Darom ir gamta padėkos! - Klaipedos-r.lt

2019 m. birželio 16 d., sekmadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Birželis
    2019     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės
Savaitės tema
Darom ir gamta padėkos!

Jau kitą savaitę visoje Lietuvoje neabejingi piliečiai jungsis prie aplinkos švarinimo ir gražinimo akcijos „DAROM 2018“. Apie tai, kaip akcija vyks Klaipėdos rajone, kalbamės su Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Rūta Cirtautaite.

Kodėl Klaipėdos rajono savivaldybės gyventojai turėtų dalyvauti akcijoje „DAROM“?

Jei mes už gamtą be šiukšlių – šioje akcijoje dalyvauti būtina. Tai puiki visuomeninė akcija, kuri ne tik skatina ekologinį mąstymą, bet ir ugdo pilietiškumą, bendrystės jausmą, socialinį aktyvumą, savanorystę. Dalyvavimas šioje pavasarinėje aplinkos švarinimo ir gražinimo akcijoje, tai puiki galimybė susiburti bendruomenei, ugdyti jaunąją kartą. Jei kartu su savo šeima, vaikais, anūkais tvarkysime aplinką, vargu ar po to šiukšlinsime ir teršime aplinką, gamtą.

Džiugu, kad ši akcija ugdo žmonių sąmoningumą, skatina aplinkosaugines iniciatyvas. Visai neseniai Gargždų bendruomenė tvarkė miesto parką, o štai Gargždų atviro jaunimo centro darbuotojai ir lankytojai jau trečiadienį sutvarkė naujają jaunimo vasaros estradą, o po darbų kartu virė sriubą, džiaugėsi pagražėjusia aplinka, kurioje mielai leis laisvalaikį šiltuoju metų laiku. Galime pasigirti ir tuo, kad surenkamų šiukšlių kasmet mažėja. 2015 m. „DAROM“ akcijos ir seniūnijose organizuotų talkų metu buvo surinkta ir Klaipėdos regiono atliektų tvarkymo centrui priduota apie 60 tonų šiukšlių, 2016 m. – 33,87 t šiukšlių, o 2017 m. akcijos metu Klaipėdos rajone buvo surinkta ir priduota 20,9 t šiukšlių. Tikimės, kad šiemet visose seniūnijose vyksiančios akcijos metu savanoriškai susirinkę žmonės ne tik pagražins savo aplinką, bet ir gerai praleis laiką kartu dirbdami, vienas kitam padėdami ir taip megzdami tarpusavio ryšius.

Kada šiemet vyks akcija ir ką turi žinoti visi, norintys prie jos prisijungti?

Šiais metais akcija vyks balandžio 21 d. (šeštadienį), jos pradžia – 10 val. Tvarkymo taškus kiekvienoje seniūnijoje galite sužinote Klaipėdos rajono savivaldybės svetainėje www.klaipedos-r.lt. Labai svarbu, tai, kad šiukšlės bus surenkamos ir išvežamos tik iš užregistruotų taškų, todėl, jei suradote naują šiukšlyną ar norite tvarkyti vietą, kuri nėra numatyta seniūnijų tvarkymo taškuose, praneškite apie tai seniūnams ar Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos vyr. specialistei (ekologei) Kristinai Stulpienei tel. nr. 8 698 28 165 arba el. p. kristina.stulpiniene@klaipedos-r.lt. Surinktos atliekos bus nemokamai išvežtos tik iš užregistruotų taškų, akcijos dalyviams bus dalinami šiukšlių maišai. Dėl maišų gyventojams reikės kreiptis į savo seniūnijas arba į atsakingus asmenis, nurodytus tvarkymo taškų lentelėje (skelbiama www.klaipedos-r.lt). Malonu, kad net 1000 šiukšlių maišų nupirks VšĮ „Gargždų švara“.

Maloniai kviečiame visus Klaipėdos rajono gyventojus, bendruomenes, organizacijas, įmones nelikti abejingais ir prisidėti gerais darbais prie savo aplinkos gražinimo ir švarinimo. Jei turite specialų transportą ir galėtumėte neatlygintinai prisidėti prie spartesnio atliekų išvežimo ir aplinkos sutvarkymo prašome atsiųsti savo kontaktus Savivaldybės komunalinio ūkio ir aplinkosaugos skyriui arba seniūnams.

Tikiu, kad kiekvienas, dalyvaujantis akcijoje „DAROM“, pasisems tik teigiamų emocijų, prisidės prie aplinkos gražinimo, gamtos išsaugojimo, supras, kodėl nereikia šiukšlinti ir sugebės ateityje vertinti kitų darbą. Ši akcija – tai puiki pilietinė iniciatyva, prie kurios verta prisijungti visai bendruomenei. Svarbu ir tai, kad akcijos metu gali būti atliekami įvairūs darbai: galima padėti senoliams, neįgaliems asmenims, kuriems reikalinga pagalba, sutvarkyti jų gyvenamąją aplinką, dažyti suoliukus, sodinti medžius, savarankiškai rušiuoti ir išvežti šiukšles ir pan. Bendras darbas švarinant aplinką skatina nešiukšlinti, tausoti gamtą. Kviečiu visus prisijungti prie akcijos „DAROM 2018“. Darom ir gamta padėkos!

Tvarkymo taškai.

Ernesta Strakšytė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.