Šeimų lankymo, teikiant ankstyvosios intervencijos paslaugas, modelio diegimas Klaipėdos rajone

Projektas finansuojamas 2014–2021 m. Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo Programos „Sveikata“ lėšomis.

Projekto pavadinimasŠeimų lankymo, teikiant ankstyvosios intervencijos paslaugas, modelio diegimas Klaipėdos rajone
Projekto kodasLT03-2-SAM-K03-010
TikslasPrevencijos gerinimas ir sveikatos netolygumu mažinimas Klaipėdos rajono savivaldybėje
UždaviniaiTeikti paramą ir pagerinti besilaukiančiu mamų informavimą nėštumo metu, pagimdžius ir iki kol vaikai sulauks 2 metu amžiaus, suteikiant aukštos kokybės paslaugas, padėsiančias mamoms priimti žinojimu paremtus sprendimus dėl jų vaikų priežiūros, siekiant užtikrinti pažeidžiamų mamų, kūdikių bei vaiku iki 2 metu gerovę.
Planuojamos/įvykdytos projekto veiklosPasinaudojant „Slaugytojo ir šeimos partnerystės“ programa buvo sukurtas Šeimų lankymo, teikiant ankstyvosios intervencijos paslaugas, modelis, kuris projekto įgyvendinimo metu bus diegiamas Klaipėdos rajono savivaldybėje. Šeimų lankymo specialistas, baigęs specialius mokymus, įgijęs „minkštųjų“ kompetencijų, kurios leidžia suteikti pirminę prevencinę intervenciją šeimoms, turinčioms rizikos veiksnių, lankysis 25 – iose šeimose, jų namuose iki pat projekto pabaigos. Taip pat projekto metu bus įsigyjamos paslaugoms teikti būtinos priemonės ir įranga.
Planuojami pasiekti/pasiekti projekto rezultataiNetinkamas elgesys su vaikais yra viena iš visuomenes sveikatos problemų. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, trys iš keturių vaiku, kuriu amžius nuo 2 iki 4 metu, reguliariai patiria fizines bausmes ar psichologinį smurtą iš tėvų ar globėjų. Viena iš penkių moterų ir vienas vyras iš trylikos teigia, kad buvo seksualiai išnaudojamas kūdikystėje ir vaikystėje. Vaikai, patyrę smurtą ir nepriežiūrą šeimoje, suaugę patys taip pat yra labiau linkę smurtauti. Netinkamas elgesys su vaikais sukelia plataus spektro pasekmes vaiko kasdieniam funkcionavimui ir raidai, kurios pasireiškia ir jau suaugusio žmogaus gyvenime bei turi socialines pasekmes bendruomenei, tokias kaip: pablogėjęs šeimų funkcionavimas, pasyvumas darbo rinkoje, socialinių įgūdžių stoka. Perinatalinis laikotarpis yra geriausias laikas pradėti kurti palankią aplinką kūdikiui bei šeimai. Teikdami paslaugas perinataliniu laikotarpiu siekiame sėkmingai pereiti šį lemiamą gyvenimo periodą, ir suteikti jaunoms motinoms reikalingą rūpestingą pagalba ir patarimus.
Įgyvendinimo laikotarpis2021-12-27 – 2024-04-30
Projekto vertė Eur91 923,77
Iš jų: 
– parama (nurodyti programą) EurEuropos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo Programos „Sveikata“ lėšos78 135,20
– Valstybės biudžeto lėšos Eur13 788,57
– Savivaldybės lėšos Eur –
– Kitos lėšos Eur –
Projekto vykdytojasKlaipėdos rajono savivaldybės administracija
Projekto partneriaiKlaipėdos rajono savivaldybės Gargždų pirminės sveikatos priežiūros centras
Kontaktinis asmuoMiglė Vaitilavičienė Tel.: (846) 471566, mob. +370 684 01834 El.p. [email protected]
Paskutinis atnaujinimas: 2023-01-25 03:07:45

Veiklos sritys