Apdovanoti „Gražiausio ir patogiausio inkilo“ konkurso dalyviai - Klaipedos-r.lt

2018 m. rugsėjo 19 d., trečiadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Rugsėjis
    2018     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės
Naujienos
Apdovanoti „Gražiausio ir patogiausio inkilo“ konkurso dalyviai

Kovo 12 dieną Gargždų „Minijos“ kino teatre buvo apdovanoti „Gražiausio ir patogiausio inkilo“ konkurso dalyviai. Konkurso iniciatorė – Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Rūta Cirtautaitė.

Konkurso dalyviai pagamino beveik 200 inkilų! Į konkursą įsitraukė šeimos, ugdymo įstaigos, bendruomenės. Jau antrą kartą vykstančio konkurso dalyvių šiemet  laukė ypatinga užduotis – ne tik sukurti tinkamą inkilą, kuris būtų saugus ir patogus paukščiams, bet ir papuošti jį Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio tema. Tam inkilų kūrėjai pasitelkė visą savo išmonę ir kūrybiškumą. Apdovanojimų ceremonija tarsi pratęsė Kovo 11-osios dienos renginius: atkurto Lietuvos šimtmečio tematika papuošti inkilai buvo rodomi kino teatro ekrane, prizai inkilų kūrėjams buvo papuošti trispalvėmis

Inkilus vertino ir šventės dalyvius sveikino vicemerė Rūta Cirtautaitė, Administracijos direktoriaus pavaduotoja Ligita Liutikienė, Tarybos narė Regina Kernagienė, Pajūrio regioninio parko direkcijos vyriausiasis ekologas Erlandas Paplauskis, Savivaldybės administracijos Komunalinio ūkio ir aplinkosaugos skyriaus vedėja Rasa Bakaitienė, vyriausioji specialistė, ekologė Kristina Stulpinienė. Iš daugybės atiųstų inkilų nuotraukų komisija išrinko 13, kurie konkursui pateikė išskirtinius, reikalavimus atitikusius ir paukščiams saugius bei patogius inkilus. Kiti konkurso dalyviai komisiją žavėjo savo kūrybiškumu, darbštumu, meile paukščiams ir originalia inkilų puošyba. Apdovanojimų šventėje ne tik pasveikinami inkilų kūrėjai, bet ir stengiamasi skleisti žinią apie tai, kodėl ir kaip reikia kelti inkilus. Pajūrio regioninio parko direkcijos vyriausiasis ekologas E. Paplauskis visuomet pamoko ir primena, kad prie inkilo nereikia kalti laktelės ar pagaliuko, nes ant jo dažniausiai tupi ne paukščiai, o plėšrūnai, taip pat patariama negręžti plačios skylutės paukščiui, nes, jei ji per plati, tai paukštelis ir jo jaunikliai vėl tampa lengvu grobiu plėšriesiems gyvūnams. Po apdovanojimų ceremonijos rodomi filmukai, filmų ištraukos apie paukščius, gamtą.

„Ši inkilų kūrimo akcija jau tampa tradicine. Džiaugiuosi, kad šiemet sulaukėme daugiau inkilų kūrėjų. Gražu pažiūrėti, kai inkilus kala šeimos, kai bendras darbas jungia kartas, suartina tėvus su vaikais, vaikus su seneliais, kai inkilų kūrimas suvienija bendruomenes, seniūnijas, ugdymo įstaigų bendruomenes. Šiemet pagaminti inkilai išskirtiniai savo puošyba. Tikiuosi, kad ir po daugelio metų, kai kas nors eis pro šio konkurso dalyvių gamintus inkilus, žmonės prisimins šią Lietuvai svarbią sukaktį ir grožėsis Klaipėdos rajono gyventojų darbais. Šia socialine-pilietine akcija ne tik padėjome paukščiams, bet ir geru darbu įprasminome Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, suartinome žmones. Dėkoju visiems konkurso dalyviams, kviečiu inkilus kelti ištisus metus, dalyvauti konkursuose, mylėti gamtą, o svarbiausia – tegul Jūsų šimtmečio inkile apsigyvena paukštelis!“ – konkurso dalyviams dėkojo ir juos sveikino vicemerė R. Cirtautaitė.

Labiausiai konkurso nuostatus, komisijos vertinimu, atitiko inkilai, kuriuos pagamino Karolina ir jos tėvelis Rimvydas Januška, Marta ir jos tėveliai Rūta ir Sergėjus Mažeikos, Vytautas Brazauskas, Antanas Kuprelis, Jurgis Budrys, Aras ir jo tėtis Giedrius Šneideris, Einaras ir Domas bei jų tėtis Raimondas Jasas. Už darbštumą ir tautinių motyvų naudojimą, kuriant inkilą, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui, Mantas ir jo tėtis Linas Mažutis, Arijus ir jo tėtis Algimantas Šerpetauskas, Vakaris ir jo tėtis Ignas Gedrimas,  Arentas ir jo tėtis Linas Sodžius, Klaipėdos rajono savivaldybės Drevernos mokykla-darželis, Kretingalės seniūnijos bendruomenė kartu su  Kretingalės pagrindine mokykla ir Kretingalės vaikų lopšeliu-darželiu.

Už meilę paukščiams, kūrybines idėjas ir darbštumą, kuriant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį įamžinantį inkilą, dovanos buvo įteiktos Birutei Grybauskienei, Dominykui ir jo tėčiui Robertui Šiauliui, Jūratei Straukienei, Viliui ir Liudmilai Digliams, Erikai ir jos tėčiui Tomui Račkauskui, Vėžaičių lopšelio-darželio „Nykštukų“ grupės vaikams ir auklėtojai Agnei Jankienei, Jonui Šidlauskui, Karolinai ir jos tėčiui Laimiui Jasaičiui, Agluonėnų lopšelio-darželio „Nykštukas“ ugdytiniams, Priekulės socialinių paslaugų centrui, Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos 3d klasės mokiniams, Albinui Vasiliauskui, Vakariui Kundrotui, Gargždų „Minijos“ progimnazijos Gobergiškės skyriui, Jakų bendruomenei, Agluonėnų pagrindinės mokyklos mokiniams, Viltei Macijauskaitei, Priekulės vaikų lopšelio-darželio vaikams, Gargždų „Minijos“ progimnazijos Jakų skyriaus bendruomenei, Virginijui ir Ramūnui Kiaulakiams, Mindaugui Šatkui, Endriejavo pagrindinės mokyklos mokiniams, Tadui Surpliui, Aronui ir jo mamai Aistei Arbacauskienei.

Inkilų ir renginio nuotraukas galite rasti Klaipėdos rajono savivaldybės „Facebook“ paskyroje.

Ernesta Strakšytė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.