Klaipėdos rajonas Jūros šventės Turizmo skvere ir Dangės flotilėje - Klaipedos-r.lt

2019 m. gegužės 22 d., trečiadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29300102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Gegužė
    2019     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės
Naujienos
Klaipėdos rajonas Jūros šventės Turizmo skvere ir Dangės flotilėje

Jūros šventė – tai populiariausias ir daugiausia lankytojų sulaukiantis vasaros renginys visoje Lietuvoje. Šiais metai Jūros šventė pasitiko lankytojus atnaujintu stiliumi, pasauline italų premjera bei jūrinėmis tradicijomis. Šventės tema „Tas jausmas, kai“ paliko dalyviams daug vietos fantazijai ir žaismingai pakvietė kiekvieną savo mintyse atrasti šiam moto tinkamą pabaigą.

Kaip ir kasmet, nuo penktadienio iki sekmadienio Jūros šventės dalyviai galėjo aplankyti Turizmo skverą, kuris šiemet įsikūrė šalia burlaivio „Meridianas“. „Turizmo skveras“ – tai staigmenos, žaidimai, turistinės naujienos, kelionių žemėlapiai, pramogos ir kitos turizmo aktualijos Lietuvoje. Turizmo skverą prieš trejus metus pirmą kartą inicijavo Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos. Prigijus šiai iniciatyvai šiemet sulaukta turizmo informacijos centrų iš visos Lietuvos – Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Ignalinos, Druskininkų ir kt. Kaip jau įprasta, visos septynios Klaipėdos regiono savivaldybės (Klaipėda, Neringa, Palanga, Klaipėdos, Kretingos, Šilutės ir Skuodo rajonai) pristatė savo išteklius bendrame paviljone.

Prieš Jūros šventę vykusioje „Burpilio“ regatoje vėl suplazdėjo didžiausio senovinio Kuršių marių laivo – reisinės „Dreverna“ burės. Šiemet regatoje dalyvavo LRT Nacionalinės ekspedicijos vytinė „Vytautas Didysis“ ir sielininkų valtis „Vytis“, Lietuvos jūrų muziejaus kurėnas „Sud-1“, Nidos kurėnas „Kuršis“, vos prieš kelias savaites Kintų įlankoje į vandenį nuleistas naujasis kurėnas „Germanika“ bei kiti senoviniai laivai. Klaipėdos rajono turizmo informacijos centro iniciatyva pastatyta reisinė „Dreverna“, buriuojama kapitono Vaidoto Bliūdžiaus, „Burpilio“ regatoje užėmė 3 vietą.

Penktadienio vakarą pro pakeltą „Pilies“ tiltą senoviniai laivai, pilni teatralizuoto žuvų turgaus dalyvių, įplaukė į Klaipėdos miestą. Plaukdami pamariečiai iš burvalčių kvietė miestelėnus aplankyti žuvies turgų, kur buvo galima ne tik nusipirkti skanios rūkytos žuvies, bet ir sužinoti viską apie jos paruošimą. Jūrų užkariautojai – vikingai pasakojo apie senuosius žvejybos būdus, demonstravo įrankius, pristatė žuvies konservavimo metodus.

Šeštadienį vyko tradicinių medinių burinių laivų paradas „Dangės flotilė“. Šis 7-asis tradicinių istorinių laivų festivalis yra unikalus, analogų Lietuvoje neturintis renginys, reprezentuojantis jūrinę kultūrą ir tradicijas. Visą šeštadienį Jūros šventės lankytojai galėjo iš arti apžiūrėti pagal senovinius modelius atkurtas lietuviškas burvaltes.

Klaipėdos rajono turizmo informacijos centro informacija

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.