Turime užtikrinti nuoseklų rajono ugniagesių darbo sąlygų gerėjimą - Klaipedos-r.lt

2018 m. spalio 24 d., trečiadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Spalis
    2018     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės
Naujienos
Turime užtikrinti nuoseklų rajono ugniagesių darbo sąlygų gerėjimą

Klaipėdos rajono savivaldybės dėmesys ugniagesiams, pasak Klaipėdos rajono priešgaisrinės tarnybos viršininko Stanislovo Virbausko, išskirtinis visoje šalyje: Savivaldybės lėšomis perkamos gaisrinės mašinos, remontuojamos patalpos, perkami nauji specialūs rūbai.

Anot vicemerės Rūtos Cirtautaitės, nors ugniagesiams ir skiriamas didelis dėmesys, tačiau dar yra ką nuveikti jų labui: „Klaipėdos rajone šiuo metu veikia šešios ugniagesių komandos: Agluonėnų, Girkalių, Endriejavo, Plikių,  Priekulės ir Veiviržėnų. Komandose dirba po 9 ugniagesius, 1 iš jų – vyriausiasis. Judrėnuose dirba ugniagesys-traktorininkas. Praėjusiais metais rajono ugniagesiai išvyko 454 kartus: 137 kartus vykta į gaisrą gyvenamajame ir gamybos sektoriuje, 115 kartų –  į gaisrą atviroje teritorijoje, 80 kartų – į gelbėjimo darbus, 69 kartus – į kitus darbus (darbuotojų apmokymus, mokomąsias pratybas, vykimas į techninę apžiūrą ir pan.), 31 kartą – į pratybas. Dažniausiai į išvykimus vyko Priekulės ugniagesių komanda – 135 kartus, mažiausiai – Veiviržėnų ugniagesių komanda, kuri buvo išvykusi 46 kartus, o Judrėnų ugniagesys-traktorininkas 2017 metais buvo išvykęs 2 kartus. Darbo krūvis ugniagesiams yra didelis, o jų darbas – itin atsakingas, jie saugo gyventojų gyvybes ir turtą. Savivaldybė, suprasdama, kad ugniagesiai į gaisrą turi vykti gerai aprūpinti, negendančiais automobiliais, penkioms komandoms jau yra nupirkusi panaudotas, tačiau geros būklės ir gana galingas, penkias tonas vandens vežančias, gaisrines mašinas. 2016–2017 metais Klaipėdos rajono savivaldybės biudžeto lėšomis už 124,5 tūkst. eurų buvo nupirkti trys automobiliai Priekulės, Endriejavo ir Plikių ugniagesių komandoms. Šiemet už 90 tūkst. eurų iš Savivaldybės biudžeto nupirkti dar du automobiliai Agluonėnų ir Girkalių ugniagesių komandoms. Gaisrinės mašinos dar reikia Veiviržėnų ugniagesių komandai, kuri dabar į iškvietimus vyksta sena rusiška mašina, neatitinkančia šiandieninių reikalavimų. Klaipėdos rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos ugniagesių komandos į įvykius pagal gautus pranešimus išvyksta daugiausiai kartų per metus ir yra tarp lyderių visoje šalyje, tačiau valstybė, skirdama dotacijas, į tai neatsižvelgia, todėl Savivaldybė skiria lėšas ir tikisi, kad ateityje visos komandos bus aprūpintos geromis gaisrinėmis mašinomis, turės kvėpavimo aparatus ir visą gelbėjimo įrangą.“

Šiuo metu reikėtų remontuoti Priekulės ir Endriejavo gaisrinių pastatų stogo dangą. Girkalių ugniagesių komandai nupirktas garažas, kuriame laikoma naujai nupirkta gaisrinė mašina, jau baigiamas suremontuoti Savivaldybės lėšomis. Visoms ugniagesių komandoms reikalinga nauja patikima įranga: GPS imtuvai, kvėpavimo aparatai, gelbėjimo darbams reikalingi diskiniai pjūklai, akumuliatoriniai atsuktuvai. „2018 m. iš Savivaldybės biudžeto rajono priešgaisrinių tarnybų darbo organizavimui skirta daugiau nei 120 tūkst. eurų. Šios lėšos ir tenka patalpų remontui, automobilių įsigijimui, įrangos atnaujinimui. Savivaldybės lėšomis remontuojamos ugniagesių komandų administracinės patalpos, garažai, pagalbinės patalpos, perkamos ir ugniagesių aprangos, tvarkomi gaisrinių pastatai. Turime užtikrinti, kad ugniagesių darbo sąlygos ir toliau nuosekliai gerėtų, o tam tik valstybės lėšų, kurios tenka beveik vien tik darbo užmokesčiui ir yra per mažos, nepakanka“, – teigė mero pavaduotoja Rūta Cirtautaitė. 

„Mūsų ugniagesiai – atsidavę savo darbui, visuomet pasiruošę gelbėti žmogų, kurį ištiko nelaimė. Norėčiau pasidžiaugti ir neseniai nuskambėjusia istorija, kai Priekulės ugniagesių komandoje budėjęs ugniagesys Vidas Rasimavičius išgelbėjo Minijoje skendusią moterį. Tai drąsus ir didvyriškas poelgis, kai pareigos jausmas nugali baimę ir leidžia išgelbėti moters gyvybę. Noriu padėkoti visiems rajono ugniagesiams už jų profesionalumą, atsakingumą bei atsidavimą“, – dėkojo mero pavaduotoja Rūta Cirtautaitė.

Ernesta Strakšytė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.