KLAIPĖDOS RAJONO SAVIVALDYBĖ
Klaipėdos rajono savivaldybė administracija, Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt, Tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Savivaldybės biudžetinė įstaiga, kodas 188773688. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Pasitikėjimo telefonas tel. (8 46) 40 00 08


Prisijungimas
 • Prisijungimas gyventojams
 • GARGŽDŲ MIESTO ŠVENTĖ
 • TARYBOS POSĖDŽIAI
 • TARYBOS POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
 • E. APKLAUSOS
 • E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
 • E. KONSULTAVIMAS
 • E. PASLAUGOS
 • Savivaldybė
 • Struktūra ir kontaktai
 • Meras
  Mero pavaduotoja
  Mero pavaduotoja
  Savivaldybės tarybos ir mero sekretoriatas
  Administracijos direktorius
  Direktoriaus pavaduotoja
  Direktoriaus pavaduotojas
  Administracija
  Valdymo schema
  Darbuotojų paieška
  Savivaldybės automobiliai
  Savivaldybės įmonės
  Savivaldybės įstaigos
  Komisijos, darbo grupės
  Kontrolės ir audito tarnyba
  Seniūnaičiai
 • Teisinė informacija
 • Teisės aktai
  Teisės aktų projektai
  Išvadoms gauti pateikti teisės aktų projektai
  Vyriausybei pateikti teisės aktų projektai
  Teisės aktų projektų archyvas
  Tyrimai ir analizės
  Teisės aktų pažeidimai
  Seimo kontrolierių pažymos
  Valstybės kontrolierių sprendimai
  Teismo sprendimai
  Šiurkštūs tarnybiniai nusižengimai
  Teisinio reguliavimo stebėsena
  Teisinė pagalba
  Norminiai teisės aktai
  Sprendimų projektai
  Mero potvarkių projektai
  Direktoriaus įsakymų projektai
 • Administracinė informacija
 • Veiklos dokumentai
  Planavimo dokumentai
  Darbo užmokestis
  Paskatinimai ir apdovanojimai
  Viešieji pirkimai
  Finansų dokumentai
  Biudžeto vykdymo ataskaitų rinkiniai
  Finansinių ataskaitų rinkiniai
  Ūkio subjektų priežiūra
  Informacija apie skolinius įsipareigojimus
  Administracinės naštos mažinimas
  Ataskaitos
 • Veiklos sritys
 • Švietimas
  Socialinė parama
  Kultūra
  Sveikata
  Sportas
  Informacija jaunimui
  Informacija nevyriausybinėms organizacijoms
  Valstybinė kalba
  Viešoji tvarka
  Žemės ūkis
  Civilinė metrikacija
 • Vadovų darbotvarkės
 • Komisijų ir darbo grupių posėdžiai
 • Paslaugos
 • Informacijos rinkmenos
  Viešosios ir administracinės paslaugos
  Leidimai
  Elektroniniai valdžios vartai
  Informacija apie licencijas ir leidimus
 • Nuorodos
 • Strateginis planavimas
 • Projektai
 • 2014–2020 m. ES struktūrinė parama
  2007–2013 m. ES struktūrinė parama
  Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 m. programa
  ŽRVVG „Klaipėdos rajono iniciatyvos“ parama
  Lietuvos 2004-2006 m. bendrasis programavimo dokumentas
  Tarptautiniai projektai
  Tarptautinių projektų programa
  Partnerystė
 • Skelbimai
 • Darbo pasiūlymai
  Skelbimai apie visuomenei svarbių statinių projektavimo pradžią
  Teritorijų planavimo viešumas
 • Informacijos teikimo tvarka
 • Korupcijos prevencija: pasitikėjimo tel. 400 008
 • Vietinės reikšmės kelių žemėlapis
 • Civilinė sauga ir mobilizacija
 • Civilinė sauga
  Mobilizacija
 • Nuotraukų galerija
 • Horizontalus meniu
 • Taryba
 • Gyventojams
 • Verslui
 • APIE SAVIVALDYBĘ
 • Savaitės tema
  Dėmesys – švietimo įstaigoms, jaunimui ir Priekulei

  Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Violeta Riaukienė viliasi, kad šiemet savivaldoje vykdomi projektai ir sumanymai sukurs daugiau galimybių jaunimo veikloms, o ugdymo sąlygos Klaipėdos rajono švietimo įstaigose ir toliau nuosekliai gerės. 

  Vicemerė džiaugiasi ir suplanuotais renginiais Priekulėje. Šiemet Priekulė paskelbta viena iš Mažųjų Lietuvos kultūros sostinių, be to, Seimo nario Petro Gražulio iniciatyva 2017-uosius Seimas paskelbė ir rašytojos Ievos Simonaitytės metais.

