Susitikime – dėmesys I. Simonaitytės atminimo išsaugojimui - Klaipedos-r.lt

2018 m. gegužės 21 d., pirmadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031010203
Gegužė
    2018     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės
Naujienos
Susitikime – dėmesys I. Simonaitytės atminimo išsaugojimui

Gegužės 18 dieną Klaipėdos rajono savivaldybėje lankėsi LR Seimo narys, LR Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas akad. Eugenijus Jovaiša ir Vilniaus universiteto profesorius habil. dr. Domas Kaunas. Susitikime su Klaipėdos rajono savivaldybės meru Vaclovu Dačkausku, vicemere Violeta Riaukiene ir specialistų komanda kalbėta apie Ievos Simonaitytės atminimo išsaugojimą.

Ieva Simonaitytė – Lietuvos literatūros klasikė, Mažosios Lietuvos atstovė, žymiausia Klaipėdos krašto rašytoja, gyvenusi Priekulėje. Svečių inicijuoto susitikimo metu buvo pradėta diskusija I. Simonaitytės palaikų perlaidojimo Priekulėje, kaip norėjo pati rašytoja, bei I. Simonaitytės memorialinio muziejaus atgaivinimo ir literatūrinio muziejaus funkcijų vykdymo klausimais. Savivaldybės atstovai informavo, kad I. Simonaitytės memorialinis muziejus bus modernizuojamas: jau birželio 1 d. paaiškės, kas laimėjo muziejaus modernizavimo darbų konkursą.

Susitikimo tikslas – pradėti diskusiją minėtais klausimais ir sužinojus Savivaldybės atstovų poziciją perkelti ją į valstybinį lygmenį. Klaipėdos rajono savivaldybės vadovai akcentavo, kad diskusijos dėl perlaidojimo turės vykti ir su Priekulės gyventojais, turės būti sprendžiami visi techniniai klausimai ir tuomet Savivaldybė kartu su Vyriausybe galės imtis tolimesnių veiksmų. Išklėus I. Simonaitytės memorialinio muziejaus aktyvumo ir patrauklumo problemą buvo sutarta, kad tai ne tik modernizavimo, bet ir žmogiškųjų išteklių klausimas, todėl bus dedamos pastangos į muziejų pritraukti specialistų, kurie būtų įsigilinę į I. Simonaitytės gyvenimą, kūrybą, bendradarbiauti su literatūros mokslininkais, kad memorialinis muziejus taptų patrauklesnis lankytojams, kad būtų organziuojamos ne tik ekskursijos mažose muziejaus patalpose, bet ir renginiai, įvairios veiklos visoje Priekulėje, pavyzdžiui, kultūros centre, viešosiose erdvėse.

LR Seimo narys, LR Seimo švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas akad. Eugenijus Jovaiša ir Vilniaus universiteto profesorius habil. dr. Domas Kaunas po susitikimo Savivaldybėje lankysis ir I. Simonaitytės memorialiniame muziejuje Priekulėje.

Svečius priėmė Klaipėdos rajono savivaldybės meras Vaclovas Dačkauskas kartu su komanda: vicemere Violeta Riaukiene, Gargždų krašto muziejaus direktoriumi Mariumi Mockumi, Kultūros skyriaus vedėju Gintautu Bareikiu ir vyriausiąja specialiste Sonata Šmatauskiene, Švietimo skyriaus vedėju Algirdu Petravičiumi, Statybos ir kelių priežiūros skyriaus vyriausiaja specialiste Aldona Balčikoniene.  

Ernesta Strakšytė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.