2017 m. spalio 23 d., pirmadienis
Senoji puslapio versija
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
Spalis
    2017     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės

 

Naujienos
Ar turime kur vedžioti šunis Klaipėdos rajone?

Klaipėdos rajone nuolat atnaujinamos ar naujai įrengiamos sporto aikštelės, vaikų žaidimų aikštelės, stadionai, įrengiami treniruokliai, tačiau mūsų keturkojams draugams, pasak vicemerės Rūtos Cirtautaitės, skiriame dar nepakanakami dėmesio. Galbūt seniūnams, seniūnaičiams, bendruomenėms reikėtų atkreipti dėmesį ir į mūsų augintinius. Šunis reikia vedžioti, dresuoti, auklėti, tačiau ar turime kur tai daryti Klaipėdos rajone?

Šiuo metu Klaipėdos rajone yra 2 šunų vedžiojimo-dresavimo aikštelės: Gargždų miesto Vyturių gatvėje ir Doviluose prie mažojo karjero. Pasak Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotojos Rūtos Cirtautaitės, aikštelių reikėtų daugiau: „Klaipėdos rajono gyventojai myli gyvūnus ir juos augina. Iš tiesų, beveik kiekvienuose namuose rasime šeimą, auginančią keturkojį draugą. Kiekvieną šunį reikia vedžioti, dresuoti, o tam reikalingos specialios šunų dresavimo, vedžiojimo aikštelės. Manau, kad 2 aikštelės visame rajone – labai mažai. Jei žmonės mano, kad jiems reikia tokių aikštelių, siūlau kreiptis į seniūnus ir išsakyti nuomonę, kur jos reikalingos, taip bus galima sužinoti tokių aikštelių poreikį ir ieškoti lėšų jų įrengimui, o gal ir patiems bendromis jėgomis susikurti erdvę, kur būtų malonu ir saugu dresuoti bei vedžioti savo augintinius.“

Šiuo metu Doviluose prie mažojo karjero baigiama įrengti šunų vedžiojimo-dresavimo aikštelė, kurioje jau dabar renkasi žmonės su savo augintiniais. Pasak Dovilų seniūnijos seniūnės Nijolės Ilginienės, aikštelės atidarymas planuojamas rugsėjo mėnesį, nes prie aikštelės įrengimo prisidėjo ir Dovilų mokykla. Tikimasi, kad rugsėjį į aikštelės atidarymą vaikai atvyks su savo augintiniais, planuojama, kad naujai atidarytoje aikštelėje pasirodymą surengs ir kinologas. Aikštelės įrengimui, t. y. tvorai, suoliukams, dresavimo įrangai lėšų skyrė Klaipėdos rajono savivaldybė – tai atsiėjo 10 tūkst. eurų. Darbus atliko seniūnijos darbuotojai, kurie savo jėgomis tvėrę tvorą, montavo įrangą.

Dar viena aikštelė – Gargžduose Vyturių gatvėje. Ten įrengtas apšvietimas, dresūros įranga, aptverta teritorija. Šunų vedžiojimo-dresavimo aikštelės įrengimui 7 tūkst. eurų skyrė Klaipėdos rajono savivaldybė, o 9 tūkst. eurų bendrovė „Mars Lietuva“. Darbus vykdė UAB „Gargždų komunalinės paslaugos“.

Šunų vedžiojimo-dresavimo aikštelės reikalingos tam, kad keturkojai augintiniai galėtų išlieti savo energiją, kad jų šeimininkai galėtų juos dresuoti. Tikimasi, kad taip sumažės palaidų, agresyvių šunų, o šeimininkai atsakingiau žiūrės į savo augintinių gerovę ir jų priežiūrą.

Pasak Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotojos Rūtos Cirtautaitės, labai svarbus ir švaros, tvarkos klausimas: „Reikia nepamiršti, kad vedžiodami šunis, nesvarbu aikštelėse ar parkuose, privalome palikti aplinką tvarkingą. Juk paskui patys lankomės tose vietose. Tikiuosi, kad gyventojai išreikš savo nuomonę ne tik dėl šunų vedžiojimo-dresavimo aikštelių, bet ir dėl šiukšliadėžių šunų ekskrementams poreikio bei kreipsis į savo seniūnijas su prašymais ir pasiūlymais. Tikiuosi, kad vietų, kur galima vedžioti, dresuoti  šunis, atsiras daugiau, o žmonės savo augintinius prižiūrės atsakingai.“ 

Savo atsiliepimus ir pasiūlymus rašykite Komunalinio ūkio ir aplinkosaugos skyriaus vyr. specialistei Kristinai Stulpinienei el. paštu kristina.stulpiniene@klaipedos-r.lt, tel. (8 46) 47 08 84.

Ernesta Strakšytė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai

 

MERAS
Vaclovas Dačkauskas
Gyvenimo aprašymas
 
 
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
TARYBOS POSĖDŽIAI
TARYBOS POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
PRIIMTI SPRENDIMAI
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS

 

 

 

 

  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.