Atgijusi Dreverna traukia turistus - Klaipedos-r.lt

2019 m. sausio 18 d., penktadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
31010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031010203
Sausis
    2019     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės
Naujienos
Atgijusi Dreverna traukia turistus

Nuo tada, kai 2009 m. Savivaldybė įrengė Drevernoje prieplauką, o Savivaldybės skelbtą koncesijos konkursą laimėjusi UAB „Hortivita“ modernizavo uostą ir 2017 m. jau atidarė vasaros sezoną, Dreverna pasikeitė neatpažįstamai. Dabar čia gausu turistų, pramogų, kuriamos darbo vietos, siūlomos įvairios paslaugos.

„Drevernos žvejų miestelis – viena patraukliausių turizmo vietų mūsų rajone. 2009 m. Klaipėdos rajono savivaldybė iš Europos Sąjungos lėšų už beveik 5 mln. eurų Drevernoje įrengė prieplauką su slipu ir kranu, 75 švartavimosi vietomis, pastatė elingą. Tam, kad mažųjų laivų uostas funkcionuotų tikslingai, būtų išnaudoti Drevernos turizmo ištekliai, ieškojome uosto operatoriaus. Džiugu, kad koncesijos konkursą laimėjo UAB „Hortivita“, kurios veikla jau praėjusiais metais sulaukė didelio turistų susidomėjimo ir kuri toliau sėkmingai modernizuoja uostą, vykdo jo plėtrą, ne tik išnaudodama Drevernos turizmo išteklius, bet ir suteikdama verslo galimybių gyventojams. Juk vietos gyventojai prieplaukoje galėtų prekiauti įvairias savo dirbiniais. Mūsų rajone gausu gabių ir verslių žmonių, kurie savo kūryba, produkcija galėtų sužavėti rajono gyventojus bei turistus“, − teigė mero pavaduotoja Rūta Cirtautaitė.

Į Dreverną turistus traukia ne tik sutvarkyta aplinka, įvairios pramogos ir siūlomos paslaugos, bet ir reguliarus keltas į Juodkrantę, kurį jau 3 metus iš dalies finansuoja Savivaldybė. Keleiviai šiuo maršrutu nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 2 d. šiemet bus keliami kiekvieną dieną: pirmadienį–ketvirtadienį 2 kartus, o penktadienį–sekmadienį  – net 4 kartus per dieną. Kelto kaina nuo praėjusių metų nesikeitė – suaugusiam žmogui bilietas į abi puses kainuos 8, o į vieną pusę – 5 eurus. Dviračiai keliami nemokamai.  Taip pat čia įsikūrusi laivadirbio J. Gižo etnografinė sodyba, kurioje lankosi turistai iš viso pasaulio.

Drevernoje gyvenimas atgyja ne tik mažųjų laivų uoste. Praėjusiais metais Klaipėdos rajono savivaldybė buvusias Drevernos pagrindinės mokyklos patalpas ir pastatus pasitikėjimo teise perdavė valdyti Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centrui. „Džiaugiuosi, kad iniciatyva perimti Drevernos pagrindinės mokyklos pastatus ir vykdyti ten veiklą kilo pačiam jaunimui. Dabar ten verda gyvenimas. Šį pavasarį ten jau vyko vaikų vasaros stovykla „Marių vėjai“. Nuostabiame gamtos kampelyje pavasario atostogas leido 12–18 metų vaikai ir jaunimas, kai kurie jų – iš socialiai jautrių šeimų. Dreverna – nuo rajono centro nutolusi vieta, todėl svarbu, kad ir ten vaikams bei jaunimui būtų pasiekiamos įvairios veiklos, pavyzdžiui, turizmo, muzikos studijos, fotografijos, amatų ar kiti būreliai, čia galima organizuoti stovyklas, vykdyti atvirą darbą su nemotyvuotu jaunimu. Tikimės, kad, pavyzdžiui, nuomojant patalpas įvairiems meniniams renginiams Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centras galės patys užsidirbti pinigų ir juos panaudoti patalpų remontui, įrangos įsigijimui“, – apie atgijusią Dreverną pasakojo vicemerė Rūta Cirtautaitė.

Gegužės 26 d. Drevernoje vyks vasaros sezono atidarymos šventė, kurioje vyks prekybininkų ir amatininkų mugė, veiks pramogos vaikams, vyks įvairūs pasirodymai, laivų paradas, žymių grupių koncertai. „Kviečiame apsilankyti Drevernoje ir įsitikinti, kad tai nuostabi vieta poilsiauti, pramogauti ir gyventi“, – ragino vicemerė Rūta Cirtautaitė.

Ernesta Strakšytė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.