KLAIPĖDOS RAJONO SAVIVALDYBĖ
Klaipėdos rajono savivaldybė administracija, Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt, Tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Savivaldybės biudžetinė įstaiga, kodas 188773688. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Pasitikėjimo telefonas tel. (8 46) 40 00 08


Prisijungimas
 • Prisijungimas gyventojams
 • TARYBOS POSĖDŽIAI
 • TARYBOS POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
 • PRIIMTI SPRENDIMAI
 • E. APKLAUSOS
 • E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
 • E. KONSULTAVIMAS
 • E. PASLAUGOS
 • Savivaldybė
 • Struktūra ir kontaktai
 • Meras
  Mero pavaduotoja
  Mero pavaduotoja
  Savivaldybės tarybos ir mero sekretoriatas
  Administracijos direktorius
  Direktoriaus pavaduotoja
  Direktoriaus pavaduotojas
  Administracija
  Valdymo schema
  Darbuotojų paieška
  Savivaldybės automobiliai
  Savivaldybės įmonės
  Savivaldybės įstaigos
  Komisijos, darbo grupės
  Kontrolės ir audito tarnyba
  Seniūnaičiai
 • Teisinė informacija
 • Teisės aktai
  Teisės aktų projektai
  Išvadoms gauti pateikti teisės aktų projektai
  Vyriausybei pateikti teisės aktų projektai
  Teisės aktų projektų archyvas
  Tyrimai ir analizės
  Teisės aktų pažeidimai
  Seimo kontrolierių pažymos
  Valstybės kontrolierių sprendimai
  Teismo sprendimai
  Šiurkštūs tarnybiniai nusižengimai
  Teisinio reguliavimo stebėsena
  Teisinė pagalba
  Norminiai teisės aktai
  Sprendimų projektai
  Mero potvarkių projektai
  Direktoriaus įsakymų projektai
 • Administracinė informacija
 • Veiklos dokumentai
  Planavimo dokumentai
  Darbo užmokestis
  Paskatinimai ir apdovanojimai
  Viešieji pirkimai
  Finansų dokumentai
  Biudžeto vykdymo ataskaitų rinkiniai
  Finansinių ataskaitų rinkiniai
  Ūkio subjektų priežiūra
  Informacija apie skolinius įsipareigojimus
  Administracinės naštos mažinimas
  Ataskaitos
  Biudžetinių ir viešųjų įstaigų vadovų metinės užduotys
  Viešosioms įstaigoms skiriamas finansavimas
  Bendruomenių, religinių bendruomenių ir NVO finansavimas
 • Veiklos sritys
 • Švietimas
  Socialinė parama
  Kultūra
  Sveikata
  Sportas
  Informacija jaunimui
  Informacija nevyriausybinėms organizacijoms
  Valstybinė kalba
  Viešoji tvarka
  Žemės ūkis
  Civilinė metrikacija
 • Vadovų darbotvarkės
 • Komisijų ir darbo grupių posėdžiai
 • Paslaugos
 • Informacijos rinkmenos
  Viešosios ir administracinės paslaugos
  Leidimai
  Elektroniniai valdžios vartai
  Informacija apie licencijas ir leidimus
 • Nuorodos
 • Strateginis planavimas
 • Projektai
 • 2014–2020 m. ES struktūrinė parama
  2007–2013 m. ES struktūrinė parama
  Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 m. programa
  ŽRVVG „Klaipėdos rajono iniciatyvos“ parama
  Lietuvos 2004-2006 m. bendrasis programavimo dokumentas
  Tarptautiniai projektai
  Tarptautinių projektų programa
  Partnerystė
 • Skelbimai
 • Darbo pasiūlymai
  Skelbimai apie visuomenei svarbių statinių projektavimo pradžią
  Teritorijų planavimo viešumas
 • Informacijos teikimo tvarka
 • Korupcijos prevencija: pasitikėjimo tel. 400 008
 • Vietinės reikšmės kelių žemėlapis
 • Civilinė sauga ir mobilizacija
 • Civilinė sauga
  Mobilizacija
 • Nuotraukų galerija
 • Horizontalus meniu
 • Taryba
 • Gyventojams
 • Verslui
 • APIE SAVIVALDYBĘ
 • Savaitės tema
  Gargždų miesto gimtadienyje švies kultūros švyturys

  Šeštadienį Gargžduose netils šurmulys: gargždiškiai ir miesto svečiai rinksis į 764-ąją Gargždų miesto gimtadienio šventę. Apie pastaruoju metu Klaipėdos rajone vykusius renginius ir Gargždų miesto gimtadienį kalbamės su Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Ligita LIUTIKIENE.

