KLAIPĖDOS RAJONO SAVIVALDYBĖ
Klaipėdos rajono savivaldybė administracija, Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt, Tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Savivaldybės biudžetinė įstaiga, kodas 188773688. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Pasitikėjimo telefonas tel. (8 46) 40 00 08


Prisijungimas
 • Prisijungimas gyventojams
 • GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
 • E. APKLAUSOS
 • E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
 • E. KONSULTAVIMAS
 • E. PASLAUGOS
 • Savivaldybė
 • Struktūra ir kontaktai
 • Meras
  Mero pavaduotoja
  Mero pavaduotoja
  Savivaldybės tarybos ir mero sekretoriatas
  Administracijos direktorius
  Direktoriaus pavaduotoja
  Direktoriaus pavaduotojas
  Administracija
  Valdymo schema
  Darbuotojų paieška
  Savivaldybės automobiliai
  Savivaldybės įmonės
  Savivaldybės įstaigos
  Komisijos, darbo grupės
  Kontrolės ir audito tarnyba
  Seniūnaičiai
  Vadovų darbotvarkės
 • Teisinė informacija
 • Teisės aktai
  Teisės aktų projektai
  Išvadoms gauti pateikti teisės aktų projektai
  Vyriausybei pateikti teisės aktų projektai
  Teisės aktų projektų archyvas
  Tyrimai ir analizės
  Teisės aktų pažeidimai
  Seimo kontrolierių pažymos
  Valstybės kontrolierių sprendimai
  Teismo sprendimai
  Šiurkštūs tarnybiniai nusižengimai
  Teisinio reguliavimo stebėsena
  Teisinė pagalba
  Norminiai teisės aktai
  Sprendimų projektai
  Mero potvarkių projektai
  Direktoriaus įsakymų projektai
 • Administracinė informacija
 • Veiklos dokumentai
  Planavimo dokumentai
  Darbo užmokestis
  Paskatinimai ir apdovanojimai
  Viešieji pirkimai
  Finansų dokumentai
  Biudžeto vykdymo ataskaitų rinkiniai
  Finansinių ataskaitų rinkiniai
  Ūkio subjektų priežiūra
  Informacija apie skolinius įsipareigojimus
  Administracinės naštos mažinimas
  Ataskaitos
  Biudžetinių ir viešųjų įstaigų vadovų metinės užduotys
  Viešosioms įstaigoms skiriamas finansavimas
  Bendruomenių, religinių bendruomenių ir NVO finansavimas
  Savivaldybės gaunamas finansavimas
 • Veiklos sritys
 • Švietimas
  Socialinė parama
  Kultūra
  Sveikata
  Sportas
  Informacija jaunimui
  Informacija nevyriausybinėms organizacijoms
  Valstybinė kalba
  Viešoji tvarka
  Žemės ūkis
  Civilinė metrikacija
 • Vadovų darbotvarkės
 • Komisijų ir darbo grupių posėdžiai
 • Paslaugos
 • Informacijos rinkmenos
  Viešosios ir administracinės paslaugos
  Leidimai
  Elektroniniai valdžios vartai
  Informacija apie licencijas ir leidimus
 • Nuorodos
 • Strateginis planavimas
 • Projektai
 • 2014–2020 m. ES struktūrinė parama
  Kitų finansavimo šaltinių projektai
  2007–2013 m. ES struktūrinė parama
  Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 m. programa
  Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programa
  ŽRVVG „Klaipėdos rajono iniciatyvos“ parama
  Lietuvos 2004-2006 m. bendrasis programavimo dokumentas
  Tarptautiniai projektai
  Tarptautinių projektų programa
  Partnerystė
 • Skelbimai
 • Darbo pasiūlymai
  Skelbimai apie visuomenei svarbių statinių projektavimo pradžią
  Teritorijų planavimo viešumas
 • Informacijos teikimo tvarka
 • Korupcijos prevencija: pasitikėjimo tel. 400 008
 • Vietinės reikšmės kelių žemėlapis
 • Civilinė sauga ir mobilizacija
 • Civilinė sauga
  Mobilizacija
 • Nuotraukų galerija
 • Asmens duomenų apsauga
 • Horizontalus meniu
 • APIE SAVIVALDYBĘ
 • Gyventojams
 • Verslui
 • BENDRUOMENĖMS
 • Savaitės tema
  Savivaldos proveržiui būtini drąsūs sprendimai

  Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos dirketorius Sigitas Karbauskas kolegoms ir bendruomenei šiemet linki drąsių sprendimų. Jo įsitikinimu, savivaldos inertiškumą išjudintų drąsios idėjos bei ryžtas imtis ne visuomet populiarių sprendimų.

