Džiugina rekonstruotos gatvės, keliai, įstaigos, sporto aikštelės - Klaipedos-r.lt

2018 m. sausio 18 d., ketvirtadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Sausis
    2018     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės

 

Savaitės tema
Džiugina rekonstruotos gatvės, keliai, įstaigos, sporto aikštelės

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijoje – svarbių darbų pabaigtuvių nuotaikos. Administracijos direktorius Sigitas Karbauskas neslepia − specialiai ar važiuodamas pro šalį, nuolat lankėsi visose rekonstruojamose ar atnaujinamose gatvėse, įrenginėjamose  universaliose sporto aikštelėse, Gargždų miesto stadione, kituose svarbesniuose objektuose, kuriuos šiemet pavyko įgyvendinti už savivaldybės biudžeto, Valstybės investicijų programos ar ministerijų tikslines skirtas lėšas.

Kurie įgyvendinti ar baigiami įgyvendinti projektai Jums atrodo reikšmingiausi, svarbiausi?

Kiekvienas projektas svarbus, nes gerina ir keičia skirtingų piliečių, bendruomenių kasdienybę. Ypač džiaugiuosi Užuovėjos gatvės rekonstrukcija. Nors planavome, kad gatvę rekonstruosime ir išasfaltuosime per dvejus metus – šiemet ir kitąmet, vis dėlto pavyks visus darbus atlikti dar šiais metais. Šiandien gatvėje jau įrengiami kelio ženklai, baigiamas asfaltuoti dviračių takas, klojamos paskutinės trinkelės šaligatviuose.

Gatvės rekonstrukcija atsieis 616 tūkst. eurų savivaldybės biudžeto lėšų. Toks didelis, brangus ir reikšmingas projektas – vienintelis šiemet, todėl tikrai džiaugiuosi, kad viskas pavyko net geriau nei tikėjomės. Viliuosi, kad ne tik Užuovejos gatvės gyventojai, bet ir visi gargždiškiai teigiamai įvertins šią investiciją.

Gargžduose šiemet investavome ir į dar penkių gatvių rekonstrukciją. Apie 375 tūkst. eurų atsiėjo Pievų gatvės rekonstrukcija, apie 146 tūkst. eurų kainavo Gluosnių gatvės, apie 66 tūkst. eurų − dalies Alyvų gatvės, dar apie 54 tūkst. Ramunių gatvės ir apie 39 tūkst. eurų Laukų gatvės dalies rekonstrukcijos. Visose gatvėse darbai jau pabaigti arba baigiamos smulkmenos – apželdinimas, žymėjimas, kelio ženklų įrengimas.

Gargždiškiai gyventojai, be abejo, džiaugiasi pokyčiais jų gatvėse ir mieste. Kurie dar svarbesni keliai ir gatvės sutvarkyti visame Klaipėdos rajone?

Atliktas kelio Agluonėnai−Vanagai kapitalinis remontas, kainavęs apie 17 tūkst. eurų. Gautas ir panaudotas tikslinis finansavimas Karklės Placio gatvės rekonstravimui (pėsčiųjų takų statybos dalis) už 100 tūkst. eurų, pradėtos Karklės pėsčiųjų tako su apšvietimu statybos už beveik 47 tūkst. eurų.  280 tūkst. eurų tikslinių lėšų gauta ir Durpyno gatvės, esančios Jonušų kaime, Dauparų−Kvietinių seniūnijoje, rekonstravimui. Čia darbai iki Naujųjų metų taip pat bus užbaigti.

Dar dešimtyje gatvių atliktas ištisinis asfalto dangos remontas. Doviluose už 34 tūkst. eurų suremontuota Lašupio gatvė ir atliktas Lašupio gatvės tiltelio (pralaidos) remontas. Taip pat suremontuotos Endriejavo Kalno gatvė, Rudgalvių kaimo Žalioji gatvė, Kretingalės miestelio Gėlių ir Nemuno gatvės, Girkalių kaimo Artojų gatvė, Veiviržėnų Upės bei Dariaus ir Girėno gatvės. Dovilų seniūnijoje − Lyverių kaimo Ryto gatvė, Kaspariškių kaimo Gručeikių gatvė. Šių gatvių remontui iš savivaldybės biudžeto skirta 63 tūkst. 400 eurų.

