Klaipėdos rajono savivaldybė bendradarbiaus su Akhmetos (Gruzija) savivaldybe - Klaipedos-r.lt

2017 m. rugsėjo 26 d., antradienis
Senoji puslapio versija
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293001
Rugsėjis
    2017     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės

 

Naujienos
Klaipėdos rajono savivaldybė bendradarbiaus su Akhmetos (Gruzija) savivaldybe

Rugsėjo 14 dieną Klaipėdos rajono savivaldybėje buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Klaipėdos rajono savivaldybės ir Akhmetos savivaldybės.

Sutartį pasirašė Klaipėdos rajono savivaldybės meras Vaclovas Dačkauskas bei Akhmetos savivaldybės tarybos valdytojas Beqa Baidauri. Sutarties pasirašyme dalyvavo Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotojos Rūta Cirtautaitė ir Violeta Riaukienė, Administracijos direktorius Sigitas Karbauskas ir jo pavaduotojai Ligita Liutikienė ir Česlovas Banevičius, Tarybos narė, Vietos ūkio ir kaimo reikalų komiteto pirmininkė Regina Kernagienė, Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Raimonda Kučinskaitė. Taip pat – Akhmetos savivaldybės delegacijos atstovai: Akhmetos savivaldybės tarybos narys, visuomeninės organizacijos „Sakobiano XXI“ pirmininkas Nukri Gubianuri ir Akhmetos savivaldybės tarybos valdytojo pavaduotojas Tamaz Kavtarashvili.

Klaipėdos rajono savivaldybė ir Akhmetos savivaldybė, kaip lygiaverčiai partneriai, remdamiesi turimomis vietos savivaldos teisėmis ir įpareigojamais, numatytais Gruzijos ir Lietuvos Respublikos teisės aktuose, atsižvelgdami į bendrą suinteresuotumą ir neišnaudotą bendradarbiavimo potencialą sprendžiant visuomenei aktualias problemas ir į abipusį norą ilgą laiką ir stabiliai palaikyti tarpusavio ryšius, susitarė bendradarbiauti turizmo, socialinių reikalų, kultūros, švietimo, viešojo administravimo, sporto ir aplinkosaugos srityse.

Turizmo srityje savivaldybės partnerės nutarė bendradarbiauti organizuojant rekreaciją vietos gyventojams, taip pat bendradarbiauti su apgyvendinimo įstaigomis, sveikatingumo centrais, bendradarbiauti įgyvendinant turizmo plėtros programas, dalintis patirtimi kuriant bei įgyvendinant turizmo politiką bei rinkodarą. Socialinių reikalų srityje nutarta bendradarbiauti įgyvendinant socialinės apsaugos programas, skirtas vietos gyventojams.

Tiek Akhmetos, tiek Klaipėdos rajono savivaldybės sutarė kultūros srityje bendradarbiauti organizuojant mėgėjų kolektyvų koncertus, keistis parodomis, dalintis patirtimi organizuojant bibliotekų darbą bei organizuojant laisvalaikį gyventojams. Švietimo srityje nuspręsta skleisti gerąją patirtį tobulinant pedagogų kvalifikaciją ir keistis patirtimi įgyvendinant neformaliojo ugdymo programas švietimo įstaigose.

Viešojo administravimo srityje savivaldybės nutarė keistis patirtimi, vykdyti mainus vietos savivaldos srityje bei bendradarbiauti vystant investicinius projektus, skirtus svarbioms vietos savivaldos problemoms spręsti ir finansuojamus ES struktūrinių fondų. Taip pat bus bendradarbiaujama įgyvendinant sporto plėtros programas ir aplinkosaugos srityje, siekiant suvaldyti ištikusias gamtines ir ekologines krizes bei organizuojant atliekų tvarkymą.

Taip pat buvo pasirašyta sutartis, kuria Klaipėdos rajono savivaldybė skyrė 10 tūkst. eurų paramą Akhmetos savivaldybei. Šias lėšas savivaldybė partnerė panaudos Sakobiano mokyklos (Sakobiano kaimas, Akhmetos savivaldybė, Kakhety regionas, Gruzija) pastato tvarkymo darbams atlikti, už kurių vykdymą atsakinga visuomeninė organizacija „Sakobiano XXI“. Akhmetos savivaldybė planuoja dėl lėšų stygiaus apleistam mokyklos pastatui atlikti kapitalinį remontą ir įrengti jame papildomą klasę bei patalpas neformaliojo ugdymo veikloms vykdyti.

Akhemtos savivaldybės atstovai Klaipėdos rajone svečiuojasi rugsėjo 13–15 dienomis. Delegacija lankėsi Klaipėdos rajono savivaldybėje, Gargždų atvirame jaunimo centre, „Radailių dvare“. Taip pat jie lankysis Karklėje, kaimyninėje Palangoje, o prieš išvykdami – susipažins su Lietuvos sostine.

Ernesta Strakšytė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
TARYBOS POSĖDŽIAI
TARYBOS POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
PRIIMTI SPRENDIMAI
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.