  Kokie svarbiausi darbai pernai buvo atlikti Klaipėdos rajono švietimo įstaigose, su kokiomis nuotaikomis ugdymo įstaigose pradėti Naujieji metai?

  Švietimo įstaigose 2016 metais atlikta tikrai nemažai darbų, o tai leidžia nemažai daliai švietimo bendruomenių Naujuosius pasitikti geros nuotaikos. Pernai pagaliau baigta net iki teismų su rangovais nusitęsusi Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos renovacija. Seniausio Gargžduose  lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ kolektyvas savo veiklos 50-metį galėjo pažymėti neatpažįstamai pagražėjusiame, šiuolaikinėmis mokymo priemonėmis aprūpintame pastate. Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos darželinukai ugdomi suremontuotame, naujais baldais aprūpintame darželyje. Suremontavus patalpas Lapių pagrindinėje mokykloje, atidaryta visą dieną veikianti darželio grupė šios ir aplinkinių gyvenviečių vaikams. Apšiltinus Kvietinių mokyklos-darželio pastatą ne tik pagražėjo įstaigos fasadas, taupomos lėšos šildymui, bet, svarbiausia, šiltose patalpose ugdomi vaikai. Pakeitus Judrėnų Stepono Dariaus pagrindinės mokyklos ir Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos Pėžaičių skyriaus pastatų stogus, jų kolektyvams nebereikia baimintis dėl prasidėjusio lietaus.

  Gargždų sporto mokyklos stadiono bėgimo takų, šuolių, metimų sektorių rekonstrukcija sukūrė puikias treniruočių, varžybų sąlygas lengvaatlečiams. Lietuvos lengvosios atletikos federacija, įvertinusi šią sporto bazę, suteikė Gargždams teisę 2017 metų birželį organizuoti Lietuvos jaunučių lengvosios atletikos pirmenybes. Tikimės Gargžduose sulaukti apie 400 jaunųjų sportininkų  iš  daugumos Lietuvos savivaldybių.

  Šiemet švietimo įstaigose taip pat numatyta atlikti nemažai statybos darbų. Baigiamas rengti keturių darželio grupių prie Slengių mokyklos-daugiafunkcio centro statybos projektas. Sendvario seniūnijos gyventojų džiaugsmui statybos darbai turėtų prasidėti jau šį pavasarį.

  Po ilgų diskusijų prie statybų pradžios artėja Lapių pagrindinės mokyklos vykdomas projektas, kurį įgyvendinus bus pastatytas pastatas globotiniams. Džiugu, kad prie šio  projekto ženkliai prisideda Vokietijos Nynburgo prie Vėzerio „Lions“ klubas, pastato statybai skiriantis 188 877 eurus paramos.   

  Pavasarį bus baigtas projektas „Atviro darbo su jaunimu plėtra Gargždų mieste“, leisiantis jaunimui turėti ir geresnes turiningo laisvalaikio sąlygas lauke. Parkelyje (tarp Klaipėdos ir Laugalių gatvių)   bus įrengta estrada, šokių, paplūdimio tinklinio aikštelės, pastatyti treniruokliai, numatyta ir vieta riedutininkų aikštelei. Šio projekto vertė – per 233 tūkst. eurų. Lėšų gauta iš Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo „Rizikos grupės vaikai ir jaunimas“ programos.

  Džiaugiuosi jaunimo darbuotojų aktyvumu, kurie ne tik telkia jaunimą, įgyvendina įvairius projektus, bet ir sprendžia jų problemas.

  Kasmet Savivaldybė dešimtis, šimtus tūkstančių eurų investuoja į švietimo įstaigų pastatų renovaciją, remontą, bet visų prašymų, higienos normų reikalavimų (pradedant sanitarinių mazgų remontu ir baigiant darželių tvoromis)  užtikrinti kol kas dar nepavyks ir šiemet. Belieka tikėtis, kad Savivaldybės biudžetas bus sėkmingai vykdomas ir 2017 metais, o viršplaninės lėšos leis ir toliau remontuoti švietimo įstaigų patalpas, kurti jaukias ugdymosi sąlygas.

  Kaip niekad daug lėšų ir dėmesio pernai buvo skirta ir sporto infrastruktūros gerinimui Klaipėdos rajone. Kokie darbai atlikti ir kokie planuojami?

