KLAIPĖDOS RAJONO SAVIVALDYBĖ
Klaipėdos rajono savivaldybė administracija, Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt, Tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Savivaldybės biudžetinė įstaiga, kodas 188773688. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Pasitikėjimo telefonas tel. (8 46) 40 00 08


Prisijungimas
 • Prisijungimas gyventojams
 • TARYBOS POSĖDŽIAI
 • TARYBOS POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
 • E. APKLAUSOS
 • E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
 • E. KONSULTAVIMAS
 • E. PASLAUGOS
 • Savivaldybė
 • Struktūra ir kontaktai
 • Meras
  Mero pavaduotoja
  Mero pavaduotoja
  Savivaldybės tarybos ir mero sekretoriatas
  Administracijos direktorius
  Direktoriaus pavaduotoja
  Direktoriaus pavaduotojas
  Administracija
  Valdymo schema
  Darbuotojų paieška
  Savivaldybės automobiliai
  Savivaldybės įmonės
  Savivaldybės įstaigos
  Komisijos, darbo grupės
  Kontrolės ir audito tarnyba
  Seniūnaičiai
 • Teisinė informacija
 • Teisės aktai
  Teisės aktų projektai
  Išvadoms gauti pateikti teisės aktų projektai
  Vyriausybei pateikti teisės aktų projektai
  Teisės aktų projektų archyvas
  Tyrimai ir analizės
  Teisės aktų pažeidimai
  Seimo kontrolierių pažymos
  Valstybės kontrolierių sprendimai
  Teismo sprendimai
  Šiurkštūs tarnybiniai nusižengimai
  Teisinio reguliavimo stebėsena
  Teisinė pagalba
  Norminiai teisės aktai
  Sprendimų projektai
  Mero potvarkių projektai
  Direktoriaus įsakymų projektai
 • Administracinė informacija
 • Veiklos dokumentai
  Planavimo dokumentai
  Darbo užmokestis
  Paskatinimai ir apdovanojimai
  Viešieji pirkimai
  Finansų dokumentai
  Biudžeto vykdymo ataskaitų rinkiniai
  Finansinių ataskaitų rinkiniai
  Ūkio subjektų priežiūra
  Informacija apie skolinius įsipareigojimus
  Administracinės naštos mažinimas
  Ataskaitos
 • Veiklos sritys
 • Švietimas
  Socialinė parama
  Kultūra
  Sveikata
  Sportas
  Informacija jaunimui
  Informacija nevyriausybinėms organizacijoms
  Valstybinė kalba
  Viešoji tvarka
  Žemės ūkis
  Civilinė metrikacija
 • Vadovų darbotvarkės
 • Komisijų ir darbo grupių posėdžiai
 • Paslaugos
 • Informacijos rinkmenos
  Viešosios ir administracinės paslaugos
  Leidimai
  Elektroniniai valdžios vartai
  Informacija apie licencijas ir leidimus
 • Nuorodos
 • Strateginis planavimas
 • Projektai
 • 2014–2020 m. ES struktūrinė parama
  2007–2013 m. ES struktūrinė parama
  Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 m. programa
  ŽRVVG „Klaipėdos rajono iniciatyvos“ parama
  Lietuvos 2004-2006 m. bendrasis programavimo dokumentas
  Tarptautiniai projektai
  Tarptautinių projektų programa
  Partnerystė
 • Skelbimai
 • Darbo pasiūlymai
  Skelbimai apie visuomenei svarbių statinių projektavimo pradžią
  Teritorijų planavimo viešumas
 • Informacijos teikimo tvarka
 • Korupcijos prevencija: pasitikėjimo tel. 400 008
 • Vietinės reikšmės kelių žemėlapis
 • Civilinė sauga ir mobilizacija
 • Civilinė sauga
  Mobilizacija
 • Nuotraukų galerija
 • Horizontalus meniu
 • Taryba
 • Gyventojams
 • Verslui
 • APIE SAVIVALDYBĘ
 • Savaitės tema
  Klaipėdos rajone – daugiau pagalbos ir paslaugų pagyvenusiems ir neįgaliesiems

  Žiemai jau beldžiantis į langus, Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Ligita LIUTIKIENĖ pasakoja apie tai, kaip stengiamasi palengvinti gyvenimą žmonėms, kuriems itin reikia žmogiškos šilumos, visuomenės  pagalbos ir globos – mūsų senoliams ir neįgaliesiems.

