Leidimo genėti ar kirsti želdinius reikia ir privačioje valdoje augantiems saugotiniems želdiniams - Klaipedos-r.lt

2019 m. gegužės 22 d., trečiadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29300102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Gegužė
    2019     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės
Naujienos
Leidimo genėti ar kirsti želdinius reikia ir privačioje valdoje augantiems saugotiniems želdiniams

Nuo liepos 1 dienos Aplinkos ministerijos iniciatyva įsigaliojo tvarka, pagal kurią didesni nei 30 cm skersmens medžiai ir krūmai kaime bei didesni nei 20 cm skersmens medžiai ir krūmai mieste, augantys privačioje valdoje, negalės būti genimi ar kertami be Savivaldybės leidimo. Vyriausybė tokio skersmens želdinius pripažino saugotinais.

„Nuo liepos mėnesio į Klaipėdos rajono savivaldybę kreipėsi 6 asmenys, norintys kirsti ar genėti saugotinus medžius ar krūmus privačioje teritorijoje. Keturiems iš jų leidimai buvo suteikti. Anksčiau privačioje valdoje genėti ir kirsti želdinius buvo galima be jokių leidimų. Žinoma, leidimo nereikia, jei norima genėti ar kirsti invazinių rūšių medžius ir krūmus, nudžiūvusius, dėl stichinių nelaimių išverstus želdinius ir pan. Vyriausybė sugriežtino medžių bei krūmų genėjimo ir kirtimo tvarką todėl, nes privačiose teritorijose buvo masiškai kertami seni sveiki medžiai. Klaipėdos rajone taip pat pasitaikė tokių atvejų, kai privačioje valdoje buvo iškertami vertingi medžiai, kurių miestiečiai iškart pasigedo ir dėl to kreipėsi į Savivaldybę, nes manė, kad palei gatvę augantį medį nukirto Savivaldybė, tačiau leidimo kirsti medžius, augančius privačioje teritorijoje, nesvarbu, kokio dydžio, amžiaus jie būtų, anksčiau nereikėjo ir asmenys savo privačioje valdoje galėjo elgtis kaip tinkami, nepaisant to, kad galbūt jų teritorijos ribose augantis medis itin svarbus miesto veidui. Dabar ir privačioje teritorijoje augantys želdiniai, atitinkantys numatytus kriterijus, – saugotini, todėl jų nebus galima genėti ar kirsti be specialistų leidimo“, – teigė mero pavaduotoja Rūta Cirtautaitė.

Leidimus kirsti saugotinus želdinius išduoda Savivaldybės administracijos direktorius, gyventojams pateikus nustatytos formos prašymą (pridedant žemės nuosavybės dokumentus). Prašymą galima pateikti ir per Elektroninės valdžios vartus. Vyriausybės nutarimą „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2008 m. kovo 12 d. nutarimo nr. 206 „Dėl kriterijų, pagal kuriuos medžiai ir krūmai, augantys ne miškų ūkio paskirties žemėje, priskiriami saugotiniems, sąrašo patvirtinimo ir medžių ir krūmų priskyrimo saugotiniems“ pakeitimo“ galima rasti Teisės aktų registre (www.etar.lt).

Ernesta Strakšytė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.