Gargždų kultūros centre – unikali paroda - Klaipedos-r.lt

2019 m. vasario 17 d., sekmadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728010203
Vasaris
    2019     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės
Naujienos
Gargždų kultūros centre – unikali paroda

Praėjusį ketvirtadienį Gargždų kultūros centro fojė atidaryta  žymaus amerikiečių XX a. pirmosios pusės fotografo Edwardo Curtiso fotografijų paroda „Šešėlių gaudytojas”. Joje dalyvavo ir sveikinimo žodį tarė Klaipėdos rajono meras Vaclovas Dačkauskas.

Nuotraukoje: meras Vaclovas Dačkauskas dėkojo JAV ambasados Lietuvoje kultūros atašė Meghan Luckett už galimybę Klaipėdos rajono žmonėms pamatyti unikalią parodą

Į parodos atidarymą atvyko ir JAV ambasados Lietuvoje kultūros atašė Meghan Luckett, kuri džiaugėsi galimybe lankytis su paroda mūsų regiono miestuose, taip pat ir Gargžduose, kur žmonės neabejingi kultūrai ir imlūs kitų kultūrų pažinimui. 

Ši paroda − tai unikali proga susipažinti su 30 metų trukusiu, 37 milijonus dolerių kainavusiu bei 40 tūkstančių fotografijų apimties projektu, vykdytu Šiaurės Amerikoje.

Edwardas Sheriffas Curtisas grūmėsi beviltiškoje kovoje su laiku, stengdamasis išsaugoti, užfiksuoti – fotoaparatu, balso įrašymo prietaisu – Šiaurės Amerikos indėnų kultūros likučius, dar nesunaikintus baltųjų ekspansijos. Trisdešimt metų, remiamas tokių žmonių kaip Johnas Pierpontas Morganas ir buvęs JAV prezidentas Theodore‘as Rooseveltas, dėl savo idėjos paaukojęs  pelningą ir daug žadančią karjerą gerai įrengtoje studijoje, praradęs šeimą ir sveikatą bei miręs skurde, Curtisas daugybę laiko praleido tarp įvairių genčių indėnų, kol galų gale išleido neprilygstamą darbą „The Norh American Indian“ (Šiaurės Amerikos indėnai).

Meras Vaclovas Dačkauskas dėkodamas Amerikos ambasadai už galimybę išvysti parodą Gargžduose sakė, jog simboliška, kad šiuos puikius įvairių genčių indėnų, žvelgiančių į mus nenugalėtų žmonių žvilgsniu, portretus galime pamatyti Lietuvos valstybės atkūrimo dienos išvakarėse. „Niekada nepamiršime Amerikos palaikymo mūsų nepriklausomybės ir jos įtvirtinimo kelyje. Ne tik visa Lietuva, bet ir kiekvienas kraštas ir savivaldybė gali stiprinti ryšius su Amerika, kur daug mūsų tautiečių, įvairiose srityse, − galbūt ir mūsų sportininkai, ir šaunioji mergaičių futbolo komanda kada nors dalyvaus varžybose kuriame nors Amerikos didmiestyje“, − sakė meras.

Apie nuostabų, savaip nelaimingą, bet įspūdingą ir prasmingą Edwardo Curtiso gyvenimą ir kūrybą išsamiai papasakojo parodos koordinatorius Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus pirmininkas Darius Vaičekauskas.

Kviečiame visus gargždiškius ir rajono gyventojus užsukti į parodą ir pažvelgti į akis tiems, kurie netgi nugalėti liko laisvi. Galbūt iš tiesų turime daug bendro?

Daiva Beliokaitė

   

 

 

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.