Aptartas Klaipėdos rajono kultūros raidos analizės ir kultūros strategijos rengimas - Klaipedos-r.lt

2019 m. sausio 23 d., trečiadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
31010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031010203
Sausis
    2019     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės
Naujienos
Aptartas Klaipėdos rajono kultūros raidos analizės ir kultūros strategijos rengimas

Rugpjūčio 7 dieną Klaipėdos rajono savivaldybėje vyko darbo grupės pasitarimas dėl Klaipėdos rajono kultūros raidos analizės ir kultūros strategijos rengimo. Posėdžiui pirmininkavo Tarybos narys, Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkas Raimondas Simonavičius.

Posėdžio metu diskutuota, ar tokie dokumentai kaip Klaipėdos rajono kultūros raidos analizė ir kultūros strategija apskritai reikalingi. Kultūros skyriaus vedėjas Gintautas Bareikis akcentavo, kad rajono kultūros strategija atsispindi Klaipėdos rajono plėtros strateginiame plane, todėl papildomai rengti dar kelis dokumentus, kurie kainuotų nemažai Savivaldybės biudžeto lėšų, nėra tikslinga. Mero pavaduotoja Rūta Cirtautaitė atkreipė dėmesį, kad būtina išklausyti kultūros įstaigų vadovus ir darbuotojus, ar jiems šie dokumentai reikalingi, ar jie jais naudosis, bei atkreipti dėmesį, kad Taryba pritarė strategijos rengimui. Administracijos direktoriaus pavaduotoja Ligita Liutikienė pritarė nuomonei, kad būtina išgirsti rajono kultūros įstaigų poziciją, nes, kalbant apie kultūros įstaigų optimizavimą, kultūros strategijos kūrimą, būtina išgirsti kultūros bendruomenę, įstaigų atstovus, kurie dažniausiai turi ir savo viziją.  

Švietimo skyriaus vedėjas taip pat akcentavo kultūros srities atstovų pritarimo bet kokiems pokyčiams svarbą, nes švietimo srityje daugeliui sprendimų turi pritarti ir ugdymo įstaigų bendruomenė, tačiau švietime iš esmės bendras gaires nurodo Vyriausybė. Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Raimonda Kučinskaitė siūlė pasinaudoti galimybe ir pabandyti kultūros raidos analizę ir strategiją rengti kartu su bendru rajono plėtros strateginiu planu, kuris bus pradedamas rengti jau kitąmet. Anksčiau rengiant Klaipėdos rajono plėtros strateginį planą iki 2020 m. kartu buvo nagrinėjama ir turizmo sritis. Svarbu tai, kad rengiant plėtros strateginį planą apklausiami ir gyventojai, todėl būtų galima sužinoti ne tik kultūros įstaigų atstovų nuomonę, bet ir gyventojų požiūrį į kultūrą rajone, kultūros įstaigas bei išsiaiškinti jų poreikius ir lūkesčius kultūros atžvilgiu. Biudžeto ir ekonomikos skyriaus vedėja Irena Gailiuvienė pritarė šiam pasiūlymui tikindama, kad taip pavyks sutaupyti ne tik lėšų, bet ir laiko, o visuomenės nuomonė sprendžiant kultūrinius klausimus – itin svarbi.

Posėdžio pirmininkas, Tarybos narys Raimondas Simonavičius, atsižvelgdamas į posėdžio metu išsakytas mintis, pasiūlė pirmiausia susitikti su kultūros įstaigų: kultūros centrų, bibliotekos, muziejaus, muzikos mokyklos, Turizmo informacijos centro vadovais, − ir aptarti, koks jų požiūris į rajono kultūros raidos analizės ir  strategijos rengimą, ko jie tikisi, kaip jie mato rajono kultūros ir meno ateitį, tarpusavio bendradarbiavimą. Šiam pasiūlymui buvo pritarta.

Posėdyje dalyvavo: Tarybos narys, Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkas Raimondas Simonavičius (posėdžio pirmininkas), mero pavaduotoja Rūta Cirtautaitė, Administracijos direktoriaus pavaduotoja Ligita Liutikienė, Biudžeto ir ekonomikos skyriaus vedėja Irena Gailiuvienė, Kultūros skyriaus vedėjas Gintautas Bareikis, vedėjo pavaduotoja Sonata Šmatauskienė,  Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Raimonda Kučinskaitė, Švietimo skyriaus vedėjas Algirdas Petravičius.

Ernesta Strakšytė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.