90-ąjį jubiliejų šventė Gargždų miesto šviesuolis Edvardas Cirtautas! - Klaipedos-r.lt

2019 m. sausio 18 d., penktadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
31010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031010203
Sausis
    2019     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės
Naujienos
90-ąjį jubiliejų šventė Gargždų miesto šviesuolis Edvardas Cirtautas!

Gegužės 14 dieną gargždiškis, ilgametis mokytojas Edvardas Cirtautas pasitiko pakilia nuotaika – jam suėjo 90!

Nuotraukoje iš kairės: Gargždų seniūnas Saulius Bakšinskis, Administracijos direktoriaus pavaduotoja Ligita Liutikienė, 90-metis Edvardas Cirtautas, ilgaamžio dukra, vicemerė Rūta Cirtautaitė, Socialinės paramos skyriaus vedėja Dalia Gumuliauskienė, ilgaamžio sūnus. 

Energija ir gera nuotaika spinduliuojantis ilgaamžis su šypsena pasitiko jį pasveikinti atvykusius svečius: Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoją Rūtą Cirtautaitę, Administracijos direktoriaus pavaduotoją Ligitą Liutikienę, Gargždų seniūną Saulių Bakšinskį bei Socialinės paramos skyriaus vedėją Dalią Gumuliauskienę.

Ilgaamžis – tikras gargždiškis: čia gimė ir augo net kelios jo giminės kartos. Ponas Edvardas ne tik pamena, kaip degė Gargždai, bet ir stebėjo, kaip jie buvo atstatomi. „Susėsdavome Rinkos aikštėje ir žiūrėdavome, kaip Kretingos pusėje saulė leisdavosi – nebuvo jokių namų pastatytų. Po sudegusios bažnyčios rūsius irgi vaikščiodavome, rūsyje palaidotus žmones matėme“, – prisimena Edvardas Cirtautas. Senolio atmintyje išlikusi Gargždų istorija – tikra vertybė: iš pirmų lūpų išgirsti tikrus atsiminimus, o ne perskaityti knygoje – unikali patirtis kiekvienam. Ilgaamžis ir jo giminė – tikri patriotai. Štai Gargždų miesto jubiliejaus šventėje Edvardo Cirtauto pusbroliui Antanui Stalmokui, Gargždų, Endriejavo, Veiviržėnų ir Kulių valsčių partizanų vadui, bus suteiktas Gargdžų miesto garbės piliečio vardas.

90-metis – išsilavinęs ir nuolat besidomintis šiandienos politinėmis ir ekonominėmis aktualijomis. Vienas didžiausių ilgamečio pradinių klasių ir matematikos mokytojo pomėgių – skaityti. Ponas Edvardas tik apgailestauja, kad akys – jau nebe tokios kaip jaunystėje, todėl nebegali tiek, kiek anksčiau. Paskutinė senolio skaityta knyga – Liudo Mažylio „99 metai po įvykio“. Buvę mokiniai taip pat pamena ilgaamžį mokytoją, kuris mokė ne tik pradinukus, bet ir suaugusiuosius vakarinėje mokykloje, pakalbina gatvėje ir net pasiūlo pagalbą.

8 metus su žmona draugavęs ir net 62 metus santuokoje išgyvenęs vyras visai neseniai tapo našliu. Dabar ilgaamžis savo žiniomis ir patirtimi dalinasi su tais, kurie gyvenime jam teikia didžiausią džiaugsmą: 4 vaikais, 10 anūkų ir 5 proanūkiais. Meilę šeimoje ir rūpestį vienas kitu senolis įvardija kaip ilgaamžiškumo receptą. Paklaustas, kaip pavyko užauginti tokius gerus vaikus ir išlaikyti darną šeimoje, ponas Edvardas teigia, kad visa tai priklauso nuo paties rodomo pavyzdžio „Visada vieni kitus mylėjome, vieni kitais rūpinomės, todėl ir dabar mūsų visų santykiai labai geri, vaikai, anūkai, proanūkiai aplanko, bendraujame“, – pasakojo savarankiškai gyvenantis ir artimųjų dėmesio apgaubtas vyras. Senolis didžiuojasi – visi vaikai ir vaikaičiai gyvena Lietuvoje, įgijo išsilavinimą ir sėkmingai kuria savo ateitį.

Ilgaamžio dar laukia ir linksma jubiliejaus šventė, kai jo pasveikinti susirinks visa didelė ir graži šeima. Nors pono Edvardo gyvenime būta visokiausių iššūkių, išgyventi karai, tačiau šeimos meilė atperka viską ir šiandien jis džiaugiasi gyvenimu, skaito knygas, mėgaujasi artimųjų dėmesiu ir šiluma.

Gargždai gali didžiuotis turėdami tokį šviesuolį, o ilgaamžiui linkime sveikatos, stiprybės ir gražių gyvenimo akimirkų artimųjų apsuptyje!

Ernesta Strakšytė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.