  Ką turite omenyje, kalbėdamas apie drąsius sprendimus?

  Savivaldai, joje dirbantiesiems būtina bent elementari drąsa, jei norime bent kiek greičiau vykdyti projektus, atliepti visuomenės lūkesčius. Aišku, daug lengviau tiek skyrių vedėjams, tiek darbuotojams veikti konservatyviai, apsidraudžiant. Suprantama, mažiau rūpesčių ir galvos skausmo, tai žmogiška ir ne visuomet vien blogai. Nepaisant to, raginu kolegas susitelkti ir išdrįsti kurti pokyčius – paprieštarauti ir autoritetams, keisti nusistovėjusias taisykles, išeiti iš kvadrato.  Kaip ir kiekviename kitame darbe, svarbu nebijoti suklysti.  Akivaizdi tiesa, kad jei nieko nedarai, tai tikrai nieko ir neįvyksta. Jei pabandai, yra bent dvi galimybės – nepavyks arba pavyks. Turime nebijoti ir išpūstų antraščių, žiniasklaidos „uch, ach, och“ dejavimų, nepamatuotų vertinimų apie subliuškusius užmojus, opozicijos kritikos ir aštrių pasisakymų Tarybos posėdžiuose. Kasdienybė labia greitai keičiasi, savivaldos procesus veikia įstatymų numatytos procedūros, negalime taip greitai veikti, kaip namuose ir versle, o jei dar patys stoviniuosime, abejosime, nedrįsime, rezultatų nebus.

  Kas yra tie drąsūs sprendimai? Kad ir optimistinis biudžeto suplanavimas praėjusiais metais. Ne kartą teko atlaikyti ir opozicijos kritiką, ir žiniasklaidos dvejones, bet galutiniai praėjusių metų finansiniai savivaldos rezultatai rodo, kad lėšų atlyginimams pakako, o ta riziką, kurią patyrėme gruodį , kai buvo pesimistiškai spėliojama, jog pritrūks pinigų, buvo verta galutinių rezultatų – nupirkome ir Klaipėdos rajone spėjome įvykdyti darbų, kurių vertė apie 1 mln. eurų. Tai vertinu kaip svarų komandos pasiekimą, nes nuveikėme daugiau darbų bendruomenei. Jei būtume nerizikavę, būtume nesijaudinę gruodį, metus užbaigę su pertekliniu biudžetu, bet kam iš to būtų buvusi nauda? Manau, kad daug svarbiau buvo atlikti įvairius darbus, šiandien jau galime planuoti kitus.

  Drąsa būtina ne tik valdant finansus, bet ir planuojant darbus. Šią savaitę girdėjau komentarą, kad valdžia tik šneka apie naują daugiafunkcį sporto centrą Gargžduose, o kad šis planas virs realybe – mažai tikėtina. Taip, sutinku, kad apie šio centro statybas kalbama jau ilgokai, bet tenka visuomenei aiškinti , kad tokios didžiulės investicijos į tikrai didelį ir vertingą projektą akimirksniu neatsiranda, reikia daug ir nuosekliai dirbti, planuoti, projektuoti, ieškoti finansavimo šaltinių iš išorės, nes mūsų biudžetui tai labai brangu. Tačiau dėl šio tikslo atlikta ir dar vyksta daugybė darbų, užtikrintai judame į priekį ir tereikia kantrybės sulaukti, kol idėja taps realybe.

