Ruošiamasi tvirtinti naujas Renginių organizavimo Klaipėdos rajono viešojo naudojimo teritorijose taisykles - Klaipedos-r.lt

2017 m. lapkričio 18 d., šeštadienis
Senoji puslapio versija
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930010203
Lapkritis
    2017     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės

 

Naujienos
Ruošiamasi tvirtinti naujas Renginių organizavimo Klaipėdos rajono viešojo naudojimo teritorijose taisykles

Artimiausiame Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos posėdyje planuojama patvirtinti naujas Renginių organizavimo taisykles Klaipėdos rajono viešojo naudojimo teritorijose.

Klaipėdos rajone, kaip ir kitose savivaldybėse, organizuojant renginius, būtina laikytis nustatytos tvarkos. Todėl, pasak vicemerės Rūtos Cirtautaitės, pagrindinis uždavinys – nustatyti renginių organizavimo Klaipėdos rajono viešojo naudojimo teritorijose tvarką bei leidimo organizuoti renginį išdavimo bendrąsias nuostatas, kurių pagrindu renginių organizatoriams būtų sudarytos vienodos sąlygos organizuoti renginius Klaipėdos rajono viešojo naudojimo teritorijose.

Leidimų ir licencijų skyriaus vedėja Daiva Dilytė informavo, kad Renginių organizavimo Klaipėdos rajono viešojo naudojimo teritorijose taisyklės nustato komercinių ir nekomercinių renginių (koncertų, spektaklių, švenčių, mugių, teatralizuotų renginių, sportinių varžybų, žaidimų, pramogų, atrakcionų ir kitų viešų renginių), nereglamentuojamų Lietuvos Respublikos susirinkimų įstatymu, organizavimo Klaipėdos rajono viešojo naudojimo teritorijose tvarką. Kad būtų galima tinkamai laikytis taisyklių, svarbu žinoti jose bei įstatymuose vartojamų sąvokų reikšmes.

Komercinis renginys – renginys, kuris organizuojamas viešojoje vietoje ir į kurį patekimas yra mokamas arba renginiu siekiama finansinės naudos. Už leidimo komerciniam renginiui išdavimą Klaipėdos rajono savivaldybei priklausančiose ar valdytojo teise valdomose viešojo naudojimo teritorijose renginio organizatoriai turi sumokėti Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos nustatytą vietinę rinkliavą.  

Nekomercinis renginys – renginys, kurio metu įėjimas į renginį yra nemokamas ir renginio organizatorius nesiekia finansinės naudos.               

Viešojo naudojimo teritorija – savivaldybės teritorijoje esanti valstybei ar savivaldybei nuosavybės teise priklausanti ar kitais pagrindais valdoma teritorija (gatvės, aikštės, skverai, parkai, pėsčiųjų takai, paplūdimiai bei jų prieigos ir kitos žmonių susibūrimo vietos) ir fizinio ar juridinio asmens nuosavybės teise ar kitais pagrindais valdomas žemės sklypas, kuriame to asmens sutikimu organizuojamas renginys ir į kurį renginio metu gali patekti visi to pageidaujantys asmenys.

Prašymus organizuoti renginį nagrinėja Leidimų ir licencijų skyrius. Esant būtinumui, atsižvelgiant į renginio sudėtingumą, Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu gali būti sudaryta komisija arba suderinus su Savivaldybės administracijos direktoriumi Leidimų ir licencijų skyrius gali organizuoti aptarimą, kviečiant renginio organizatorius bei Savivaldybės administracijos skyrių padalinių, policijos ir kitų tarnybų atstovus. Renginio sudėtingumą lemia šios aplinkybės: numatomas žmonių skaičius bei amžiaus grupė (atsižvelgiant į renginio vietą), ar būtini ir kokio masto eismo apribojimai ir jo organizavimo pakeitimai, ar reikalingos specialios žmonių saugumo užtikrinimo priemonės, ar numatoma prekyba alkoholiniais gėrimais ir kitos aplinkybės.

Taip pat renginių organizatoriams ir gyventojams svarbu žinoti, kad vieši renginiai gali vykti nuo 8 val. iki 23 val. (vaikams ir nepilnamečiams skirti renginiai – iki 22 val.), o grojimas ir garso transliavimas – nuo 9 iki 22 val., penktadieniais, šeštadieniais ir sekmadieniais  –  nuo 9 val. iki 23 val. Renginių laikas gali būti pratęstas tik Savivaldybės administracijos direktoriaus sprendimu.

Pasak vicemerės Rūtos Cirtautaitės, rengiamame projekte daug dėmesio skiriama ir reikalavimams renginių organizatoriams: „Renginiai privalo būti saugūs ir tai – renginių organizatorių atsakomybė. Jie privalės užtikrinti ne tik žmonių, bet ir renginyje naudojamo turto saugumą, pasirūpinti biotualetų, šiukšlių dėžių kiekiu, atsižvelgiant į renginio dalyvių skaičių, užtikrinti švaros, sanitarijos ir higienos reikalavimų vykdymą renginio metu, užtikrinti, kad renginiuose, kuriuose būtų prekiaujama alkoholiniais gėrimais, būtų laikomasi teisės aktų nustatytos tvarkos, renginių metu užtikrinti, kad garso lygis neviršytų teisės aktais nustatytų norminių ribų, turėti visus reikiamus leidimus renginyje numatomai veiklai, užtikrinti, kad renginio metu, esant būtinybei, būtų suteikta kvalifikuota medicinos pagalba, taip pat laikytis Lietuvos Respublikos įstatymų, Savivaldybės patvirtintų taisyklių, nustatytų viešosios tvarkos, kelių eismo, priešgaisrinės ir darbų saugos, higienos normų ir kitų teisės aktų reikalavimų, gerbti visuomenės priimtas moralės vertybes, vykdyti valdžios atstovų bei policijos pareigūnų nurodymus“.

Kviečiame rajono gyventojus, turinčius klausimų, pasiūlymų ar pastabų dėl renginių organizavimo taisyklių kreiptis į Leidimų ir licencijų skyriaus vedėją Daiva Dilytę el. paštu daiva.dilyte@klaipedos-r.lt.

Ernesta Strakšytė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
TARYBOS POSĖDŽIAI
TARYBOS POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
PRIIMTI SPRENDIMAI
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.