Jaunimo vasaros akademijos atgarsiai: „Kartu mes galime tikrai daug“ - Klaipedos-r.lt

2019 m. rugpjūčio 20 d., antradienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829303101
Rugpjūtis
    2019     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės

 

 


Naujienos
Jaunimo vasaros akademijos atgarsiai: „Kartu mes galime tikrai daug“

Nuvilnijo įvairiausiomis vasaros spalvomis pasipuošusi Jaunimo vasaros akademija „Kartu mes galim daug!“ (toliau – JVA).  Man ji – kasmet labiausiai laukiamas renginys. Gal todėl, kad visus 14 kartų (pirmąjį 2006 m. Skuodo r. Navidansko parke) aktyviai dalyvauju su rajono jaunimo komanda ir galiu artimiau pažinti jauną žmogų, susitikti su kolegomis iš kitų savivaldybių.

JVA iniciatorius ir organizatorius visada yra tos savivaldybės, kurios teritorijoje vyksta akademija, jaunimo reikalų koordinatorius. Jis rūpinasi finansavimu, renka bei formuoja renginio vykdytojų  komandą ir su jais kuria aktualią akademijos darbotvarkę. Trečiąją JVA organizavome 2008 m.  Karklėje, „Žilvičio“ stovykloje, 14-ąją – Drevernoje ir abu kartus mano dešinioji ranka buvo Inesa Gaudutytė ir Laura Netalimova. Šiemet Inesa su visa Gargždų atvirojo jaunimo centro darbuotojų komanda sėkmingai ir užtikrintai nešė pagrindinių organizacinių darbų krūvį, o Laura, kartu su Veiviržėnų kultūros centro darbuotojais bei Jaunimo klubo „Ekipa“ nariais, rūpinosi savanorių veikla, renginio įgarsinimo ir apšvietimo klausimais, sportinėmis rungtimis.

Suplanuota trijų dienų programa įgyvendinta sklandžiai, pasiektas maksimalus jaunimo užimtumas.  Labai puikiai su atskiromis atsakomybėmis  įsijungė Jaunimo reikalų tarybos nariai: Martynas Pocius, Rasa Petrauskienė, Mantas Virbauskas, Gintautas Bareikis, Deimantė Venckutė ir Anelė Dromantaitė. Neatsiejama akademijos dalis buvo tarptautiniai savanoriai (iš Italijos, Latvijos, Ukrainos) ir 20-ies mūsų rajono jaunuolių savanorių komanda, padėjo ir Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centras su direktore Skaidra Karaliene.

Šilalės rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Lina Maslauskienė atsisveikindama parašė:  „Tikrai buvome apdalinti dėmesiu, viskuo pasirūpinta, puikiai viskas organizuota – didžiausi komplimentai visai organizatorių komandai!“.

Už jaunimo politikos aktualijų pristatymą, inovacijų ir šiuolaikinių technologijų pritaikymą  dėkojame  Jaunimo reikalų departamentui (Valdai Karnickaitei ir Justinai Lukaševičiūtei) ir Lietuvos jaunimo organizacijų tarybai (Silvijai Tvelksnytei). Atskira padėka ir penkiolikai išradingų lektorių, kurie darbo grupėse kartu su jaunimu gvildeno SEO, „Facebook“, televizijos, radijo, „Instagram“, „Youtube“, „Google“, išmaniųjų programėlių  paslaptis. Priekulės kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Bengeliai“ puikiai suorganizavo žemaitišką vakaronę, į kurią įtraukė ir jaunimo vokalinį instrumentinį ansamblį „Skambančios gaidos“. Jie pristatė pasirodymą „Jūratė ir Kastytis“. Nuoširdi padėka vadovei Jolantai Petraitienei ir visai komandai.

Antroji akademijos diena prasidėjo smagiomis sporto varžybomis: kosminio tinklinio, rankų lenkimo, linksmųjų estafečių, virvės traukimo, dartbolo. Čia išradingumą ir organizuotumą parodė  Klaipėdos rajono sporto centro specialistai. Ypač dėkojame direktoriui Vaidui Liutikui ir komandai. Manto Virbausko iniciatyva po pietų jaunimą vėl susikaupti ir įgyti socialinių verslumo įgūdžių pakvietė „Versli Lietuva“ atstovai. Vakare jaunimas pasivaržė talentų konkurse, o po jo vyko smagus „X faktoriaus“ finalininkės Augustės koncertas. 

