Drevernoje paminėtos laivadirbio J. Gižo 150-osios gimimo metinės - Klaipedos-r.lt

2018 m. sausio 18 d., ketvirtadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Sausis
    2018     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės

 

Naujienos
Drevernoje paminėtos laivadirbio J. Gižo 150-osios gimimo metinės

Liepos 5 dieną J. Gižo etnografinėje sodyboje vyko laivadirbio 150-osioms gimimo metinėms skirtas šventinis renginys „Laivadirbio skrynią atvėrus...“. Liepos 5-oji – tikroji laivadirbio J. Gižo gimimo diena.

Nuotraukoje iš kairės: Klaipėdos rajono savivaldybės meras Vaclovas Dačkauskas, vicemerė Rūta Cirtautaitė, Tarybos narė Regina Kernagienė. 

Šventės pradžioje Savivaldybės vadovai prie Jono Gižo kapo padėjo gėlių krepšelį, uždegė žvakę ir kartu su folkloro ansambliu sugiedojo tradicinę šišioniškių giesmę. Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja, Turizmo tarybos pirmininkė Rūta Cirtautaitė pabrėžė, kad J. Gižo ir jo šeimos kapavietės yra puikiai sutvarkytos ir tai itin svarbu ne tik patiems dreverniškiams, bet ir čia apsilankantiems turistams: „Į Dreverną atvykę turistai apsilanko ne tik prie Kuršių marių, bet ir senosiose Drevernos kapinaitėse. Čia palaidotas žymiausias šio krašto laivadirbys J. Gižas, jo žmona ir dukros. Noriu padėkoti Gargždų krašto muziejaus direktoriui Mariui Mockui už puikiai atliktus šių kapaviečių tvarkymo darbus. Šio žmogaus nuoširdaus darbo ir iniciatyvumo dėka J. Gižo kapavietė, kuri yra gausiai lankoma ir vietinių, ir turistų, sutvarkyta Savivaldybės lėšomis. Šias kapinaites svarbu tvarkyti ir todėl, kad jose  išlikę kaltinių ir lietinių metalinių kryžių, unikalių paminklų, būdingų Mažosios Lietuvos regionui.“

Nors daug kur Klaipėdos rajone tą dieną lijo, tačiau Drevernoje susirinkusiuosius maloniai šildė saulė. Į J. Gižo etnografinę sodybą atvykusiuosius pasitiko folkloro ansamblis „Žvejytės“. Svečiai  buvo vaišinami Mažosios Lietuvos kulinariniu paveldu – kafija ir gliumziniu pyragu.

 Į šventę atvyko Klaipėdos rajono savivaldybės meras Vaclovas Dačkauskas, vicemerės Rūta Cirtautaitė ir Violeta Riaukienė, Tarybos narės Rasa Petrauskienė ir Regina Kernagienė, Priekulės seniūnijos seniūnė Daiva Bliūdžiuvienė.

Savivaldybės vadovai pasveikino šventės organizatorius ir dalyvius, sveikinimo žodžius tarė ir Turizmo informacijos centro direktorė bei Drevernos mažųjų laivų uosto koncesininkų UAB „Hortivita“ atstovai. Šventinis renginys „Laivadirbio skrynią atvėrus...“, pasak Klaipėdos rajono turizmo informacijos centro direktorės Daivos Buivydienės, lyg ištęsta „Žuvies kelio“ versija, todėl visi apsilankiusieji turėjo puikią progą nemokamai susipažinti ir dalyvauti „Žuvies kelio“ metu vykstančiomis edukacijomis, siūlomomis pramogomis.

Šventės dalyviams buvo pristatyta krašto folkloro programa „Į žvejus eisiu“, kurią vedė Virgina Asnauskienė ir „Žvejytės“, ekspozicija „J. Gižas. Laivadirbio skrynią atvėrus...“. Svečiai buvo pakviesti dalyvauti edukacinėse programose „Laivadirbystė – seniau ir dabar“, „Mano vėtrungė“. Visi turėjo galimybę dalyvauti žuvienės degustacijoje Drevernos mažųjų laivų uosto kavinėje „Elingas“ bei pasiplaukioti senoviniu buriniu Kuršių marių laivu – reisine „Dreverna“. Šventės dalyviai vaikščiojo po Drevernos mažųjų laivų uostą, lankė apžvalgos bokštą. Vakarop dalyvių laukė vaflių kepimas J. Gižo etnografinės sodybos kieme bei kino naktis po atviru dangumi. Kitomis dienomis visi norintys buvo kviečiami savarankiškai išbandyti keturis naujus dviračių maršrutas, aplankant J. Gižo gimtinę – Ventę, dalyvauti baigiamajame Jono Gižo 150-ųjų gimimo metinių renginyje – Drevernos kaimo ir žvejų šventėje „Ant marių kraštelio“.

„Drevernoje J. Gižo 150-ųjų gimimo metinių proga vykę renginiai buvo puiki proga pristatyti Pamario kraštą, Drevernos turizmo išteklius. Šiuose renginiuose dalyvavo ne tik Klaipėdos rajono gyventojai, bet ir turistai, kuriems tai buvo puiki galimybė ne tik pamatyti ir sužinoti, ką galima nuveikti pamaryje, bet ir visa tai išbandyti. Tikiuosi, kad turistai, patyrę tik geriausius įspūdžius, dar ne kartą sugrįš į Klaipėdos rajoną“, – teigė vicemerė, Turizmo tarybos pirmininkė Rūta Cirtautaitė.

Ernesta Strakšytė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.