Aplinka moksleiviams Klaipėdos rajone – viena palankiausių Lietuvoje - Klaipedos-r.lt

2018 m. sausio 18 d., ketvirtadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Sausis
    2018     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės

 

Savaitės tema
Aplinka moksleiviams Klaipėdos rajone – viena palankiausių Lietuvoje

Klaipėdos rajono savivaldybė, pagal socialinės, ekonominės ir kultūrinės aplinkos rodiklius, patenka tarp trečdalio Lietuvos savivaldybių, kuriose aplinka mokiniams – palankiausia. Prasidėjus naujiems mokslo metams, kalbamės su Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Ligita LIUTIKIENE apie tai, kaip Savivaldybės administracija prisideda prie palankios aplinkos moksleiviams kūrimo.

 

Naujų mokslo metų pradžia kai kurioms šeimoms kupina ne tik džiugių, bet ir rūpesčio akimirkų. Kokią paramą Savivaldybė teikia nepasiturinčių šeimų vaikams?

Tikiuosi, kad nauji mokslo metai visose šeimose buvo sutikti džiaugsmingai. Būdama Socialinės paramos teikimo komisijos pirmininke, galiu patikinti, kad stengiamės, įstatymų numatyta tvarka, padėti visoms nepasiturinčioms šeimoms, kurios kreipiasi dėl paramos. Mažas pajamas gaunančioms šeimoms Savivaldybė teikia dviejų rūšių socialinę paramą: mokinių nemokamą maitinimą ir paramą mokinio reikmenims įsigyti.

Klaipėdos rajono vaikai šiais mokslo metais džiaugsis gausesniais mokyklinių reikmenų krepšeliais. Nuo šių metų lėšų dydis mokinio reikmenims įsigyti padidintas: anksčiau buvo skiriama 45,6 EUR, o nuo 2016 m. – 57 eurai vienam mokiniui. Iki rugsėjo 1 dienos socialinė parama mokinio reikmenims įsigyti buvo išmokėta 453 vaikams. Ji sudarė 25821 EUR. Paramą mokinio reikmenims įssigyti planuojama skirti dar 964 rajono vaikams. Dėl šios paramos galima kreiptis iki spalio 5 d.

Kita socialinės paramos rūšis – mokinių nemokamas maitinimas. Rugpjūčio 17 d. vykusiame Socialinės paramos teikimo komisijos posėdyje nemokamas maitinimas išimties tvarka skirtas 32 moksleiviams (15 vaikų skirti nemokami pusryčiai, nemokami pietūs – 17 vaikų). Iki rugsėjo 1 dienos dėl nemokamo maitinimo (pietų) kreipėsi 369 asmenys. Nemokami pietūs rugsėjo 1 d., įskaitant ir išimtis, paskirti 493 vaikams, kurie mokosi Klaipėdos rajono savivaldybės teritorijoje.

Kas gali kreiptis dėl socialinės paramos moksleiviams?

Kreiptis dėl paramos į Savivaldybės administraciją gali tėvai, kurių vaikai mokosi pagal bendrojo lavinimo (pradinio, pagrindinio, vidurinio ar specialiojo ugdymo) ar priešmokyklinio ugdymo programas. Kreipiantis reikia užpildyti prašymą socialinei paramai mokiniams gauti ir pateikti šiuos dokumentus: šeimos narių pažymas apie pajamas (gautas per 3 praėjusius mėnesius iki kreipimosi dėl socialinės paramos mokiniams arba kreipimosi mėnesį) ir, atsižvelgiant į aplinkybes, kitas pažymas, reikalingas socialinei paramai mokiniams gauti. Socialinė parama mokiniams skiriama toms šeimoms, kurių šeimos pajamos neviršija 1,5 valstybės remiamų pajamų (toliau – VRP) dydžio (1 VRP – 102 EUR) vienam iš bendrai gyvenančių asmenų.

Kitais Savivaldybės tarybos nustatytais atvejais (ligos, nelaimingo atsitikimo, netekus maitintojo, kai bendrai gyvenantys asmenys augina tris ir daugiau vaikų ar vaikus augina neįgalūs bendrai gyvenantys asmenys ir kt.), atsižvelgiant į bendrai gyvenančių asmenų arba vieno gyvenančio asmens gyvenimo sąlygas, mokiniai turi teisę į nemokamą maitinimą, jeigu vidutinės pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės kaip 2 VRP dydžiai. Sprendimą dėl paramos skyrimo tokiu atveju priima Socialinės paramos teikimo komisija.

Taip pat Seniūnijos teikimu, Socialinės paramos teikimo komisijai pritarus, kai vieno iš bendrai gyvenančių asmenų pajamos neviršija 1 VRP dydžio vienam bendrai gyvenančiam asmeniui, atsižvelgiant į bendrai gyvenančių asmenų arba vieno gyvenančio asmens gyvenimo sąlygas, gali būti skiriami nemokami pusryčiai.

Vienas iš būdų skatinti mokinių saviraišką, įtraukti juos į visuomeninę, kultūrinę veiklą – neformalusis švietimas. Sakykite, ar šiais mokslo metais vaikai turės galimybę užsiimti jiems įdomia veikla, panaudojant neformaliojo vaikų švietimo krepšelio lėšas?

Nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. bus tęsiamas neformaliojo vaikų švietimo programų (toliau - NVŠ) įgyvendinimas, skiriant lėšas mokinio krepšelio principu. NVŠ programų vykdytojams, Švietimo skyriaus specialistams, nuo metų pradžios teko įveikti pakankamai ilgą procesą registruojant įstaigas, akredituojant programas, sudarant sutartis su mokiniais. Nuo balandžio mėnesio skiriamas finansavimas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų, padidėję reikalavimai dėl programų vykdymo apskaitos, ataskaitų pateikimo išgąsdino kai kuriuos teikėjus ir, deja,  kai kurie iš jų nebeplanuoja NVŠ veiklų vykdyti rugsėjo – gruodžio mėn. Tikiuosi, kad 25 teikėjai sugebės užimti apie 1300 vaikų, organizuodami įdomias veiklas. Populiariausios programų kryptys, iš kurių siūloma rinktis: šokis (4 programos), teatras (5 programos), etnokultūra (10 programų), dailė (5 programos), muzika (4 programos), pilietiškumas (5 programos), technologijos (4 programos), sportas (6 programos), informacinės technologijos (3 programos). Smulkesnę informaciją apie NVŠ programų įgyvendinimą teikia Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Vilma Gudzevičienė (tel. 452463).

Vienas iš aktualiausių klausimų, prasidėjus naujiems mokslo metams – mokinių pavežėjimas. Kiek vaikų šiais mokslo metais Klaipėdos rajone bus vežiojami į ugdymo įstaigas?

Švietimo įstatymai Savivaldybėms numato įpareigojimą užtikrinti toliau kaip 3 kilometrus nuo mokyklos gyvenančių mokinių, kurie mokosi pagal priešmokyklinio ir bendrojo ugdymo programas, vežiojimą į mokyklą ir atgal. Savivaldybės mokinių vežiojimą koordinuoja mano vadovaujama Mokinių pavežėjimo komisija. Galiu užtikrinti, kad Komisija stengiasi operatyviai reaguoti į švietimo įstaigų vadovų, mokinių tėvų pageidavimus, siūlymus dėl geresnio vežiojimo užtikrinimo. Maršrutiniais autobusais, specialiaisiais reisais, mokyklų turimu transportu naujaisiais mokslo metais bus vežiojama daugiau nei 2000 mokinių.

Noriu pasidžiaugti, kad iš Savivaldybės biudžeto lėšų pirktu nauju geltonuoju autobusiuku šiais mokslo metais bus vežiojami Kretingalės pagrindinės mokyklos mokiniai. Taip pat geltonaisias autobusais, kuriuos skyrė Švietimo ir mokslo ministerija, džiaugsis Dituvos pagrindinės mokyklos ir Pašlūžmio mokyklos-daugiafunkcio centro mokiniai. Beje, šiuose autobusuose įmontuoti stacionarūs autoblokai variklį leidžia užvesti tik blaiviam vairuotojui, todėl kelionės bus ir patogios, ir saugios.

Savivaldybės ugdymo įstaigose teikiama pailgintos dienos grupės paslauga. Kiek ji kainuoja mokinių tėveliams?

Savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklose, sudaromos galimybės pradinių klasių mokiniams (jei yra bent 10 jas lankyti pageidaujančių mokinių) po pamokų, iki 20 val. per savaitę, lankyti pailgintos dienos grupes. Skirtingai nei kitose Savivaldybėse, mūsų savivaldybėje už šią paslaugą mokėti nereikia. Šių grupių auklėtojų atlyginimus finansuoja Savivaldybė.

Šie mokslo metai ypatingi tuo, kad nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. tapo privalomas priešmokyklinis ugdymas. Ar tai galima laikyti iššūkiu Klaipėdos rajono ugdymo įstaigoms?

Moksleivių pasiekimų gerinimas – prioritetinė švietimo politikos sritis, kuriai Klaipėdos rajone skiriama daug dėmesio. Neabejotinai teigiamą įtaką mokinių pasiekimams turi vaikų dalyvavimas ankstyvajame ugdyme. Perėjimas prie privalomo priešmokyklinio ugdymo rajono švietimo įstaigoms netapo didesniu iššūkiu, nes pastaraisiais metais mūsų rajone priešmokyklinių grupių nebuvo lankę tik po keletą pirmokų.

Kalbant apie ikimokyklinį ugdymą, norėčiau atkreipti dėmesį, kad rajone veikiančiose ikimokyklinėse įstaigose kasmet didinamas vietų skaičius, ieškoma įvairių galimybių sudaryti sąlygas kuo daugiau vaikų lankyti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas vykdančias įstaigas. Verta pasidžiaugti, kad pradėjusios veikti trys Priekulės lopšelio-darželio grupės Dercekliuose ženkliai pagerins tėvų, pageidaujančių leisti atžalas į darželius, situaciją Priekulės seniūnijoje. Mano pirmininkaujama Mokesčio kompensavimo privačias ikimokyklines įstaigas lankantiems vaikams komisija, išdavė 37 sutikimus nuo rugsėjo 1 d. kompensuoti mokestį privačias ikimokyklines įstaigas lankantiems vaikams. Tai taip pat palengvins situaciją tėvams, kurių vaikai lankys privačias ikimokyklines įstaigas.

 

Klaipėdos rajono savivaldybės informacija

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.