Kviečiame rūpintis, kad nebūtų gaisrų ir kitų nelaimių - Klaipedos-r.lt

2018 m. vasario 24 d., šeštadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272801020304
Vasaris
    2018     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės

 

Naujienos
Kviečiame rūpintis, kad nebūtų gaisrų ir kitų nelaimių

Balandžio 13 d. Savivaldybėje įvyko Ekstremalių situacijų komisijos posėdis dėl prevencinių priemonių sausos žolės deginimui išvengti, valstybės institucijų, vietos savivaldos vykdomųjų institucijų ir gelbėjimo pajėgų pasiruošimas miškų ir durpynų gaisrų gesinimui. Be kitų apsvarstytų klausimų, komisijos nariai pritarė Klaipėdos rajono savivaldybės 2017 m. gaisrų prevencijos priemonių planui. Šis planas bus tvirtinamas Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu.

Ekstremaliųjų situacijų komisijos, kurios pirmininkas – Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Karbauskas, posėdyje be Ekstremaliųjų situacijų komisijos narių dalyvavo atstovai iš Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Gargždų priešgaisrinės tarnybos, Savivaldybės priešgaisrinės tarnybos, Nacionalinės žemės tarnybos Klaipėdos rajono skyriaus, Valstybinės miškų tarnybos Klaipėdos teritorinio poskyrio, seniūnai.

Viešosios tvarkos skyriaus vyresnysis specialistas (civilinei saugai) Robertas Jonelaitis apžvelgė praėjusių metų situaciją rajone, taip pat informavo, kad dėl lietingos vasaros apribojimų lankytis Savivaldybės teritorijoje esančiuose valstybiniuose miškuose nebuvo skelbta.

Vyresnysis specialistas (civilinei saugai) informavo, kad bus imtasi prevencinių veiksmų dėl žolės deginimo, bus organizuojami patikrinimai. Jis pabrėžė, kad degant pernykštei žolei svarbu yra apsaugoti miškus, reikia įrengti ar atnaujinti mineralizuotas juostas. Taip pat būtina atlikti prevencinį darbą, teikiant informaciją gyventojams apie galimus aplinkosaugos reikalavimų pažeidimus, deginant sausą žolę, nendres, nukritusius lapus, šiaudus ir kitas atliekas bei už tai numatomas baudas.

Šiuo metu galioja šios baudos. Sausos žolės, nendrių, nukritusių medžių lapų, šiaudų, laukininkystės ir daržininkystės atliekų deginimas pažeidžiant aplinkos apsaugos reikalavimus užtraukia baudą asmenims nuo 30 iki 230 Eur; juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims nuo 60 iki 300 Eur. Ražienų, nenupjautų ir nesugrėbtų (nesurinktų) žolių, nendrių, javų ir kitų žemės ūkio kultūrų deginimas užtraukia baudą asmenims nuo 50 iki 300 Eur ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims nuo 120 iki 350 Eur. Žemės savininkai, naudotojai ir valdytojai, pastebėję savo žemėje ražienų ar nesugrėbtų (nesurinktų) šiaudų gaisrą ir nesiėmę priešgaisrinės apsaugos priemonių, užtraukia baudą žemės savininkams, naudotojams ir valdytojams nuo 30 iki 170 Eur. Durpynų ir durpingų pievų deginimas užtraukia baudą nuo 90 iki 230 Eur. Priešgaisrinės apsaugos priemonių nesiėmimas pastebėjus durpyno gaisrą užtraukia baudą durpyno savininkams, naudotojams, valdytojams ar darbuotojams nuo 60 iki 120 Eur.

Mokyklose su moksleiviais turėtų būti kalbama apie žalą gamtai, kurią gali padaryti žolės deginimas, paraginti vaikus pasikalbėti su tėvais. Daug gaisrų sukelia vaikai mokinių atostogų metu, todėl reikėtų akcentuoti, kokia kyla grėsmė, kaip elgtis miškuose, prie vandens telkinių.

Gargždų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio viršininkas Arūnas Armalis paanalizavo pastarųjų kelerių metų statistinius duomenis. Paaiškėjo, kad daugiausiai gaisrų buvo Priekulės, Dovilų, Gargždų, Sendvario ir Kretingalės seniūnijose, dažniausiai – atvirose teritorijose. Kovo ir balandžio mėnesiais buvo daugiausia gaisrų.

Pernai buvo vykdomos prevencinės akcijos, sudarytas ir patvirtintas bendras Savivaldybės ir valstybinių institucijų gaisrų prevencijos priemonių planas. Savivaldybei priklausančiuose socialiniuose būstuose šiais metais įrengiami 35 dūmų jutikliai. Didelė pažanga padaryta sodininkų bendrijose – gatvėms suteikti pavadinimai, jos paženklintos, aišku, kur yra priešgaisriniai rezervuarai.

Taip pat posėdžio metu Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko pavaduotojas-valstybinis veterinarijos inspektorius Virgilijus Valantinas pristatė afrikinio kiaulių maro ir paukščių gripo situaciją Lietuvoje.

Klaipėdos rajono savivaldybės informacija

 

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.