Jau skaičiuojama vilkų ūkiniams gyvūnams padaryta žala - Klaipedos-r.lt

2019 m. balandžio 22 d., pirmadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29300102030405
Balandis
    2019     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės
Naujienos
Jau skaičiuojama vilkų ūkiniams gyvūnams padaryta žala

Šiuo metu vilkai moko savo jauniklius medžioti, todėl svarbu ne tik pasirūpinti priemonėmis, saugančiomis ūkinius gyvūnus nuo vilkų, bet ir žinoti, ką daryti, jei vilkas sudraskė jūsų auginamą gyvulį. Klaipėdos rajono savivaldybė vilkų ūkiniams gyvūnams padarytą žalą kompensuoja iš Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos.

„Šiemet prašymų dėl vilkų padarytos žalos kompensavimo sulaukėme gana vėlai. Pirmieji prašymai Savivaldybę pasiekė liepos vidury, kai anksčiau juo gaudavome dar gegužės pabaigoje. Šiemet jau gauta 12 prašymų. Iš viso vilkai sudraskė 15 galvijų: 4 buliukus, 2 veršelius, 7 telyčaites bei 1 aviną. Prašymų sulaukta iš 2 seniūnijų, kuriose vilkai aktyviausi: Judrėnų (gyvuliai sudraskyti Judrėnų miestelyje, Dauskių bei Pajudrio kaimuose)  ir Veiviržėnų (gyvuliai sudraskyti Balsėnų, Jonikaičių, Vainotiškės ir Pašlūžmio kaimuose). Šiemet vilkų ūkiniams gyvūnams padarytos žalos bei miškų savininkams, naudojantiems repelentus (atbaidančiąsias medžiagas, baidiklius) apsaugai nuo žvėrių, kompensacijoms Aplinkos apsaugos rėmimo specialiojoje programoje numatyta beveik 29 tūkst. eurų“, – teigė Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Rūta Cirtautaitė.

Ūkininkai, norintys gauti vilkų ūkiniams gyvūnams padarytos žalos atlyginimo kompensaciją, turi ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo žalos pastebėjimo rašytiniu prašymu dėl žalos įvertinimo ir atlyginimo apie tai pranešti atitinkamai seniūnijai ir Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Komunalinio ūkio ir aplinkosaugos skyriui. Taip pat reikia pateikti gaišenų važtaraštį, pranešimą apie ūkinių gyvūnų perkėlimą ir kaitą iš ūkinių gyvūnų registravimo ir identifikavimo informacinės sistemos, medžiojamųjų gyvūnų padarytos žalos apžiūros aktą bei nukentėjusių gyvūnų fotofiksaciją.

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos ekologė Kristina Stulpinienė ragina gyventojus imtis saugos priemonių. Vienas populiariausių apsaugos priemonių nuo vilkų − elektrinis piemuo, jis turi būti sudarytas iš ant tvirtų kuolų ištemptų kelių (rekomenduojama ne mažiau 5) vielų, kuriomis teka aukštos įtampos srovė. Kad žvėris negalėtų patekti į aptvarą nei per viršų nei per apačią, reikia elektrinio piemens pirmą juostą kabinti 10–15 cm virš žemės paviršiaus. Apsaugai nuo peršokimo viršutinė juosta turėtų būti ne žemiau kaip 1–1,20 m aukštyje, jei yra galimybė, galima aukštinti iki 2 m. Aptvaras efektyviai veikia, kai juo teka srovė, todėl reikia reguliariai tikrinti, ar nėra gedimų arba srovės nuotėkių per besiliečiančius objektus. Taip pat rekomenduojama kas 15–20 cm ant elektrinio piemens pririšti baltos spalvos ne mažesnes nei 2 cm pločio  juostas. Dėl gyvulių saugumo, ypač šiuo aktyviuoju vilkų medžioklės metu, rekomenduojama nakčiai gyvulius parsivesti į tvartus. 

Daugiau informacijos apie žalos atlyginimo tvarką teikia Komunalinio ūkio ir aplinkosaugos skyriaus vyriausioji specialistė, ekologė Kristina Stulpinienė (kristina.stulpiniene@klaipedos-r.lt).

Ernesta Strakšytė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.