Trečiąją JVA dieną visus 300 dalyvių išskirstėme į mūsų rajone organizuojamas edukacijas. Po kūrybiškų, sportiškų dviejų dienų jaunimui tai buvo atgaiva, poilsis ir, žinoma, pažintis su mūsų rajonu. Dėkojame Klaipėdos rajono  turizmo informacijos centro direktorei  Daivai Buivydienei, jos darbuotojams. Taip pat ačiū tariame Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūrai (direktorei Guodai Lomanaitei ir Aistei Natkevičiūtei), finansavusiai 3000 Eur kainavusias edukacijas.

Akademijos dalyvių sveikata sportinių varžybų metu ir visas likusias dienas rūpinosi Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, siūlydamas pasitikrinti savo kūno parametrus, streso lygį, plaučius ir kt. Už bendradarbiavimą dėkoju direktorei Neringai Tarvydienei ir jos darbuotojams.

Dėkojame ir sporto klubui „Kuršis“, Gintarui Kuizinui , Ernestui Bukauskui ir Donatui Juodženčiui už budėjimą nakties metu, Priekulės seniūnijai už pagalbą organizuojant vakarus prie laužo. Nuoširdus ačiū Gargždų atviro jaunimo centro savanoriui Michele Barbieri ir Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro fotografijos būreliui ir jo vadovui Aidanui Valaičiui už įamžintas akademijos akimirkas.

Ačiū tariame UAB „Hortivita“ savininkui Martynui Kleviniui ir visam Drevernos kempingo kolektyvui, kad priėmė jaunimą, organizavo kokybišką maitinimą, greitą aptarnavimą, maloniai bendravo visas akademijos dienas.

Žinoma, JVA nebūtų įvykusi be Savivaldybės vadovų, Tarybos narių  ir Administracijos palaikymo, skirto finansavimo. Nuoširdų ačiū viso jaunimo vardu tariu merui Broniui Markauskui, vicemerei Violetai Riaukienei, Administracijos direktoriui Artūrui Bogdanovui  ir Tarybos nariams. Iš tikrųjų, JVA pavadinimas įkvepia ir pasako esmę:  „Kartu mes galim daug!“

Pakruojo rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Dijana Samuitytė parašė elektroninį laišką: „Iš visos širdies siunčiame JVA organizatoriams didžiulę padėką, šiltus apkabinimus ir linkėjimus. Buvo labai smagu, įdomu, naudinga ir turininga! Jaunimas jau grįžtant namo sakė, kad labai nori dalyvauti kitų metų JVA. Tad Pakruojis jau dabar rezervuoja vietą kitiems metams Klaipėdoje“.

Dar tebeskrieja elektroniniai padėkos laiškai ir iš kitų savivaldybių, cituoju Akmenės rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorės Arnoldos  Ruškienės mintis: „Iš visos širdies noriu padėkoti už  20-ties savivaldybių jaunimo atstovų  pakvietimą į Jaunimo vasaros akademiją. Kas tokį renginį organizavo, žino, ką tai reiškia. O Klaipėdos rajonas ryžosi net antrąjį kartą. Viskas buvo tiesiog tobula – pasirinkta šiuolaikiška tema, labai įdomios darbo grupės, šauniai dirbo tarptautiniai savanoriai su JTBA ir t. t. Labai gerai organizuotos ir sporto rungtys, ir pramogos.  Klaipėdos rajono savanoriai – jaunimui ir jaunimo darbuotojams pavyzdys, kaip dirbti tokiuose dideliuose renginiuose. Drevernoje puikios gyvenimo sąlygos. Prie JVA sėkmės prisidėjo lepinantis oras. O nuo karščio kažkaip apsigynėme. Mūsų jaunimas jau laukia susitikimo Klaipėdoje – ne veltui tokios visų mūsų pastangos, kad ši tradicija tokia populiari. Jautėme organizatorių šilumą kiekvienam. Buvo gera su visais jaunimo reikalų koordinatoriais susitikti, pabendrauti, pabūti, dalyvauti bei pasidžiaugti jaunimu. Įspūdžiai išliks ilgam, o mūsų  darbas įdomiausias ir labai prasmingas“.

Jaunimo reikalų koordinatorė Adelija Radžienė.

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.