Pasidalinta jaunimo politikos įgyvendinimo savivaldybėje patirtimi - Klaipedos-r.lt

2019 m. rugpjūčio 20 d., antradienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829303101
Rugpjūtis
    2019     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės

 

 


Naujienos
Pasidalinta jaunimo politikos įgyvendinimo savivaldybėje patirtimi

Nacionalinė jaunimo reikalų koordinatorių asociacija kartu su partneriais iš Lenkijos ir Gruzijos įgyvendina tarptautinį projektą „Parama jaunimo politikos plėtojimui savivaldybės lygmeniu Gruzijoje“. Vadovaujantis projekto partneris – Gruzijos Respublikos  švietimo, kultūros, sporto ir mokslo ministerija.  Į tarptautinius mokymus  2019 m. balandžio 11−16 d.  Skautų centre  Rustavio mieste buvo pakviesta po 12 atstovų iš kiekvienos šalies. Lietuvai atstovavo Raseinių, Šakių ir Klaipėdos rajono jaunimo reikalų koordinatoriai, jaunimo darbuotojai, jaunimo organizacijų atstovai.

Nuotraukoje Rustavi savivaldybės Merė (centre) su lietuvių delegacija.

Seminaro metu dalyviai susipažino su Gruzijos, Lenkijos ir Lietuvos jaunimo politikos sistema. Kaip veikia jaunimo tarybos, kaip įtraukiami jaunimo atstovai į jaunimo politikos formavimo procesus, kokie yra gerieji  pavyzdžiai, taip pat buvo pristatyta ir tarptautiniame kontekste įvertinta Klaipėdos  rajono savivaldybės jaunimo politika. Jaunimo reikalų  koordinatorė Adelija Radžienė praktiniais pavyzdžiais pristatė, kaip Savivaldybės jaunimo reikalų taryboje vyksta dialogas tarp jaunimo atstovų, politikų ir administracijos darbuotojų, todėl finansuojami jaunimo veiklos projektai,  įkurtas  atviras jaunimo centras, įsteigtas  Jaunimo parkas, startuoja Jaunimo savanoriška tarnyba ir sėkmingai vyksta kiti jaunimo politikos procesai. Didelio susidomėjimo sulaukė Gargždų atviro jaunimo centro jaunimo darbuotojos  Deimantės Venckutės patirtis vykdant mobilųjį darbą su jaunimu. Šis naujas darbo su jaunimu metodas vykdomas tik Lietuvoje, bet labai perspektyvus, nes tai reali ir puiki galimybė teikti jaunimui kokybiškas paslaugas visoje savivaldybės teritorijoje.  

Darbo grupėse  buvo identifikuojamos egzistuojančios jaunimo politikos problemos, nagrinėjami iškylantys iššūkiai jaunimui bei  Savivaldybei ir kuriamos rekomendacijos jų išvengti.  

Vieną popietę buvome pakviesti į  susitikimą su Rustavio savivaldybės vadovais ir tarybos atstovais, kurio metu kiekvienas asmeniškai trumpai  prisistatėme, o tarybos nariai, atsakingi už jaunimo politiką, pristatė Rustavio savivaldybėje jaunimo politikos formavimo pradžią, esamą padėtį ir ateities perspektyvas.

Tarptautinių mokymų metu buvo diskutuojama ir pripažįstama, kad jaunimo politika Lietuvoje 20 metų yra vykdoma kryptingai, planingai, nuosekliai, o šiuo metu mes jau galime  dalintis savo sukauptomis žiniomis, įgyta patirtimi, kuri yra svarbi ir gali būti pritaikoma kitose valstybėse.

Daugiau nuotraukų čia

Švietimo skyriaus vyr. specialistė (jaunimo reikalų koordinatorė) Adelija Radžienė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.