Dar vienas svarbus objektas − tilto per Upytos upę statyba už 56 tūkst. eurų Veiviržėnų seniūnijoje, Sausių kaime.

Dėmesio ir lėšų skyrėte ne tik gatvėms, bet ir kitiems Klaipėdos rajono žmonėms reikalingiems objektams. Kurie iš jų Jums atrodo svarbesni, verti paminėjimo?

Svarbu, kad dar pavasarį išasfaltavome didesnę dalį Gargždų parko takelių. Atnaujintas aikštės asfaltas prie Sporto centro, Gargždų centre, lėšų skyrėme ir renovuotojo daugiabučio Minijos gatvėje kiemo asfaltavimui, už 90 tūkst. eurų buvo stvarkyta Gargždų „Minijos“ progimnazijos teritorija – išasfaltuotas kiemas ir sutvarkytos jo prieigos. Naujais moderniais šviestuvais Gargždų Kvietinių gatvėje − nuo Klaipėdos iki Parko gatvės, buvo pakeisti seni cementiniai stulpai ir po žeme pakloti elektros laidai. Projektas atsiėjo 60 tūkst. eurų.

Labai džiaugiuosi Gargždų miesto stadiono bėgimo takų, kuriems 250 tūkst. eurų gavome iš Vyriausybės investicijų programos, bendradarbiaudami su Seimo nariu Petru Gražuliu bei Kūno kultūros ir sporto departamentu. 6218 kvadratinių metrų sporto aikštyne nauja danga išklotas bėgimo takas, sutvarkytos ir įrengtos dvi krepšinio bei dvi šuolių į tolį aikštelės. Šiuos darbus atliko UAB „Rolana“. Iš savivaldybės biudžeto už 3916 eurų nupirkti 3 mobilūs krepšinio stovai, − juo įrengė UAB „Klaipėdos atletas“, dar 18 tūkst. 880 eurų skirta rutulio stūmimo ir disko metimo sektoriams įrengti.

Trijų krepšinio aikštelių dangų atnaujinimui iš biudžeto  skirta 69 tūkst. Eur. Jau atnaujintomis aikštelėmis gali džiaugtis Priekulės, Kvietinių kaimo ir Gargždų gyventojai. Universalios sporto aikštelės, kurioms lėšų gavome ir iš Vyriausybės investicijų programos, įrengtos Slengiuose, Dituvoje ir Plikiuose. Dar trijose aikštelėse − Doviluose, Veiviržėnuose, Gargžduose − paklota universali dirbtinė futbolo aikštės danga. Be to, „Minijos“ progimnazijos stadione įrengta kokybiška paplūdimio tinklinio aikštelė.

Šiemet pabaigti ir Gargždų lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ išorės apšiltinimo darbai, Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos rekonstrukcijos darbai. Dėmesio skyrėme Karklei. Prieš sezoną už 10 tūkst. eurų buvo nupirkta paplūdimiams reikalingų persirengimo kabinų, šiukšliadėžių, atnaujinti mediniai takai. Svarbu, kad prieš sezoną spėjome sutvarkyti ir atnaujinti automobilių stovėjimo aikštelę prie Olandų kepurės, iš jūros prie Karklės ištempėme dešimtmečius vaizdą gadinusiais betono ir metalo konstrukcijas.

 Iki metų pabaigos bus baigti Kvietinių mokyklos-darželio (29 tūkst. eurų) ir Agluonėnų  pagrindinės mokyklos salės patalpų (73 tūkst. eurų) remontai. Baigiamas ir Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos Pėžaičių skyriaus pastato remontas (71 tūkst. Eur), suremontuotas Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos bendrabučio pastatas, darželio grupės. Baigiamas Girkalių kultūros centro remontas, pasirašyta nauja sutartis su rangovu, kuris atnaujins Dovilų etnokultūros centrą, dar šiemet bus pradėtas ir dviračių tako Gargždai−Dovilai tiesimas (J. Basanavičiaus gatvės pabaigoje, pro karjerus).

