90-metės gyvenimas vertas knygos puslapių - Klaipedos-r.lt

2019 m. kovo 25 d., pirmadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
25262728010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Kovas
    2019     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės
Naujienos
90-metės gyvenimas vertas knygos puslapių

Sausio 1-oji – Girkaliuose gyvenančios Aldonos Elenos Falkauskienės gimimo diena. Šiemet senolė mini 90-ąjį jubiliejų!

Puikiai atrodančią ilgaamžę garbaus jubiliejaus proga sveikino Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Violeta Riaukienė, Tarybos narys, Girkalių kultūros centro direktorius Egidijus Skarbalius, Kretingalės seniūnas Žigintas Narmontas, Socialinės paramos skyriaus vedėja Dalia Gumuliauskienė, Girkalių bendruomenės pirmininko pavaduotoja Gražina Bakevičienė.

Ponios Aldonos gyvenimo istorija verta atskiros knygos. 5 vaikų šeimoje augusi jubiliatė vos 2 metukų neteko mamos, o tėtis vėliau turėjo dar dvi žmonas. Ilgaamžė gimė Alytuje, vėliau jai yra tekę gyventi Pakruojyje, Šiauliuose, Joniškyje, Plokštinės miškuose prie Platelių ir galiausiai – Girkaliuose, Klaipėdos rajone. Jaunystėje ponia Aldona baigė Alytaus gimnaziją, tačiau negavo atestato, nes teko slapstytis nuo tuomečio saugumo. Tuomet senolės klasės auklėtoja buvo žymi rašytoja Bronė Buivydaitė. Vėliau ilgaamžė baigė Simno gimnaziją, kurioje jau laikė brandos egzaminus, gavo atestatą.

Jubiliatei kurį laiką teko slapstytis todėl, kad jos tėtis Vincas Kiseliauskas-Baravykas buvo partizanas. Tai lėmė ir neramią jos jaunystę. Kaip sako pati ilgaamžė, gyvenimas buvo spalvingas, įdomus, tačiau netrūko įtampos ir baimės. Poniai Aldonai jaunystėje teko kas kelis mėnesius glaustis pas svetingus žmones, dažniausiai buvusių klasės draugų tėvus. Vienų žmonių namuose, kalbėdama su daržinėje besislapstančiais partizanais, senolė sužinojo, kad jos tėvelio nebėra tarp gyvųjų. Tai prisiminus ilgaamžės veide ir dabar spindi ašaros. Sunkius laikus išgyvenusi moteris viską prisimena ir atpasakoja chronologine tvarka, tačiau pripažįsta, kad gyvenimas nuolatinėje baimėje ir įtampoje, matyt, lėmė, kad iš atminties išsitrynę kai kurie jaunystės gyvenimo gabalai.

Nepaisant gyvenimo sunkumų, ilgaamžė vis dėlto baigė mokyklą, pradėjo dirbti, susituokė su bendraklasiu, su kuriuo išaugino tris sūnus. Visą gyvenimą moteris dirbo ekonomiste, buhaltere įvairiose įstaigose. Paskutinioji – Kretingalės kultūros centro Girkalių skyrius. Ponia Aldona aplinkinius stebina puikia išvaizda, atmintimi, gerumu, veiklumu. Jubiliate pati prižiūri lauke auginamas gėles, stengiasi domėtis viskuo, kas vyksta Lietuvoje ir pasaulyje, todėl nuolat skaito spaudą. Ilgaamžės aplinkiniams perduodamą išmintį vertina bendruomenė, kaimynai, artimieji.

 Klaipėdos rajono savivaldybės atstovai Aldonai Falkauskienei jubiliejaus proga linkėjo sveikatos, gražių dienų artimųjų apsuptyje, aplinkinių meilės, pagarbos ir Dievo palaimos.

Ernesta Badalova

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.