Naujiena mokykloms – nemokamas edukacinis lietuviško kino seansas Gargžduose - Klaipedos-r.lt

2017 m. lapkričio 22 d., trečiadienis
Senoji puslapio versija
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930010203
Lapkritis
    2017     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės

 

Naujienos
Naujiena mokykloms – nemokamas edukacinis lietuviško kino seansas Gargžduose

Vyresnių klasių mokiniams bei jų mokytojams skirto seanso metu bus parodyti du lietuvių filmai. Gargžduose viešėsiantys jų režisieriai atsakys į žiūrovų klausimus, pasidalins filmo kūrimo procesu bei žiniomis apie intelektinę nuosavybę ir jos teises.

Nemokamo seanso metu bus galima išvysti trumpametražį dokumentinį filmą „Holivudas pasiūlė per mažai“ (26 min.). Rimanto Oičenkos režisūrinis debiutas, Berlyno festivalyje „Litauisches Kino Goes Berlin“ pripažintas geriausiu filmu, pasakoja apie išskirtinę asmenybę, Vilniaus Ozo kino salės vadovą, kuris visą savo gyvenimą paskyrė kinui. Į žiūrovų klausimus atsakys keletą metų jo neįprastą gyvenimą fiksavęs režisierius R. Oičenka.

Taip pat bus parodyta Audriaus Antanavičiaus dokumentinė juosta „Mėgėjai“ (20 min.), kuri supažindina su kitais dviem kino entuziastais – gydytoju Vitoliu Laumakiu ir inžinieriumi Adolfu Morėnu. Kėdainių kultūros centro rūsyje jie įkūrė vieną garsiausių mėgėjiško kino studijų Lietuvoje „Mėgėjas“, kurioje per penkis dešimtmečius buvo sukurta beveik šimtas trumpametražių filmų. Apie kino kūrimo procesą papasakos pats A. Antanavičius.

Išvažiuojamieji „Kino knygos“ seansai – antrasis šių metų projekto etapas. Pirmasis – Vilniuje vykusios filmų kūrimo dirbtuvės su pripažintais režisieriais (Andriumi Blaževičiumi, Miku Žukausku ir Maratu Sargsyanu), kuriose dalyvavo kūrybinio konkurso keliu atrinkti 34 mokiniai iš visos Lietuvos. Jų filmukus taip pat bus galima pamatyti minėto nemokamo seanso metu – lapkričio 23 d., 14.30 val., Gargždų kino teatre „Minija“.

 

Apie „Kino knygą“

Edukacinis kino projektas „Kino knyga“ šiemet švenčia dešimtmetį, per kurį vyresnių klasių moksleiviai iš viso Lietuvos su profesionalių režisierių pagalba sukūrė daugybę trumpametražių filmų. Nuo 2007 m. „Kino knyga“ stengiasi propaguoti kitokį požiūrį į tradicinius mokymosi metodus, kurie plečia jaunimo kultūrinį patyrimą, įkvepia juos kurti bei suteikia kūrybinių kompetencijų bei įgūdžių. O profesionalių teisininkų paskaitos apie intelektinę teisę keičia moksleivių požiūrį į kūrybą bei jos vartojimą. Taip „Kino knyga“ prisideda prie bręstančio žmogaus, kaip kūrėjo, visapusiško ugdymo. Projektą remia Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos kūrybinės veiklos, autorinių teisių ir gretutinių teisių apsaugos programa bei Vilniaus miesto savivaldybė. Projektą palaiko Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerija.

 

 

 

 

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
TARYBOS POSĖDŽIAI
TARYBOS POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
PRIIMTI SPRENDIMAI
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.