Kviečiame į konferenciją „Žalioji strategija verslui: planas Klaipėdos regionui“ - Klaipedos-r.lt

2018 m. spalio 24 d., trečiadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Spalis
    2018     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės
Naujienos
Kviečiame į konferenciją „Žalioji strategija verslui: planas Klaipėdos regionui“

Pasauliniai iššūkiai ir auganti regionų atskirtis – kur link judėti?

Kaip uždirbti iš nuosavo namo stogo? Ką bendro turi Kalifornija, sliekai ir atliekos? Kokios inovatyvios ir aplinkai draugiškos verslo idėjos gimsta lietuvių galvose? Apie visa tai lapkričio 9 d. ekonomikos ekspertai, žaliojo verslo bei politikos atstovai diskutuos konferencijoje „Žalioji strategija verslui: planas Klaipėdos regionui“.

„Praėjusių metų pradžioje Klaipėdos rajone veikė 1 702 ūkio subjektai. Per metus šis skaičius paaugo 5 proc. ir tai išties džiugina, tačiau kaip augimą paspartinti, kad jis siektų ne 5, o 15 ar net daugiau procentų? Nors Klaipėdos rajonas tarp kitų apskrityje rikiuojasi pirmose gretose, augti vis dar yra kur  – pavyzdžiui, Klaipėdos mieste 2017 m. veikė kone 4 kartus daugiau ūkinę veiklą vykdančių fizinių ir juridinių asmenų. Tad konferencijos tikslas – skatinti verslumą, naujų įmonių steigimąsi, verslui palankios aplinkos kūrimą. Tai iššūkiai, kuriuos išsprendus, regionų ekonomika galėtų kaip mat šoktelėti į viršų“, – teigė Žaliosios politikos instituto prezidentas Remigijus Lapinskas.

Tačiau, anot R. Lapinsko, gaivindami regionus galime žengti kelis žingsnius į priekį ir atliepti pasaulinius iššūkius. „Kurdami verslą žaliajame sektoriuje, galime spręsti problemas ir kurti pridėtinę vertę vienu metu. Metų pradžioje Klaipėdos rajone veikė daugiau nei 200 statybų srityje veikiančių įmonių ir pagal ekonominės veiklos rūšį, tai antra populiariausia įmonių kategorija. Tad kodėl regione negalėtų kurtis ekologiška statyba užsiimančių subjektų? Konferencijoje bus galima išgirsti konkrečius gerosios praktikos pavyzdžius, kurie kuria ne tik ekonominę naudą, bet ir prisideda prie klimato kaitos stabdymo, aplinkos ir visuomenės gerovės. Vienas jų – įmonė „Ecococon“, gaminanti aplinkai draugiškus šiaudinius skydus, skirtus karkasinių namų statybai“, – apie renginį pasakojo R. Lapinskas.

Tarp konferencijos dalyvių organizatoriai minėjo banko „Luminor“ vyriausiąją analitikę Indrę Genytę-Pikčienę, Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parko atstovą Lauryną Braškų, atsinaujinančios energetikos bei atliekų tvarkymo įmonių ekspertus. „Siekiant užtikrinti kompleksinį požiūrį į regiono perspektyvas ir tvarių investicijų pritraukimo galimybes, dalyvauti diskusijoje kviečiami įvairių sričių atstovai: ekonomistai, vietos politikai, verslininkai ir, žinoma, gyventojai. O tam, kad nereikėtų išradinėti dviračio, bus pristatomi realūs praktiniai pavyzdžiai. Patirtimi diegiant žaliuosius sprendimus Švedijoje pasidalins Stokholmo miesto planavimo ir aplinkos departamento direktorius Gustav Landhal“, – teigė konferencijos organizatorė, Žaliosios politikos instituto direktorė Ieva Budraitė.

Renginys vyks lapkričio 9 d. kino teatro „Minija“ renginių salėje (Kvietinių g. 3, Gargždai). Dalyvavimas yra nemokamas, tačiau būtina išankstinė registracija – www.zaliojistrategija.lt.

 

Daugiau informacijos:

Šarūnė Dargytė-Kregždė
Ryšių su visuomene vadovė
Žaliosios politikos institutas
sarune@zaliojistrategija.lt
+3706 309 8353

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.