Dėkoju visiems, prisidėjusiems prie Klaipėdos rajono augimo ir klestėjimo - Klaipedos-r.lt

2019 m. birželio 16 d., sekmadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Birželis
    2019     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės
Savaitės tema
Dėkoju visiems, prisidėjusiems prie Klaipėdos rajono augimo ir klestėjimo

Baigėsi ketvirtieji aštuntojo šaukimo Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos kadencijos metai. Per ketvirtuosius kadencijos metus valdančioji dauguma, Tarybos komitetai, komisijos, Savivaldybės administracijos darbuotojai, biudžetinių ir viešųjų įstaigų vadovai dėjo visas pastangas, kad būtų priimami bei laiku įgyvendinami didžiausią naudą gyventojams teikiantys sprendimai.

Darnaus darbo dėka Klaipėdos rajono savivaldybė išliko pirmaujančiųjų gretose pagal įvairius rodiklius, reitingus. 2018 m. Klaipėdos rajono savivaldybė išsaugojo lyderės poziciją mažųjų savivaldybių indekse. Lietuvos laisvosios rinkos institutas įvertino, kad Klaipėdos r. savivaldybė pirmauja dėl kelių priežasčių. Pirma, viešųjų paslaugų srityje (viešojo transporto, daugiabučių administravimo, buitinių atliekų surinkimo ir kt.) veikė privatūs subjektai. Antra, valstybinių egzaminų rezultatai buvo ženkliai aukštesni už vidurkį. Trečia, Klaipėdos r. savivaldybė gerai tvarkosi su biudžetu ir administravimu. Lietuvos laisvosios rinkos institutas atkreipė dėmesį, kad į Klaipėdos rajono savivaldybę gyventi ir dirbti atvyksta daugiau žmonių nei išvyksta. Tuo gali pasigirti nedaug savivaldybių. Kad gyvenimo kokybė Klaipėdos rajone augtų, prisidėjo ir nevyriausybinis sektorius, verslo atstovai. Klaipėdos r. savivaldybėje daug investicijų, aktyvi ekonomika.

Per praėjusius metus nuveikta nemažai darbų. 2018 metais atidarėme Girkalių kultūros ir Dovilų etninės kultūros centrus, naują darželį Slengiuose, bendruomeninius Globos namus Lapiuose, sutvarkytą skverą Gargždų miesto centre, modernizavome Gobergiškės mokyklą, minėjome Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, atidengdami skulptūras, atminimo ženklus. Tęsiami 2018 m. pradėti Kalniškės piliakalnio pritaikymo kultūros ir viešojo turizmo reikmėms II etapo, Endriejavo kultūros centro, I. Simonaitytės muziejaus rekonstrukcijos darbai. Šiemet jau pradėti Plikių kultūros centro ir bibliotekos remonto darbai, Gargžduose pastatyti atokvėpio suoliukai, įrengiamos automobilių stovėjimo aikštelės, numatyta vaikų žaidimo aikštelių, sporto bei lauko treniruoklių aikštelių plėtra.

Džiaugiuosi, kad šiemet Taryba priėmė vieningą sprendimą pritarti Gargždų daugiafunkcio sporto centro statybai viešos ir privačios partnerystės būdu. Tam reikėjo nemažai parengiamųjų darbų: detalaus investicijų projekto, techninio projekto, statybos leidimo, teigiamos Centrinės projektų valdymo agentūros bei Savivaldybės kontrolieriaus išvados dėl projekto įgyvendinimo viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės būdu. Tikiuosi, kad naujoji valdančioji dauguma ryžtingai imsis šio projekto įgyvendinimo, suras rangovus bei pradės gargždiškių ir visų rajono gyventojų ilgai laukto Gargždų daugiafunkcio sporto centro statybos darbus.

Jau balandžio mėnesį prasidės tiesioginiai skrydžiai iš Palangos į Dortmundą Vokietijoje. Siekdamos šio tikslo dirbo visos Klaipėdos regiono savivaldybės. Manau, kad tiesioginė jungtis su vienu stipriausių Vokietijos regionų padės megzti ir stiprinti verslo ryšius, skatins turizmą ir tai atneš naudą ne tik Klaipėdos rajonui, bet ir visam Klaipėdos regionui.

Praėjusiais metas žengtas dar vienas svarbus žingsnis, leidęs pritraukti investicijų į Klaipėdos rajoną. Buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis dėl Medienos produktų gamybos inovacijų klasterio sukūrimo. Dirvupių oro uosto teritorijoje Vakarų medienos grupė I etape ketina investuoti apie 90 mln. eurų, pastatyti logistikos centrą, metalo gaminių bei baldų gamyklas, veiks automatizuotos medienos drožlių plokščių gamybos linijos. Šalia Vakarų medienos grupės sklypo darbus pradeda ir kitas Lietuvos medienos klasterio narys – SBA koncernas. Čia statomas SBA grupės įmonių logistikos centras, į kurį pirmajame etape žadama investuoti 18 mln. eurų. Važiuojant automagistrale nuo Gargždų Klaipėdos link dešinėje pusėje jau matome vykstančius darbus: statomas privažiavimo kelias iki būsimo SBA logistikos centro. Tai reiškia, kad bus sukurta keli šimtai darbo vietų rajono gyventojams. Tikiuosi, kad investicijų rajone bus ir daugiau, nes patvirtinome Investuotojų atleidimo nuo žemės, valstybinės žemės nuomos ir nekilnojamojo turto mokesčio tvarkos aprašą, kuris, manau, rajoną daro dar patrauklesnį investuotojams.

Dėkoju visiems, kurie darbais ir idėjomis prisidėjo prie Savivaldybės tarybos darbo, Klaipėdos rajono augimo ir klestėjimo. Dėkoju opozicijai už konstruktyvią kritiką, Klaipėdos rajono gyventojams svarbių sprendimų palaikymą. Viliuosi, kad devintojo šaukimo Klaipėdos rajono savivaldybės taryba tęs pradėtus darbus, įgyvendins savo rinkimų programas ir ves augantį rajoną pirmyn.

 

Klaipėdos rajono savivaldybės meras Vaclovas Dačkauskas

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.