  Praėjusią savaitę Klaipėdos rajone vyko net du vasaros sezono atidarymo renginiai. Tai reiškia, kad Klaipėdos rajonas vis labiau patrauklus turistams?

  Klaipėdos rajone yra daugybė įdomių lankytinų objektų, gražių vietų. Džiugu, kad jubiliejinis 20-asis Lietuvos kaimo turizmo asociacijos organizuotas kaimo turizmo sezono atidarymas vyko mūsų rajone, unikalioje sodyboje „Radailių dvaras“, kuri pripažinta sėkmingiausia 2016 m. kaimo paslaugų teikėja. Dinozaurų parkas bei Apverstas namas traukia turistus iš visos Lietuvos. Vien pernai ši sodyba sulaukė 120 tūkst. lankytojų. Tai rodo, kad mūsų rajone palanku vystyti originalias idėjas. Džiaugiamės ir palaikome visus, kuriančius verslą mūsų rajone.  

  Pamario vasaros sezono atidarymo šventėje Drevernoje taip pat apsilankė gausus būrys svečių. Visi matome atgijusią Dreverną ir tai vyksta dėka Savivaldybės ir verslo bendradarbiavimo. Savivaldybė padėjo pagrindus Drevernos atgimimui, pasinaudojus Europos Sąjungos parama buvo įkurtas mažųjų laivų uostas. Džiugu, kad prie Drevernos klestėjimo ženkliai prisideda mažųjų laivų uosto koncesininkai UAB „Hortvita“ bei vietos bendruomenė. Tikimės, kad „Hortvitos“ kolektyvas ir toliau savo veikla prisidės prie rajono gerovės ir žinomumo didinimo.

  Vasarą pradėsime Gargždų miesto gimtadienio švente. Kas joje bus naujo?

  Visų pirma, noriu visus pakviesti dalyvauti šį savaitgalį vyksiančiuose Gargždų miesto 764-ojo gimtadienio šventės renginiuose, skirtuose įvairaus amžiaus miestiečiams ir miesto svečiams. Šiemet Gargždų miesto šventės tema „4 vandenų kraštas – kultūros švyturys“. Tai nėra tik skambus šūkis – kaip ir visuomet mieste netrūks sporto renginių, veiks tradicinė tautodailės mugė, tačiau šiais metais itin daug dėmesio skirsime kultūriniams renginiams, ypač tautiniam kostiumui.

  Nuo pat ankstaus šeštadienio ryto kviečiame visus apsilankyti tradicinėje tautodailės mugėje Savivaldybės aikštėje. Pasivaikščiojus po mugę, šventės dalyvių lauks zumbos ir aerobikos užsiėmimai prie Gargždų kultūros centro. Vėliau visus kviesime prisijungti ir kartu žygiuoti tradicinėje šventinėje eisenoje nuo autobusų stoties iki Gargždų kultūros centro. Raginu visus gargždiškius ir miesto svečius pasipuošti tautiniu kostiumu ar jo detalėmis. Šie metai yra paskelbti tautinio kostiumo metais, todėl Gargždų miesto šventės metu bus pristatomis Tautinio kostiumo konkurso laimėtojai. Vienu iš tautinio rūbo akcentų – tautinėmis juostomis – papuoštos ir Gargždų kultūros centro pastato kolonos. Kultūros švyturio šviesoje suspindės Mažosios Lietuvos kalbos kultūra bei visa šventinė programa.

  Šventės metu vyks mero inauguracija bei Gargždų miesto garbės piliečio paskelbimo ceremonija.  

  Klaipėdos rajono savivaldybės merui bus įteikiamos legalios ir Lietuvos heraldikos komisijos aprobuotos mero regalijos, kurios jau yra pagamintos ir buvo pristatytos praėjusiame Tarybos posėdyje. Mero regalijos – tai grandinė su Gargždų herbu. Mero regalijų kūrimas ir pagaminimas kartu su Tarybos narių ženkleliais kainavo apie 14 tūkst. eurų.

