Klaipėdos rajono savivaldybė – viena pažangiausių socialinėje srityje - Klaipedos-r.lt

2017 m. lapkričio 21 d., antradienis
Senoji puslapio versija
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930010203
Lapkritis
    2017     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės

 

Naujienos
Klaipėdos rajono savivaldybė – viena pažangiausių socialinėje srityje

Liepos 4 dieną Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Violeta Riaukienė, Socialinės paramos skyriaus vedėja Dalia Gumuliauskienė, Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Laima Kaveckienė, Vaiko teisių apsaugos tarnybos vedėja Irena Šaulytė ir Švietimo skyriaus vedėjas Algirdas Petravičius dalyvavo koordinuotai teikiamos švietimo pagalbos, socialinių ir sveikatos priežiūros paslaugų teikimo modelio aptarime Švietimo ir mokslo ministerijoje Vilniuje.

Pasitarime su švietimo ir mokslo ministre Jurgita Petrauskiene, socialinės apsaugos ir darbo ministru Linu Kukuraičiu bei Sveikatos apsaugos ministerijos atstovais dalyvavo tik dvi savivaldybės: Vilniaus miesto ir Klaipėdos rajono. Savivaldybės į pasitarimą buvo pakviestos, atsižvelgiant į jų patirtį, pasiekimus ir pažangą tarpinstitucinio bendradarbiavimo srityje.

Pasitarimo metu buvo pristatytas koordinuotai teikiamų švietimo pagalbos, socialinių ir sveikatos priežiūros paslaugų teikimo vaikams ir jų tėvams algoritmas. Kadangi tik praėjusią savaitę baigėsi susitikimai su Klaipėdos rajono savivaldybės tarpinstitucinio bendradarbiavimo komandomis seniūnijose, Klaipėdos rajono delegacija, turinti didelį įdirbį šioje srityje, turėjo daug pastebėjimų ir pasiūlymų dėl koordinuotos pagalbos ir paslaugų teikimo tvarkos aprašo bei plano (algoritmo).

Pasitarimo metu buvo pristatyta ir  Tarpinstitucinio bendradarbiavimo komandų koordinatoriaus pareigybė savivaldybėse, kuri bus finansuojama iš valstybės biudžeto lėšų. Koordinatorius turėtų atlikti ir savivaldybės administracijos Vaiko gerovės komisijos pirmininko funkcijas. Klaipėdos rajono savivaldybės komanda apie tokią pareigybę galvojo jau kurį laiką, todėl žinia, kad koordinatorių planuojama išlaikyti iš valstybės biudžeto – džiuginanti. Tiesa, koordinatoriaus pareigybę planuojama steigti nuo rudens, tačiau kada savivaldybes pasieks finansavimas – ministrai ir ministerijų atstovai atsakyti negalėjo.

Pasak Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotojos Violetos Riaukienės, džiugu, kad valstybė į socialines problemas žvelgia rimtai, o Klaipėdos rajono savivaldybė – sulaukia pripažinimo: „Pasitarimo metu mūsų savivaldybė buvo įvardyta kaip viena pažangiausių ne tik tarpinstitucinio bendradarbiavimo, bet ir socialinio-emocinio ugdymo srityse. Ministerijoje pristatėme ir Klaipėdos rajono savivaldybės parengtą socialinių paslaugų šeimai, asmeniui tinklelį. Džiugu, kad esame įvertinti ir buvome pakviesti į šį pasitarimą kaip viena iš pirmaujančių savivaldybių. Mūsų delegacija jau daugiau nei 1,5 metų dirba socialinių paslaugų prieinamumo ir tarpinstitucinio bendradarbiavimo gerinimo srityse, todėl ministerijoje išsakėme savo tvirtą nuomonę, teikėme pastabas, pasiūlymus, dalijomės patirtimi. Mes nepritarėme ministerijų siūlytam koordinuotų paslaugų algoritmui ir artimiausiu metu teiksime pasiūlymus jam tobulinti. Norime, kad sistema tikrai veiktų ir darbas vyktų ne dėl „pliuso“, o būtų pasiekta reali ir apčiuopama nauda visiems vaikams, šeimoms.“ 

Ernesta Strakšytė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
TARYBOS POSĖDŽIAI
TARYBOS POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
PRIIMTI SPRENDIMAI
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.