Startuoja savanoriška tarnyba - Klaipedos-r.lt

2018 m. gruodžio 16 d., sekmadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272829300102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31010203040506
Gruodis
    2018     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės
Naujienos
Startuoja savanoriška tarnyba

Klaipėdos rajono savivaldybėje  nuo gruodžio 1 d. pradėta  įgyvendinti savanoriška  tarnyba. Jaunimui – tai galimybė ne tik atrasti patinkančią veiklos kryptį, bet ir geriau pažinti bei  išbandyti save norimoje srityje ir įgyti profesinės patirties. Veikla skirta visiems jaunuoliams  nuo 14 iki 29 m. Jaunuolis įsipareigoja savanoriauti ne mažiau  6 mėnesius  pasirinktoje savanorius priimančioje, akredituotoje  organizacijoje ir ne mažiau 40 val. per mėnesį. Savanorystės metu bus įvertinamos gautos kompetencijos ir Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos išduos įgytų kompetencijų  patvirtinantį dokumentą. Švietimo ir mokslo ministerija patvirtino 2019 m. stojimo į universitetus tvarką su papildomu 0,25 balo už  Jaunimo savanorišką tarnybą.

Šiuo metu mūsų savivaldybėje jau pasirašytos 8 trišalės sutartys: savanorio, Priimančios įstaigos ir  Klaipėdos rajono visuomeninių jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritasis stalas“ (toliau –  „Apskritasis stalas“). „Apskritasis stalas“ akredituotas  kaip savanorišką veiklą organizuojanti organizacija. Taip pat Jaunimo reikalų departamente laimėjo projektų  konkursą ir skirta 8 400 Eur savanoriškos tarnybos programai Klaipėdos rajono savivaldybėje  įgyvendinti. Paraišką rengėme kartu su pirmininku Vilhelmu Simėnu. Savivaldybės taryba patvirtino Jaunimo savanoriškos tarnybos Klaipėdos rajono savivaldybėje finansavimo tvarkos aprašą, kuriame numatytas savivaldybės dalinis prisidėjimas. Savanoriui bus kompensuojamos savanorystės metu patirtos  kelionės, maitinimo išlaidos, taip pat organizuojami mokymai, suteikiamos mentoriaus paslaugos. Mentoriais dirbs didelę asmeninę savanorystės patirtį turintys:  Inesa Gaudutytė, Vilhelmas Simėnas ir Adelija Radžienė.

Mūsų rajonas kartu su Šakių rajonu respublikoje startuojame pirmieji. Startui rengėmės nuo pavasario: organizavome mokymus  priimančių organizacijų kuratoriams ir būsimiems savanoriams; aplankytos  potencialios priimti savanorius įstaigos, vadovams pristatyti savanoriškos tarnybos darbo organizavimo principai, konsultuota dėl galimybės akredituotis. Šiuo metu  mūsų savivaldybėje Jaunimo reikalų departamentas jau  akreditavo 11 savanorius priimančių įstaigų: Gargždų atvirą jaunimo centrą, Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centrą, Gargždų krašto muziejų, Klaipėdos rajono švietimo centrą, Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biurą, Klaipėdos rajono paramos šeimai centrą, Gargždų sporto mokyklą, Gargždų muzikos mokyklą, Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešąją biblioteką, Gargždų ir  Priekulės socialinių paslaugų centrus. Savanorius priimančių organizacijų akreditacija tęsiama. Organizacijas norinčias priimti jaunimo savanorius ar organizuoti savanorišką veiklą savivaldybėje kviečiame kreiptis dėl akreditacijos  https://jrd.lt/savanoryste/jst

Savanorių Lietuvoje daugėja kasdien, augantis savanorių ir jaunų asmenų, norinčių atlikti savanorišką tarnybą, skaičius rodo augantį jaunimo pilietiškumą. 
Jei esi jaunas žmogus ir susidomėjai savanoryste, parašyk jaunimo reikalų koordinatorei  adelija.radziene@klaipedos-r.lt  arba pasiteirauk informacijos tel.  8 686 30 736.

Švietimo skyriaus vyr. specialistė (jaunimo reikalų koordinatorė) Adelija Radžienė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.