  Tradiciškai šventėje vyks ir Garbės piliečio paskelbimo ceremonija. Šiemet šis vardas bus suteikiamas buvusiam ilgamečiam Gargždų muzikos mokyklos direktoriui Vidučiui Petrui Normantui, kuris mokyklai vadovavo daugiau kaip 40 metų. Šio žmogaus indėlis į kultūrą Gargždų mieste – didžiulis: jam vadovaujant Gargždų muzikos mokyklai pavyko ne tik suburti aukšto lygio vokalinius kolektyvus, chorus, išugdyti daugybę įvairių konkursų laureatų, bet ir puoselėti aukštą muzikinę kultūrą, meilę muzikai perduoti kitoms kartoms. 

  Kokiais dar kultūriniais renginiais džiugins Gargždų miesto gimtadienio šventė?

  Šeštadienį miesto gimtadienio šventės metu vyks tradicinis festivalis „O mes vaikai, o mes pasaulis“, skirtas Tarptautinei vaikų gynimo dienai. Taip pat vyks respublikinis šokių kolektyvų festivalis „Šokim trypkim, linksmi būkim“, skirtas Gargždų kultūros centro šokių ir dainų ansamblio „Minija“ kūrybinės veiklos 45-mečiui paminėti. Į šį festivalį suplauks daugiau kaip 170 dalyvių iš visos Lietuvos! Taip pat nereikėtų pamiršti, kad šeštadienį vyks ir nemokamos Turizmo informacijos centro ekskursijos po Gargždus, tad kviečiu dalyvauti ir dar geriau pažinti savo mylimą miestą.

  Tikimės, kad daug dalyvių sutrauks ir „Ikra mada“ šou programa bei po jos vyksiantis muzikinės grupės „Kitava“ koncertas. Vakarą vainikuos „Old city band“ muzika ir šventinis fejerverkas. Na, o sekmadienį kultūros švyturys šviesti nenustos: kino teatre „Minija“ vyks edukacinis projektas „Kino karavanas“, kurio metu miestiečių ir miesto svečių lauks net trys nemokami kino seansai. Džiugu, kad prie šventės prisideda ne tik Savivaldybės, skyrusi 5,8 tūkst. eurų, bet ir įvairūs rėmėjai.

  Kuo ypatinga šių metų miesto gimtadienio sportinė programa?

  Sporto renginių, kurie vyks visą šeštadienį, šiemet bus daugiau. Vyks krepšinio jaunimui, baudų metimo į krepšį konkursas, vaikų ir jaunimo sunkiosios atletikos, moksleivių teniso, jaunimo ir suaugusiųjų paplūdimio tinklinio „3 prieš 3“ varžybos, 200 m, 400 m, 600 m greitojo bėgimo lenktynės. Taip pat vyks riedlenčių, paspirtukų ir riedžių lenktynės su kliūtimis be amžiaus apribojimų. Šventės dalyviai galės varžytis vyrų ir moterų rankų lenkimo, mini golfo, smiginio varžybose. Bus pristatomas ir disk golfo žaidimas.

  Vienas iš pagrindinių sportinės programos dalies akcentų – dviratininkų varžybos. Gargždų miesto gimtadienio svečių gretas papildys apie 400 dviračių savininkų, keliose trasose varžytis turės galimybę ir vaikai, ir profesionalūs sportininkai. 60 km dviračių trasa nusidrieks per Endriejavą, Veiviržėnus, Pėžaičius. 17 km trasa (5 ratai), kuria važiuos ir „Elite“ sportininkai, tęsis J. Basanavičiaus g., Dovilų, Šniaukštų, Maciuičių gatvėmis. Gargždus dviratininkai pasieks senąja Minijos gatve.

  Ko palinkėtumėte šventės dalyviams?

  Pirmiausia, nuoširdžiai dėkoju visiems, prisidėjusiems prie šventės organizavimo: Kultūros skyriaus, Kultūro centro bei Sporto centro darbuotojams, sporto ir miesto bendruomenei. O visiems miestiečiams ir miesto svečiams linkiu gero oro, puikios nuotaikos ir energijos, kurios tikrai prireiks, norint spėti sudalyvauti visuose renginiuose. Smagios šventės!

  Ernesta Strakšytė

  Atgal Spausdinimo versija Archyvas

  Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
  © 2011 Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
  Cituojant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.