  Šią savaitę Endriejavo parapijos pagyvenusių žmonių dienos centras paminėjo pirmųjų veiklos metų sukaktį. Ką per šiuos metus pavyko nuveikti?

  Pavyko įgyvendinti svarbiausią tikslą – suteikti senyvo amžiaus žmonėms galimybę nuspalvinti savo gyvenimą naujomis, ryškiomis spalvomis.  Anksčiau Endriejavo, Judrėnų ir Veiviržėnų seniūnijų gyventojai neturėjo galimybės pasinaudoti dienos socialinės globos paslaugomis bendruomenėje, nes šias paslaugas iki šiol teikė tik Gargžduose ir Priekulėje esančios įstaigos, esančios toli nuo minėtų seniūnijų.

  Endriejavo miestelio, Judrėnų bei Veiviržėnų seniūnijų gyventojai susidurdavo su problema, kai darbingo amžiaus šeimos narys privalėdavo likti namuose prižiūrėti senyvo amžiaus asmens. Dabar,  šalia esant dienos socialinės globos centrui, dalis seniūnijų gyventojų gali grįžti į darbo rinką, o senoliai ilgiau išlaiko ryšį su artimaisiais bei savo bendruomene, nes lieka gyventi savo aplinkoje, nutolindami būtinybę naudotis stacionaria globos įstaiga.

  Savivaldybė centro veiklai skiria po 13 tūkst. 902 eurus kasmet patalpų šildymui ir kitoms komunalinėms paslaugoms bei darbuotojų atlyginimams. Lėšų skiriama 2 etatams išlaikyti, kurie padalinti 4 darbuotojams. Centras dirba apie 4 valandas per dieną. Ši senjorams antraisiais namais tapusi įstaiga įkurta Endriejavo parapijos iniciatyva, skatinant rajono Savivaldybei, pagal projektą gavus Europos Sąjungos paramą (apie 87 tūkst. eurų). Pastato fasadinėms sienoms apšiltinti lėšų skyrė Savivaldybė.

  Ar daug senyvo amžiaus žmonių naudojasi centro paslaugomis?

  Jei prieš steigiant centrą ir buvo baimintasi, kad nesusirinks 20 senolių, kurie norėtų dalyvauti dienos centre organizuojamose veiklose, tai šių baimių jau nėra, nes šiuo metu paslaugomis naudojasi jau 44 pagyvenę žmonės. Iš tiesų mūsų senjorų iniciatyvumas, energija, noras veikti, bendrauti, būti bendruomenės dalimi kelia pasigerėjimą, todėl tikiu, kad šis dienos centras gyvuos dar daugybę metų.

  Šiame dienos centre yra teikiamos sociokultūrinės ir socialinių įgūdžių ugdymo ir palaikymo paslaugos. Sociokultūrinės paslaugos – tai laisvalaikio organizavimas, kuriuo siekiama mažinti socialinę atskirtį, aktyvinti bendruomenę. Tai reiškia, kad žmonės gali bendrauti, dalyvauti grupinio socialinio darbo užsiėmimuose, užsiimti mėgstama veikla, pavyzdžiui, piešti, megzti, kurti rankdarbius, žaisti stalo žaidimus. Socialinių įgūdžių ir palaikymo paslaugos padeda senoliams palaikyti ir atstatyti savarankiškumą, atliekant įvairias visuomeniniame ar asmeniniame gyvenime reikalingas funkcijas.

  Priekulės socialinių paslaugų centre jau pradėtas vykdyti projektas „Integrali pagalba į namus“. Kaip šis projektas prisidės prie neįgalių žmonių gyvenimo sąlygų gerinimo?

