„Minijos žemupio regata 2018“ – 28 km ištvermės iššūkis - Klaipedos-r.lt

2019 m. sausio 23 d., trečiadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
31010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031010203
Sausis
    2019     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės
Naujienos
„Minijos žemupio regata 2018“ – 28 km ištvermės iššūkis

Jau 13-tą kartą Minijoje šurmuliavo Minijos žemupio regatos dalyviai. Šiemet regata buvo išskirtinė. Siekiant parodyti, kad turizmas yra „be sienų“, regatos startas pasirinktas Klaipėdos rajone, o finišas Šilutės rajone. Sudėtingas ir ilgas 28 km plaukimo maršrutas iš Priekulės Vingio parko į Mingės kaimą pareikalavo dalyvių ištvermės.

Minijos žemupio regata – tai jau tradicija tapęs renginys, kuris organizuojamas siekiant populiarinti ir plėtoti vandens turizmą Minijos upės žemupyje, propaguoti ekologiškai švarų turizmą Klaipėdos rajone. Regata kasmet suburia Klaipėdos ir kitų Lietuvos rajonų irkluotojus bei vandens turizmo mėgėjus, šeimas su vaikais ir net augintiniais.

Šiemet Minijos žemupio regatos metu dalyviai galėjo ne tik varžytis tarpusavyje, bet ir pažinti daug Mažosios Lietuvos unikalių turistinių objektų, − tokių kaip Priekulės miestas, Priekulės Vingio parkas, ilgiausias Lietuvoje kabamasis tiltas Lankupiuose, Lankupių šliuzas, kaimo turizmo sodybos bei Lietuvos Venecija – Mingės kaimas.

Į regatą užsiregistravo 144 dalyviai. 16 komandų varžėsi dviviečių, vienviečių ir kanojų vandens turistinio ralio kategorijose. Po sveikinimų ir iškilmingo regatos atidarymo visi dalyviai autobusais buvo nuvežti į starto vietą. Minijos upė žemupyje yra plati ir nesrauni, todėl sudėtingas 28 km ralis pareikalavo nemažai dalyvių fizinių jėgų. Nepaisant kamavusio nuovargio, parplaukę dalyviai buvo gerai nusiteikę. Paskanavę  „Kintai“  turizmo komplekso „Mėlynasis karpis“ žuvienės dalyviai buvo pakviesti išbandyti pripučiamą kliūčių ruožą bei pasilinksminti diskotekoje.

Antrąją regatos dieną dalyviai varžėsi sportinėse rungtyse, kurias organizavo Klaipėdos rajono sporto centro teisėjai. Dalyviai turėjo puikią galimybę išmėginti savo rankų taiklumą smiginio rungtyje. Daug gerų emocijų sukėlė žvejo bato mėtymo bei tinklinio varžybos. Visi norintys buvo pakviesti paplaukioti 12 vietų kateriu po Nemuno deltą.

Minijos žemupio regatą 2018 vainikavo vandens turistinio ralio bei sportinių rungčių apdovanojimai. Šiemet pagrindinis apdovanojimas – Mero taurė atiteko komandai KTU „Ąžuolas“. Dviviečių komandų kategorijoje pirmąją vietą iškovojo „Trail Kuršių Nerija“. Antrąją vietą užėmė komanda „Aštuonkojai“, o trečioji vieta atiteko Valdo Griduolos komandai. Vienviečių baidarių kategorijoje greičiausias buvo Viktoras Šertvytis. Antroji vieta atiteko Bartui Lukauskui, o trečioji – Andrejui Gunko. Dešimtviečių kanojų kategorijoje pirmąją vietą užėmė komanda „Geležinės varlės“, o antroji vieta atiteko ištikimiems regatos dalyviams – komandai „Optimistai“. Apdovanoti ir sportinių rungčių prizininkai. Pirmoji vieta tinklinio varžybose atiteko komandai „Optimistai“, antroji – komandai „Tvėrts žemaitis“, o trečioji – komandai „A.L.L. Klaipėda“. Smiginio ir žvejo bato rungtyse atskirai varžėsi vyrai ir moterys. Smiginio rungtyje taikliausi buvo Nerijus Nausėda (I vieta), Artūras Sutkus (II vieta), Viktoras Šertvytis (III vieta), Laimutė Dirvonskienė (I vieta), Deimantė Oslauskytė (II vieta) ir Edita Micė (III vieta). Žvejo batą toliausiai numetė Remigijus Maleras (I vieta), Audrius Marcinkevičius (II vieta), Tomas Gintaras (III vieta), Virginija Kedžiutė (I vieta), Rasa Vendelienė (II vieta) ir Vita Pupalaigytė (III vieta).

Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras dėkoja visiems prisidėjusiems prie Minijos žemupio regatos organizavimo – Klaipėdos rajono savivaldybei, Priekulės seniūnijai, Klaipėdos rajono sporto centrui, Baidarių centrui.

Klaipėdos rajono turizmo informacijos centro informacija

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.