Eismo saugumas – Gribžinių bendruomenės prioritetas - Klaipedos-r.lt

2019 m. kovo 25 d., pirmadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
25262728010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Kovas
    2019     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės
Naujienos
Eismo saugumas – Gribžinių bendruomenės prioritetas

Klaipėdos rajone eismo saugumui daugiausia dėmesio, ko gero, skiria Gribžinių bendruomenė. Praėjusiais metais ji ketvirtą kartą dalyvavo respublikiniame konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse 2018“, o kovo 21-ąją išsiruošė į Kauno rajone esantį Ežerėlio miestą, kur vyko baigiamasis konkurso renginys ir apdovanojimai.

„Eismo saugumas bendruomenėse“ – tęstinis Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos kartu su Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga vykdomas projektas. Pagrindinis jo tikslas – šviesti bendruomenių narius saugaus eismo klausimais siekiant mažinti nukentėjusiųjų keliuose skaičių. Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos Saugaus eismo ir aplinkos apsaugos skyriaus patarėja Eglė Nemanytė susirinkusiuosius į baigiamąjį renginį informavo, kad konkursas organizuotas jau devintus metus ir kasmet jame dalyvauja ne mažiau kaip po 100 bendruomenių. „Konkursas yra unikalus – jūs patys save mokote, kaip saugiai elgtis kelyje“, – kalbėjo E. Nemanytė. Ji viliasi, kad šis projektas tęsis dar daugybę metų.

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Virginija Šetkienė nurodė, kad 2018 metų konkursui buvo pateiktos 66 paraiškos, iš viso dalyvavo 112 bendruomenių. Gauta 10 susivienijusių bendruomenių paraiškų, o 56 dalyvavo kaip pavienės.   

Kaip skelbia organizatoriai, bendruomenės, įgyvendindamos saugaus eismo projektus, 2018 metais surengė 494 įvairius renginius, vykdydamos projektus aktyviai bendradarbiavo su seniūnijų, policijos, švietimo ir kitų įstaigų bei organizacijų specialistais.

Gribžinių bendruomenės pirmininkė Milda Kiaulakienė teigė, kad pernai bendruomenė, vykdydama šį saugaus eismo projektą, gyventojus pakvietė į 5 renginius. Gegužės mėnesį bendruomenės nariai kartu su Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro atstovais leidosi į dviračių žygį. Birželį pėsčiomis žygiavo į Genaičių kapines. Liepos mėnesį surengta šventė, kurios metu sportavo, apdovanojo daugiausiai makulatūros per metus surinkusius narius. Spalį vyko du renginiai – Grybų šventė ir Atšvaitų dienos minėjimas. Visų veiklų metu gribžiniškiai daug dėmesio skyrė eismo saugumui – prisiminė Kelių eismo taisykles, kaip nešioti atšvaitus bei saugiai keliauti.

Visų dalyvių saugaus eismo projektai buvo suskirstyti į atskiras grupes: bendruomenių susivienijimų, pavienių bendruomenių bei neformalių bendruomenių. Pavienių bendruomenių 4-oje grupėje Gribžinių bendruomenė kartu su kitais dviem dalyviais pasidalijo trečiąją vietą. Be to, praėjusiais metais vyko du papildomi konkursai – „Saugi bendruomenės daina“ bei „Saugios bendruomenės ženklas“. Gribžiniškis Donatas Norkevičius su ženklu „Šviesu, saugu, suprantama“ konkurse „Saugios bendruomenės ženklas“ užėmė trečiąją vietą. Ežerėlyje Gribžinių bendruomenės pirmininkei Mildai Kiaulakienei ir kitiems atstovams įteiktos padėkos ir dovanos.

Taip pat baigiamojo renginio metu aptarta eismo įvykių statistika, sudainuota „Saugi bendruomenės daina“, o renginį vainikavo grupės „16 Hz“ koncertas.

Daugiau nuotraukų čia.

 

Rita Rapalienė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.