Klaipėdos rajono savivaldybė ieškos investuotojų Slengių daugiafunkciam centrui - Klaipedos-r.lt

2017 m. rugsėjo 26 d., antradienis
Senoji puslapio versija
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293001
Rugsėjis
    2017     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės

 

Naujienos
Klaipėdos rajono savivaldybė ieškos investuotojų Slengių daugiafunkciam centrui

Slengiuose, vienoje sparčiausiai augančių gyvenviečių Klaipėdos rajone, prie mokyklos-daugiafunkcio centro jau baigia išdygti 75 vietų darželis su valgykla, į kurį, tikimasi, vaikai galės praverti duris jau lapkričio mėnesį. Tačiau Klaipėdos rajono savivaldybės užmojai Slengiuose – didesni.

Jau parengtas Slengių daugiafunkcio centro investicijų projektas, kuris šiemet buvo pristatytas investuotojams didžiausioje Baltijos šalyse statybų tematikos parodoje „RESTA 2017“. Projekte numatyta, kad, sprendžiant Sendvario seniūnijos gyventojų poreikį turėti darželį bei didesnę mokyklą, erdvę kultūrai ir sportui, siekiama Slengiuose pastatyti naują pastatą, kuriame būtų užtikrintas ugdymo paslaugų teikimas ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikams, įrengta universali sporto salė bei transformuojama kultūros renginių erdvė ir teikiamos privačios paslaugos.

Šiam tikslui ieškoma potencialių investuotojų, rengiami dokumentai viešo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimui. Investuotojas į projektą turėtų investuoti apie 5 mln. eurų, pastatyti 3 303 kv. m pastatą 88 arų sklype, už kurio naudojimąsi ir priežiūrą savivaldybė 25 metus mokėtų preliminariai 271 tūkst. eurų nuomos mokesčio per metus, taip pat apie 225 tūkst. eurų per metus Savivaldybė skirtų įstaigų darbuotojų darbo užmokesčiui, 40 tūkst. eurų – ryšio ir kitoms išlaidoms.

Šiame pastate būtų užtikrintas 350 ikimokyklinio, priešmokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikų ugdymas bei reikiama ugdymo infrastruktūra. Taip pat būtų įrengta vaikams ir seniūnijos gyventojams reikalinga bent 500 kv. m universali sporto salė bei infrastruktūra ir 200 kv. m kultūros ir bendruomenės veikloms pritaikytos patalpos su infrastruktūra.

Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Raimonda Kučinskaitė informavo, kad dėl Slengių daugiafunkcio centro vyko pasitarimas su Centrine projektų valdymo agentūra, kuri sutinka, kad projektas turėtų būti patrauklus privačiam sektoriui, tačiau siūlo Savivaldybei turėti savo žemės sklypą. Tuomet projektas būtų patrauklesnis, mažėtų rizika bei būtų galima sumažinti metinį mokestį. 

Rugsėjo 5 dieną Klaipėdos rajono savivaldybėje vyko pasitarimas dėl Slengių daugiafunkcio centro, kuriam pirmininkavo meras Vaclovas Dačkauskas. Pasitarime taip pat dalyvavo mero pavaduotojos Rūta Cirtautaitė ir Violeta Riaukienė, Administracijos direktorius Sigitas Karbauskas ir jo pavaduotojai Ligita Liutikienė ir Česlovas Banevičius, Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Raimonda Kučinskaitė ir vyriausiasis specialistas Mindaugas Šatkus bei Turto valdymo skyriaus vedėjas Audrius Kampas. Nuspręsta pavesti Savivaldybės administracijos direktoriui įpareigoti atsakingą skyrių parengti Savivaldybės tarybos sprendimą dėl žemės sklypo Sendvario seniūnijoje įsigijimo.

Nelaukiant, kol bus rastas investuotojas į didįjį projektą, 2017-ųjų birželį buvo pradėtos 75 vietų Slengių lopšelio-darželio statybos. Prie Slengių mokyklos-daugiafunkcio centro bus pastatytas priestatas su valgykla. Klaipėdos rajono savivaldybei šis projektas atsieis apie 400 tūkst. eurų. Įvykdžius projektą, darželį galės pradėti lankyti dar apie 75 vaikų, o 140 vaikų, kurie jau šiandien lanko centre veikiančias darželio bei mokyklos grupes, bus tiekiamas kokybiškas maistas. Tačiau ir šis pastatas nepatenkins visų Sendvario seniūnijos gyventojų poreikių. Tikėtina, kad vaikų, norinčių lankyti ugdymo įstaigą, dar padaugės. Be to, būtina išspręsti ir kultūrai, sportui reikalingų patalpų poreikį.

Sendvario seniūnija yra auganti, čia gyvena apie 7 tūkst. gyventojų. Viliamasi, kad suradus privačius investuotojus ir pradėjus įgyvendinti Slengių daugiafunkcio centro projektą, atsiradus daugiau vietų ugdymo įstaigoje bei laisvalaikio praleidimo būdų, atsiras ir daugiau šeimų, deklaruojančių gyvenamąją vietą Sendvario seniūnijoje. Taip į biudžetą būtų surenkama daugiau lėšų.

Daugiafunkcio centro Sendvario seniūnijoje statybos investicijų projektas, kurį planuojama įgyvendinti viešojo ir privataus subjektų partnerystės būdu.

Daugiafunkcio centro Sendvario seniūnijoje statybos investicijų projektas, kurį planuojama įgyvendinti viešojo ir privataus subjektų partnerystės būdu, pristatymas.

Ernesta Strakšytė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
TARYBOS POSĖDŽIAI
TARYBOS POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
PRIIMTI SPRENDIMAI
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.