  Svarbu paminėti, kad šio projekto tikslas ne tik suteikti integralią pagalbą (socialinę globą ar slaugą) namuose neįgaliems vaikams, neįgaliems darbingo amžiaus ir senyvo amžiaus asmenims, bet ir teikti konsultacinę pagalbą jų šeimų nariams. Ne paslaptis, kad žmonės, prižiūrintys neįgaliuosius patiria daug streso, todėl jiems bus teikiama psichologinė pagalba, specialistai juos mokys prižiūrėti, slaugyti neįgalius artimuosius. Neigaliesiems bus teikiama pagalba atliekant namų ruošos darbus, bus teikiamos slaugos, reabilitacijos paslaugos, t. y. perrišamos žaizdos, kineziterapijos užsiėmimai, pragulų profilaktika ir kt. Tai reiškia, kad integrali pagalba bus teikiama visai šeimai.

  Projektas neseniai pradėtas vykdyti. Pirmaisiais projekto mėnesiais vykdomi pasiruošimo darbai: vyksta viešieji pirkimai (automobilių, įrangos ir slaugos priemonių, kvalifikacijos kėlimo mokymų pirkimas), sveikatos priežiūros specialistų, socialinių paslaugų srities darbuotojų, psichologo paieškos, kiti parengiamieji darbai. Projekto įgyvendinimo laikotarpiu bus suburtos 2 mobilios komandos, kurios integralią pagalbą teiks ne mažiau kaip 20 asmenų, kuriems nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis. Specialistų komandos bus aprūpintos 2 automobiliais, slaugos įranga ir įrenginiais, pritaikytais darbui su klientais. Integralią pagalbą 1 asmeniui numatoma teikti iki 4,5 val. per dieną iki 5 dienų per savaitę. Mobilios komandos paslaugas teiks 30 mėnesių, planuojama veiklą pradėti nuo 2017 m. kovo 1 d.

  Klaipėdos rajone socialinės globos paslaugas asmens namuose teikia Klaipėdos rajono paramos šeimai centras. Mobilios komandos stengsis suteikti pagalbą ten, kur jos nebuvo ar ji buvo sunkiai pasiekiama, pvz. Sendvario seniūnijoje. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija Priekulės socialinių paslaugų centrui, t. y. 2 mobilioms komandoms, skyrė 156 tūkst. eurų projekto įgyvendinimo laikotarpiui. Klaipėdos rajono savivaldybė skiria lėšų įsteigti 11,5 etatų. Taigi, nuo kovo mėnesio darbą turėtų pradėti 10 naujų individualios priežiūros personalo darbuotojų/slaugytojo padėjėjų, socialinis darbuotojas ir psichologas, kuris dirbs puse etato. Tam skirta daugiau nei 78 tūkst. eurų savivaldybės biudžeto lėšų per metus. Manau, kad tokių paslaugų, pagalbos prieinamumas yra raktas į fiziškai ir psichologiškai sveikesnę visuomenę.

  Ko norėtumėte palinkėti mūsų rajono senoliams, neįgaliesiems, socialiniams darbuotojams? 

  Visų pirma norėčiau padėkoti visiems darbuotojams, kurie nėra abejingi pagyvenusių žmonių problemoms, kuriems rūpi mūsų rajono neįgalieji. Nuoširdus atsidavimas savo darbui lemia tai, kad sąlygos rajone gyvenantiems senjorams bei neįgaliesiems ir jų šeimoms gerėja. Svarbiausia nepritrūkti žmogiškos šilumos, atjautos, supratimo ir kantrybės.

  Mūsų rajono pagyvenusiais žmonėmis galime tik džiaugtis ir didžiuotis – jie nepaprastai veiklūs, iniciatyvūs – tikri visuomenės šviesuliai, buriantys bendruomenę. Lieka tik palinkėti nepritrūkti energijos, užsidegimo ir idėjų, kaip praskaidrinti kasdienybę. Iš rajono neįgaliųjų ir jų šeimų visi galime pasimokyti dvasios stiprybės ir vienybės. Norisi visiems palinkėti stiprybės bei neprarasti žmogiškojo ryšio su šeima, bendruomene.

  Ernesta Strakšytė

   

  Atgal Spausdinimo versija Archyvas

  Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
  © 2011 Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
  Cituojant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.