Paskirstytos Tarptautinių projektų programos lėšos - Klaipedos-r.lt

2018 m. sausio 19 d., penktadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Sausis
    2018     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės

 

Savaitės tema
Paskirstytos Tarptautinių projektų programos lėšos

Klaipėdos rajono savivaldybės bendruomenės, įstaigos vykdo įvairius tarptautinius projektus, mezga ryšius su užsienio kolegomis, vyksta į konkursus, semiasi patirties. Savivaldybė tarptautiniams projektams kasmet skiria lėšų iš Tarptautinių projektų programos. Su Klaipėdos rajono savivaldybės vicemere, Tarptautinių projektų programos valdybos pirmininke Rūta CIRTAUTAITE kalbamės, kokiems projektams Savivaldybė šiemet skyrė paramą.

Kiek paraiškų sulaukta?

Šiemet Tarptautinių projektų programos valdyba sulaukė 13 paraiškų. 3 iš jų neatitiko programos įgyvendinimo tvarkos aprašo. Stengiamės objektyviai vertinti kiekvieną projektą, išsiaiškinti jo naudą bendruomenei. 10 pareiškėjų, atitikusių reikalavimus, prašė paramos už beveik 23 tūkst. eurų. Tačiau programos biudžetas – 8 tūkst. eurų, o maksimali parama vienam projektui – 2 tūkst. eurų. Taigi teisingai paskirstyti lėšas ir nenuskriausti nei vieno pareiškėjo – darbas, reikalaujantis pastangų. Skirstydami lėšas, atsižvelgiame, ar projektai atitinka numatytus prioritetus.  

Kokie tie prioritetai?

Yra išskirti 4 prioritetai. Pareiškėjai turi būti nevyriausybinės organizacijos, viešosioms įstaigoms parama pagal šią programą nėra skiriama. Papildomą balą gauna projektai, kurių metu bendradarbiaujama su savivaldybės tarptautiniais partneriais, tęstiniai projektai bei projektai, kurių tarptautinės veiklos vykdomos Klaipėdos rajone.

Kokie projektai sulaukė Savivaldybės paramos?

Po 1 tūkst. eurų skyrėme Dauparų bendruomenei bei Gargždų „Minijos“ progimnazijai.  Dauparų bendruomenės vykdomas tęstinis projektas „Dalinamės patirtimi tarp pietų ir vakarų“ suteiks jaunuoliams galimybę dalintis gerąja patirtimi, susipažinti su tarptautinių programų ir savanorystės galimybėmis. „Minijos“ progimnazijos tęstiniu projektu „Daugiakultūrinis bendravimas: stereotipų laužymas“ siekiama skatinti toleranciją, pagarbą kitai kultūrai, kovojant su išankstiniais stereotipais.

920 eurų skyrėme Endriejavo pagrindinei mokyklai, kuri vykdys projektą „Mokykis ir žaisk su IT“. Projekto tikslas – sukurti skaitmenines mokymosi priemones, palengvinančias  pabėgėlių, imigrantų ir specialiųjų  poreikių bei skirtingų gebėjimų mokinių mokymąsi ir integraciją. Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centrui skirta 900 eurų vykti į tarptautinius moksleivių stendinio modeliavimo konkursus.

Po 880 eurų skirta Jono Lankučio viešajai bibliotekai bei Gargždų muzikos mokyklai. Biblioteka vykdys projektą „Etnoknyga“, kurio metu skatins bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir Ukrainos jaunimo, supažindins juos su šalių istorija, kultūra, gamta, tautiniais ir etniniais ypatumais. Gargždų muzikos mokyklos auklėtinė saksofoninkė Beatričė Gadeikytė dalyvaus tarptautiniame konkurse „Puškinsax“ Rusijoje.

Po 660 eurų skirta Kvietinių bendruomenės centrui ir Agluonėnų pagrindinei mokyklai. Kvietinių bendruomenės folklorinis kolektyvas „Kvėitys“ ruošiasi dalyvauti tarptautiniame folkloro festivalyje Bulgarijoje. Agluonėnų pagrindinėje mokykloje vyks tęstinis projektas „Raktai į ateitį – ilgalaikės žinios ir inovatyvus mokymasis“, kurio metu mokiniai ir mokytojai turės galimybę pristatyti rajoną, savo mokyklą ir Lietuvos švietimo sistemą užsienio šalyse.

600 eurų skirta Gargždų sporto mokyklos auklėtinio Karolio Stonkaus dalyvavimui jaunių iki 17 metų pasaulio sunkiosios atletikos čempionate Bankoke. 500 eurų skirta Jakų bendruomenės centrui, kuris planuoja vystyti jau užmegztus ryšius ir stiprinti bendradarbiavimą su Vokietijos grupe „Frauen helfen Frauen Emsland e. V.“  

Kaip manote, ar šie tarptautiniai projektai bus naudingi bendruomenėms, rajonui?

Tarptautinis bendradarbiavimas ne tik leidžia dalintis gerąja patirtimti projektų dalyviams, bet ir garsina Klaipėdos rajoną. Be abejo, mūsų rajoną reikia tinkamai pristatyti. Norėčiau paraginti mokyklų, bendruomenių atstovus drąsiai kreiptis į Turizmo informacijos centrą, gidus, kurie gali mūsų kraštą užsienio svečiams pristatyti profesionaliai ir įvariomis kalbomis, rekomenduoti įdomius maršrutus. Norėtųsi, kad svečiai būtų apgyvendinami rajone, o ne kitose savivaldybėse. Turime daug sodybų, maitinimo įstaigų, edukacinių erdvių, kurias reikia išnaudoti, pristatyti užsieniečiams. Manau, kad tokios edukacinės programos, kaip „Žuvies kelias“ paliktų teigiamą įspūdį svečiams ir po to jie sugrįžtų kaip turistai.

Su valdybos nariais aptarėme, kad projektais, kuriems skiriama Savivaldybės parama, turėtų būti skatinamas jaunimas. Taip ne tik plečiamas jų akiratis, bet ir mokoma pristatyti savąjį kraštą, didžiuotis savo šalimi, o kitų kultūrų pažinimas padeda suvokti ir savų tradicijų unikalumą. Suaugę, dirbantys žmonės turėtų būti supratingi: jie gali ieškoti ir kitų galimybių vykti į užsienį, nes kartais kyla abejonių, ar kelionės išties reikalingos ir naudingos bendruomenei, ar tai tik galimybė pailsėti už mokesčių mokėtojų pinigus.

Gauname daug laiškų, skambučių, kai Savivaldybės prašoma skirti paramą pavieniams asmenims, kurie nori vykti į konkursus, festivalius užsienyje. Norėčiau atkreipti dėmesį, kad taip paramą galime skirti tik itin išskirtinais atvejais. Savivaldybės lėšos yra numatytos biudžete, o parama skirstoma per įvairias programas, pavyzdžiui, Tarptautinių projektų, Tradicinių religinių bendruomenių ir bendrijų rėmimo, Jaunimo politikos plėtros, Visuomenės sveikatos rėmimo  programas ir kt. Savivaldybė organizuoja ir įvairius konkursus, per kuriuos skirstoma parama, pavyzdžiui, Kūno kultūros ir sporto projektų dalinio finansavimo, Kultūros projektų, Jaunimo kūrybiškumo skatinimo ir pan. Kviečiu domėtis programomis, konkursais, sekti informaciją vietinėje spaudoje bei Savivaldybės internetiniame puslapyje ir, žinoma, nepamiršti teikti paraiškų gauti finansavimą.

Ernesta Strakšytė

 

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.