  Neretai drąsos reikia ne tik dėl pinigų. Kartais mes esame per daug sustabarėję, nepasiruošę pokyčiams, sunku pažiūrėti į tą pačią situacija nauju žvilgsniu, iš kito kampo. Ir vėl šiais savo pastebėjimais nieko nekritikuoju, tik linkiu drąsos, nes tik veikiant gali ką nors nuveikti.  Pavyzdžiui, idėja pastatyti savivaldybei naują modernų pastatą užuot renovavus dabarties reikalavimų nebeatitinkantį senąjį, daugeliui nepriimtina ne dėl išlaidų ar sąnaudų, o tiesiog iš principo – kaip dabar keisime tai, kas įprasta, nusistovėję, priimtina. O aš raginu visus pažvelgti drąsiai. Naujo administracijos pastato statybos, ypač, jei šį pastatą pavyktų pastatyti viešo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimo būdu, ko ir siekiame, ne tik nekainuotų daugiau lėšų nei senojo rekonstrukcija, bet ir padėtų sutaupyti bei išspręsti nemažai įsisenėjusių rūpesčių vienu ypu. Naujo pastato statybų idėjos esmė ta, kad vienas naujas modernus pastatas gerokai sumažintų savivaldai skirtų pastatų išlaikymo ir priežiūros sąnaudas, gyventojams patogiau būtų gauti paslaugas vienoje vietoje, Savivaldybės administracijos komanda glaudžiau bendradarbiautų dirbdama viename pastate, o ne keliuose, darbuotojai dirbtų patogesnėse darbo vietose. Taip pat būtų išspręsta policijos perkėlimo į miestą problema, gyventojai tame pačiame pastate rastų ir pareigūnus, ir migracijos poskyrį. Po pertvarkos dabartiniame savivaldybės pastate galėtų įsikurti paštas, tai suteiktų galimybę nugriauti dabartinį pašto pastatą ir atkurti istorinį miesto Rinkos aikštės vaizdą. Taip pat suremontuotame pastate galėtų įsikurti kai kurios muzikos mokyklos klasės, dabartiniame pastate vaikai sunkiai telpa. Galbūt net iš miesto pakraščio į centrą persikeltų Vaikų ir jaunimo laisvalaikio centras, šalia įsikurtų ir atvira jaunimo erdvė, įsikurti įvairios nevyriausybinės organizacijos, kurioms dabar trūksta patalpų. Renovuotą istorinį buvusios muitinės pastatą, kuriame dabar įsikūrę vaikai, galima būtų perduoti Gargždų krašto muziejui, o į dabartines patalpas nereikėtų investuoti milžiniškos sumos. Prie parko, pavyzdžiui, galėtų būti įkurti namai senjorų veikloms ir pan. Galbūt kitoms veikloms plėstis ar naujoms įsikurti liktų ir kiti pastatai, kuriose dabar įsikūrę Savivaldybės administracijos skyriai. Tai didžiulė pertvarka ir jai tikrai būtina drąsa. Šį projektą toliau planuojame, analizuojame situaciją ir sąnaudas, ieškome potencialių investuotojų.

  Prasidėjus Naujiems metams, rūpi, kokius pokyčius jie atneš. Papasakokite apie planuojamus svarbiausius savivaldos darbus bendruomenei.

  Netrukus Slengių daugiafunkciame centre pastatytame priestate darželį pradės lankyti 75 vaikai, o mokiniai galės pietauti čia pat įrengtoje valgykloje, bus atidarytas Lapiuose pastatytas  centras globojamiems vaikams, baigiami įrengti du butai globos grupėms, bus baigta sutvarkyti  V. Gaigalaičio globos namų aplinka, įrengtos automobilių aikštelės. Po užsitęsusios rekonstrukcijos duris atvers renovuotas Dovilų etninės kultūros centras, rugsėjį vaikams duris atvers atnaujinta Gobergiškės mokykla, Gargždų centre bus atnaujintas ir sutvarkytas skveras prie „Senukų“ .

  Skelbiami  viešųjų pirkimų konkursai  Gargždų miesto parko  atnaujinimui ir Gargždų kultūros centro renovacijai, 176 gyvenamųjų namų kvartale bus nutiesti keliai ir įvestos melioracijos sistemos, bus pabaigtas sutvarkyti Karklės kelias ir jo prieigos, pradėtas statyti bendrabutis Lapiuose, vaikams, kurie patiria socialinę riziką šeimose. Taip pat šiemet bus pradėta Hugo Šojaus gatvės rekonstrukcija, Lenkviečių gatvės Aukštkiemių kaime asfaltavimas, bus asfaltuojamas kelias Lėbartai−Ketvergiai, prasidės Kalniškės piliakalnio sutvarkymo ir pritaikymo rekreacijai II etapas, Endriejavo kultūros namų rekonstrukcija, bus perkamas žemės sklypas Slengių daugiafunkcio centro kultūrai ir sportui statyboms. Taip pat skirtos lėšos ir jau perkami rangos darbai Kretingos plento apšvietimui. Įvažiavimas į Gargždus nuo autostrados pagaliau bus apšviestas. Šiemet taip pat bus apšviestos (perkami rangos darbai) gatvės Vėžaičiuose, Dauparuose, dviračių takas Dovilai−Gargždai.  Lėšų skirta ir Plikių slaugos skyriaus išorės apšiltinimui. Lietaus vandens surinkimo sistemos šiemet bus įrengtos Gargžduose, Parko ir Žemaičių gatvėse, Girkaliuose,  Vėžaičiuose, Jakuose  Bajorų gatvėje. Talentingas gargždiškis architektas kaip savo diplominį darbą jau projektuoja Gargždų turgaus atnaujinimo sprendinius. Bus pradėti vykdyti penki iš Europos Sąjungos lėšų finansuojami projektai.

  Klaipėdos rajono savivaldybės informacija

  Atgal Spausdinimo versija Archyvas

  Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
  © 2011 Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
  Cituojant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.