Deja, dėl nesklandžių viešųjų pirkimų procedūrų nepavyko įsisavinti visų iš VIP skirtų lėšų Gargždų „Minijos“ progimnazijos Gobergiškės skyriaus pastatui modernizuoti. Nuo gegužės mėnesio pradėtą pirkimą turėjome nutraukti dėl užsitesusių konkurso dalyvių skundų. Vietoj 178 tūkst. eurų investicijos, šiemet tegalėjome už apie 50 tūkst. eurų nupirkti šios mokyklos katilinės įrengimo ir šildymo sistemos atnaujinimo darbus. Dėl nesklandžių viešųjų pirkimų taip pat šiemet nepavyko nupirkti vaikų žaidimo aikštelių įrengimo Klaipėdos rajone paslaugos.

Šią savaitę, įvykus viešiesiems pirkimams, pasirašyta ir kita svarbi sutartis. Prie Slengių daugiafunkcio centro bus pastatytas priestatas ir įrengta valgykla. Klaipėdos rajono savivaldybei šis projektas atsieis apie 400 tūkst. eurų, darželį galės pradėti lankyti dar 80 vaikų, o 140 vaikų, kurie jau šiandien lanko centre veikiančias darželio bei mokyklos grupes, bus tiekiamas kokybiškas maistas.

Džiaugiatės ir Lapių bendrabučio statybų pradžia, tačiau dėl jų esate kritikuojamas kai kurių opozicijos atstovų. Papasakokite apie šį projektą.

Juk neslepiu, kad gyvenu Lapiuose ir man labai rūpi, kad šis kaimas bei apylinkės klestėtų, tačiau projektai, kurie pastaruoju metu vykdomi siekiant pagerinti globojamų vaikų gyvenimo ir ugdymo sąlygas, niekaip nesusiję su jokiais asmeniniais interesais.

Spalį Klaipėdos rajono savivaldybėje buvo pasirašyta trišalė sutartis tarp Nynburgo prie Vėzerio „Lions“ klubo, Klaipėdos apskrities „Lions“ moterų klubo „Smiltė“ ir Klaipėdos rajono savivaldybės dėl Lapių pagrindinės mokyklos buitinio pastato paskirties keitimo į gyvenamosios paskirties (įvairių socialinių grupių asmenims) projekto parengimo, įgyvendinimo ir finansavimo.

Pagal pasirašytą sutartį  gausime 180–200 tūkst. eurų dydžio finansavimą, skirtą įgyvendinti suplanuotoms ir „Lions“ klubų tarptautinių fondų patvirtintoms priemonėms. Bendra suplanuotų priemonių apimtis turėtų siekti beveik 490 tūkst. eurų.

 Skirtingai nei teigia opozicijos atstovai, visos šios rėmėjų ir savivaldos lėšos bus skirtos geresnių sąlygų vaikams sukūrimui. Darsyk turiu pabrėžti, kad Lapiuose nebus statomi globos namai, o bus įrengtas vienas atskiras butas globojamiems vaikams, o vėliau įsteigti ir laikino prieglobsčio butai, kuriuose bus galima pasiūlyti laikinai apsistoti įvairių negandų paliestoms Klaipėdos rajone gyvenančioms šeimoms.

Taigi, prie Lapių pagrindinės mokyklos suprojektuoti  bendruomeniniai globos namai, kitaip tariant − 10 vietų butas, skirtas globojamiems vaikams. Taip pat – butas, pritaikytas globoti neįgalius vaikus.  Kiti du butai globojamiems vaikams yra Gargžduose. Vieną savivaldybė jau įsigijo, kitą – ketinama  įsigyti. Siekiama, kad vaikai gyventų kuo geresnėmis, patogesnėmis sąlygomis. Specialistai tikina, kad labai svarbu, jog ką tik paimti iš šeimos, dažnai patyrę įvairų smurtą, problemiško elgesio vaikai būtų kuo arčiau specialistų ir ypatingai geranoriškoje aplinkoje. Manau, kad Lapių mokyklos, kaimo bendruomenė ne kartą įrodė, kad vaikais rūpiansi kaip savo.

Klaipėdos rajono savivaldybės informacija

 

 

 

 

 

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.