  Pernai už 69 tūkst. eurų Priekulėje, Kvietiniuose ir Gargžduose prie „Vaivorykštės“ gimnazijos atnaujintos 3 krepšinio aikštelės. 2017 metais už 92 tūkst. eurų planuojama įrengti dar 4 aikšteles Agluonėnuose, Gargžduose, Veiviržėnuose  ir Šiūpariuose. Taip pat pernai įrengtos 3 futbolo aikštės už 80 tūkst. eurų Gargžduose prie „Vaivorykštės“ gimnazijos, Doviluose ir Veiviržėnuose. Šiemet planuojama įrengti dar 6 aikšteles. Iš jų − 4 aikšteles Gargžduose prie ikimokyklinio ugdymo įstaigų bei po vieną − Vėžaičiuose ir Dituvoje. Iš biudžeto tam skirsime 95 tūkst. eurų. Įrengtos ir universalios dirbtinės dangos aikštelės Plikiuose, Dituvoje ir Sudmantuose už 114,5 tūkst. eurų.

  Vykdomi Sporto daugiafunkcio centro techninio projekto parengimo darbai už 136 tūkst. eurų.

  Pernai 40 tūkst. eurų skirta ir VšĮ „Gargždų futbolas“ komandos veiklos finansavimui.

  Ar renovacijos vykdomos ir kultūros įstaigose?

  Šiuo metu į pabaigą eina Kretingalės kultūros centro Girkalių skyriaus renovacija. Tam skirta 250 tūkst. eurų, šiemet planuojama investuoti dar 140 tūkst. eurų.

  Renovuojamas savivaldybei priklausantis pastatas  Žadeikių kaime. Jame veiklas vykdys biblioteka, kultūros centras, bendruomenė, religinė bendruomenė. Pernai šiai renovacijai išleidome 98 tūkst. eurų, 2017 planuojama  dar 140 tūkst eurų investicija.

  Pradėta ir iki 2017 metų pabaigos planuojama pabaigti Dovilų etninės kultūros centro renovacija. Šio projekto vertė − 256 tūkst. eurų.

  Nemažai dėmesio ir lėšų šiemet bus skirta ir Priekulei, jos įstaigoms bei renginiams. Papasakokite apie tai plačiau.

  Jau sausio 23-iąją minėsime Mažosios Lietuvos krašto metraštininkės Ievos Simonaitytės 120-ąsias gimimo metines. Džiaugiuosi, kad mano kabinete prasidėjusi diskusija su Gargždų krašto muziejaus direktore Sigita Bučnyte bei Seimo nariu Petru Gražuliu galiausiai tapo Seimo sprendimu 2017-uosius paskelbti Ievos Simonaitytės metais.

  Klaipėdos rajono savivaldybės administracija šiemet ketina pradėti Ievos Simonaitytės memorialinio muziejaus Priekulėje atnaujinimo darbus. Gruodžio viduryje administracija teikė paraišką „I. Simonaitytės memorialinio muziejaus modernizavimas“. Projekto vertė – apie 100 tūkst. eurų, didžioji lėšų dalis turėtų būti skirta iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų.

  Projektu siekiama modernizuoti I. Simonaitytės muziejų, paveldo vietovę padarant patrauklia tiek gyvenimui, tiek verslui, tiek turizmui. I. Simonaitytės memorialinio muziejaus pastato modernizacija padės išsaugoti unikalius muziejaus eksponatus. Atsiras galimybė plėtoti naujas kultūrines, socialines ar edukacines veiklas, organizuoti susitikimus, ekskursijas, supažindinant įvairaus amžiaus žmones su Mažosios Lietuvos krašto kultūra ir istorija, puoselėjant rašytojos kūrybinį palikimą.

  Paraišką savivaldybė taip pat teikė ir šalia Priekulės, Stragnuose, esančios koplyčios-mauzoliejaus sutvarkymui bei pritaikymui kultūros reikmėms. XIX a. pabaigoje ją pastatė masonas Bronackis mirusios žmonos atminimui. Planuojamas koplyčios-mauzoliejaus kompleksiškas sutvarkymas ir pritaikymas kultūrinėms ir su jomis susijusioms edukacinėms, ekonominėms, socialinėms ir kitoms reikmėms. Šio projekto vertė – apie 47 tūkst. eurų.

  Šiemet Priekulė paskelbta Mažąja Lietuvos kultūros sostine, pirmieji tam skirti renginiai startuos jau sausį. Viliuosi, kad susivienijusi miestelio bendruomenė ne tik garsins savo kraštą įdomiais renginiais, projektais, bet sulauks ne vien savivaldos, bet ir verslo paramos.

  Klaipėdos rajono savivaldybės informacija

   

  Atgal Spausdinimo versija Archyvas

  Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
  © 2011 Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
  Cituojant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.