Atsakingai saugokimės gaisrų! - Klaipedos-r.lt

2019 m. sausio 18 d., penktadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
31010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031010203
Sausis
    2019     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės
Naujienos
Atsakingai saugokimės gaisrų!

Savivaldybėje vyko Ekstremalių situacijų komisijos posėdis dėl prevencinių priemonių sausos žolės deginimui išvengti, valstybės institucijų, vietos savivaldos vykdomųjų institucijų ir gelbėjimo pajėgų pasiruošimas miškų ir durpynų gaisrų gesinimui. Taip pat svarstyta Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus rezervo lėšų skyrimas asmenims, nukentėjusiems nuo gaisrų.

Ekstremaliųjų situacijų komisijos, kurios pirmininkas – Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Karbauskas, posėdyje be Ekstremaliųjų situacijų komisijos narių dalyvavo atstovai iš Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Gargždų priešgaisrinės tarnybos, Savivaldybės priešgaisrinės tarnybos, Nacionalinės žemės tarnybos Klaipėdos rajono skyriaus, seniūnai.

Viešosios tvarkos skyriaus vyriausiasis specialistas (civilinės saugos koordinatorius) Vladislovas Bernotas apžvelgė praėjusių metų situaciją rajone, taip pat informavo, kad dėl lietingos vasaros, apribojimų lankytis Savivaldybės teritorijoje esančiuose valstybiniuose miškuose nebuvo skelbta.

Vladislovas Bernotas informavo, kad bus imtasi prevencinių veiksmų dėl žolės deginimo, bus organizuojami patikrinimai. Jis pabrėžė, kad degant sausai (pernykštei) žolei svarbu yra apsaugoti miškus, reikia įrengti ar atnaujinti mineralizuotas juostas. Taip pat būtina atlikti prevencinį darbą, teikiant informaciją gyventojams apie galimus aplinkosaugos reikalavimų pažeidimus, deginat sausą žolę, nendres, nukritusius lapus, šiaudus ir kitas atliekas, bei už tai numatomas baudas.

Šiuo metu galioja šios baudos. Žemės savininkai, naudotojai ir valdytojai, pažeidę aplinkosaugos reikalavimus deginant sausą   žolę,   nendres, nukritusių medžių lapus, šiaudus laukininkystės ir daržininkystės atliekas, gali būti baudžiami: piliečiai – 28−231 Eur baudomis; pareigūnai – 57−289 Eur baudomis. Žemės savininkai, naudotojai  ir valdytojai, pažeidę aplinkosaugos reikalavimus deginant ražienas, taip pat nenupjautą ir nesugrėbtą (nesurinktą) žolę, nendres, javus ir kitas žemės ūkio kultūras, gali būti baudžiami: piliečiai – 57−289 Eur baudomis; pareigūnai – 115−347 Eur baudomis. Žemės savininkai, naudotojai  ir valdytojai, pastebėję   savo   žemėje   žolės,  ražienų, nesugrėbtų šiaudų gaisrą ir nesiėmę priešgaisrinės   apsaugos priemonių, gali būti baudžiami – 28−173 Eur bauda. Durpynų ir durpingų pievų deginimas – užtraukia baudą nuo 86 iki 231 euro.  Nepranešimas priešgaisrinės tarnyboms apie degančius durpynus užtraukia baudą nuo 57 iki 115 Eur.

Mokyklose su moksleiviais turėtų būti kalbama apie žalą gamtai, kurią gali padaryti sausos žolės deginimas, paraginti vaikus pasikalbėti su tėvais. Daug gaisrų sukelia vaikai mokinių atostogų metu, todėl reikėtų akcentuoti, kokia kyla grėsmė, kaip elgtis miškuose, prie vandens telkinių.

Gargždų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausiasis specialistas Arūnas Armalis analizavo pastarųjų kelerių metų statistinius duomenis. Praėjusiais metais atvirose teritorijose kilo 64 gaisrai. Palyginus su 2012−2015 metais gaisrų sumažėjo apie 3 kartus. Šiais metais gaisrai atvirose teritorijose gesinti 8 kartus.

Pernai buvo vykdomos prevencinės akcijos, sudarytas ir patvirtintas bendras Savivaldybės ir valstybinių institucijų gaisrų prevencijos priemonių planas. Didelė pažanga padaryta sodininkų bendrijose – gatvėms suteikti pavadinimai, jos paženklintos, aišku, kur yra priešgaisriniai rezervuarai.

Klaipėdos rajono savivaldybės informacija

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.