Klaipėdos rajonas buria globalių kraštiečių bendruomenę - Klaipedos-r.lt

2019 m. gegužės 21 d., antradienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29300102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Gegužė
    2019     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės
Naujienos
Klaipėdos rajonas buria globalių kraštiečių bendruomenę

Prie Lietuvos savivaldybių asociacijos projekto „Globalūs regionai“ jungiasi ir Klaipėdos rajonas. Nuo šiol užsienyje gyvenantys iš Klaipėdos rajono kilę kraštiečiai galės tiesiogiai bendrauti ir bendradarbiauti su savo gimtojo miesto savivaldybe. Tai daryti galima per interneto svetainę https://www.globalus.klaipedos-r.lt/ ir socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Globalus Klaipėdos rajonas“.

„Globalus Klaipėdos rajonas“ – tai projekto „Globalūs Regionai“, kurį įgyvendina Lietuvos savivaldybių asociacija, dalis. Projektu siekiama palaikyti ryšį su išvykusiais kraštiečiais, kad šie jaustųsi visuomet laukiami savo mieste, kviesti sugrįžti ilgam ir trumpesniam laikui, kitaip prisidėti prie ryšio su rajonu ir Lietuva išlaikymo.

„Lietuvių bendruomenės tam ir kuriasi, kad išsaugotų savo identitetą ir išlaikytų ryšį su Lietuva, tad esu tikra, kad bet kuris bendruomenės narys mielai įsitrauktų į bendras veiklas, o kai kalbama apie gimtąjį kraštą, tuomet bendradarbiauti norisi dar labiau“, – sako Stokholmo lietuvių bendruomenės pirmininkė Rūta Žičkienė.

„Pagrindinis tikslas – kurti ryšius tarp Klaipėdos rajono savivaldybės ir išvykusiųjų gyventi į užsienį, suburti globalių rajono gyventojų bendruomenę ir motyvuoti tuos žmones tapti Klaipėdos rajono garbės ambasadoriais. Išvykusieji galės gauti naudingą informaciją apie galimybes sugrįžti, įsidarbinti, kurti, investuoti, apie renginius ir šventes, naujas iniciatyvas, atliktus darbus. Mes irgi tikimės pasiūlymų ir idėjų, kurias visi kartu galėtume įgyvendinti. Šiuo metu norą bendradarbiauti išsakė kelios užsienio lietuvių bendruomenės iš Skandinavijos šalių“, – pasakojo projekto kuratorė Klaipėdos rajone, Savivaldybės administracijos Ryšių su visuomene skyriaus specialistė Gintarė Plungienė.

Pasak jos, konsultuojantis su užsienyje gyvenančiais tautiečiais aktualiais klausimais, jau dabar ryškėja tendencijos, kokia informacija įdomi emigravusiems kraštiečiams. Žmones domina istorijos, kuriose pasakojama, kaip sekasi sugrįžusiems į Lietuvą iš tų šalių, kuriose jie patys dar gyvena, kokie darbdaviai kokius verslus vysto rajone, informacija apie atlyginimus, nuomojamų būstų kainas, situacija su vaikų darželiais – viskas, kas svarbu žmogui, svarstančiam apie gyvenamosios vietos keitimą.

Susisiekti su projekto kuratore Klaipėdos rajono savivaldybėje galima interneto svetainėje „Globalus Klaipėdos rajonas“ skiltyje „Junkis“ užpildžius klausimyną, nurodant, kokios informacijos bei pagalbos reikia, arba tiesiogiai el. paštu gintare.plungiene@klaipedos-r.lt

https://www.globalus.klaipedos-r.lt/

Klaipėdos rajono savivaldybės informacija

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.