Klaipėdos miesto kapinių plėtros studija pritarimo nesulaukė - Klaipedos-r.lt

2017 m. gegužės 29 d., pirmadienis
Senoji puslapio versija
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Gegužė
    2017     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės

Naujienos
Klaipėdos miesto kapinių plėtros studija pritarimo nesulaukė

Šį antradienį Savivaldybėje UAB „Urbanistika“ atstovai Savivaldybės politikams ir Administracijos atstovams pristatė rengiamą Klaipėdos miesto kapinių plėtros studiją.

Nuotraukose: UAB „Urbanistika“ atstovai pristatė rajono teritorijas, kuriose būtų galima įrengti kapines Klaipėdos miesto gyventojams, bet rajono politikų nuomone, kapinių plėtros klausimas iš pradžių turi būti aptartas politiniu lygmeniu  

Susitikime dalyvavo Klaipėdos rajono meras Vaclovas Dačkauskas, mero pavaduotoja Violeta Riaukienė, Administracijos direktoriaus pavaduotojai Ligita Liutikienė ir Česlovas Banevičius, Tarybos nariai Audronė Balnionienė, Regina Kernagienė, Viktoras Kura, Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos atstovai. Iš Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos atvyko Urbanistinės plėtros departamento Urbanistikos skyriaus vedėja Milda Žekonytė.

Anot studijos rengėjų, Klaipėdos miestui jau dabar labai trūksta kapinių plotų naujiems laidojimams. Joniškės kapinės yra beveik visiškai užlaidotos. Lėbartuose dar pakaktų vietos 5 metams. Pagal rengiamą galimybių studiją Klaipėdos rajone numatytos 7 skirtingos vietos prie esamų kapinių, kur teritoriją būtų galima plėsti. 

Klaipėdos rajono vadovai ir Savivaldybės tarybos nariai vieningai išreiškė nuostabą, kad apskritai toks dokumentas yra rengiamas prieš tai neaptarus politiniu lygmeniu.

„Nemanau, kad yra labai korektiška miestui planuoti mūsų rajono teritoriją, − galbūt ir mes norėtume įsirengti kapines Klaipėdoje?“ – klausė meras Vaclovas Dačkauskas.

„Kam vėl teks didžiausia kelių priežiūros našta, jei ne rajonui, įrengus dar daugiau naujų kapinių mūsų teritorijoje“, − retoriškai klausė rajono atstovai.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Urbanistikos skyriaus vedėja Milda Žekonytė tikino, kad šis rengiamas dokumentas toli gražu nėra planavimo dokumentas, − tai tik studija, kuria galėtų vadovautis ir rajonas, planuodamas ir savo kapinių plėtrą, kad susitikimai su rajono politikais yra numatyti ateityje ir t. t.

Tačiau Klaipėdos rajono politikų nuomone, vis tiek negalima statyti vežimo prieš arklį, todėl netikslinga rengti užsakomųjų studijų, net jei tai yra tik galimybių studijos, už mokesčių mokėtojų pinigus, kai nėra iš principo dėl svarbių infrastruktūros keitimų susitarta tarp dviejų savivaldybių, − šiuo atveju dėl kapinių plėtros.

Nutarta Klaipėdos miesto kapinių plėtros Klaipėdos rajone klausimą artimiausiu metu aptarti abiejų kaimyninių savivaldybių tarybų atstovų susitikime.

Klaipėdos rajono savivaldybės informacija      

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GARGŽDŲ MIESTO ŠVENTĖ
TARYBOS POSĖDŽIAI
TARYBOS POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.