Bendrystė – daugelio problemų sprendimo raktas - Klaipedos-r.lt

2019 m. birželio 26 d., trečiadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Birželis
    2019     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės
Savaitės tema
Bendrystė – daugelio problemų sprendimo raktas

Siekdami kuo geriau suprasti seniūnijų lūkesčius, susipažinti su bendruomenių atstovais ir įvertinti, kaip tvarkosi kiekviena seniūnija, Klaipėdos rajono savivaldybės vadovai ir Administracijos darbuotojai pradeda susitikimus su seniūnijomis. Tokios išvykos į seniūnijas ir susitikimai su bendruomenių, verslo atstovais, seniūnijų ir visų teritorijoje veikiančių įstaigų darbuotojais planuojamos kartą per mėnesį.

Pirmoji aplankyta bendruomenė – Endriejavo. Seniūnė Laimutė Šunokienė pasidžiaugė, kad Endriejavo seniūnijoje vyksta labai daug kultūrinių renginių, švenčių, kurioms organizuoti susiburia visa bendruomenė. Veiklių žmonių dėka Endriejave fiksuoti du oficialūs Lietuvos rekordai – didžiausio Joninių vainiko, kurio skersmuo siekė 37 metrus, o 2015 m. Endriejavo miestelio 235-ojo gimtadienio garbei buvo išaustas 235 metrų ilgio kutinys. 2014 m. išleista monografija „Endriejavas“. Prieš 6-erius metus buvusio klebono Stanislovo Anužio iniciatyva, pasinaudojus europinėmis lėšomis atstatyti sovietmečiu nugriauti istoriniai bažnyčios vartai – jie tapo Endriejavo heraldikos simboliu. 2014 m. seniūnija buvo pripažinta saugiausia seniūnija rajone, o saugiausios mokyklos respublikoje vardas 2016 m. suteiktas ir Endriejavo pagrindinei mokyklai. Sporto klubo „Stumbras“ krepšininkai tapo Klaipėdos rajono aukščiausios lygos 2014–2015 metų krepšinio turnyro nugalėtojais.

„Esame didelė vieninga šeima“, – gražių žodžių bendruomenei negailėjo seniūnė. Žinoma, problemų čia irgi netrūksta. Susitikę su Savivaldybės vadovais endriejaviškiai ir kitų seniūnijos kaimų gyventojai išsakė didžiausius savo skaudulius. Domėtasi, kada vėl prasidės dėl papildomų darbų sąmatos ruošimo stabtelėję Endriejavo kultūros namų ir bibliotekos pastato statybos darbai, kada bus asfaltuojamos konkrečios gatvės ir įrengtas apšvietimas ten, kur jo trūksta.

Viena svarbiausių žinių, kurią seniūnijoms perduoda Klaipėdos rajono savivaldybė, yra noras suteikti joms daugiau atsakomybės sprendimams priimti ir galimybę pačioms susidėlioti prioritetus pagal finansines galimybes.

„Situacija rajone sudėtinga. Biudžetas yra toks, koks yra, lėšas reikia paskirstyti labai ūkiškai. Pačios bendruomenės turi nuspręsti ir susitarti, kurie darbai gali palaukti, o ką reikia atlikti kuo greičiau, kur pataupyti, kad būtų įvykdyta tai, kam pačios bendruomenės skiria prioritetą“, – sakė meras Bronius Markauskas.

Daugelį darbų, pasak vicemerės Audronės Balnionienės, galima atlikti bendradarbiaujant su vietos verslininkais. Tai ypač aktualu sprendžiant žvyrkelių asfaltavimo problemą. Patirtis rodo, kad sudarant rajono kelių infrastruktūros plėtros planą prioritetas teikiamas ten, kur 50 procentų lėšų prisideda ir bendruomenės. Endriejavo seniūnijoje veikia 8 medžio apdirbimo įmonės, 2 individualios parduotuvės, viena Gargždų kooperatyvo parduotuvė,  prie automagistralės įsikūrusi ir degalinė.

Statybos ir kelių priežiūros skyriaus vedėjas Algirdas Ronkus informavo, kad verslo prisidėjimą planuojama skatinti suteikiant galimybę susigrąžinti pridėtinės vertės mokestį.

„Darbai vyktų greičiau, jei tiek bendruomenė, tiek verslas ir savivalda imtųsi draugiškai spręsti visose srityse iškilusius klausimus“, – sakė mero pavaduotoja A. Balnionienė.

Bendrystės pavyzdį jau yra parodžiusi ir Endriejavo pagrindinės mokyklos bendruomenė, kai darbuotojai mokyklos kieme trinkeles išklojo patys.

Sprendžiant rajono gyvenviečių kelių ir gatvių apšvietimo problemą, sistemų modernizavimą ir plėtrą, pasak Savivaldybės administracijos direktoriaus Artūro Bogdanovo, planuojama vykdyti viešos ir privačios partnerystės būdu, šiuo metu ieškoma investuotojų. Pirmenybė bus teikiama toms gyvenvietėms, kuriose išvis nėra jokio apšvietimo. Palaipsniui etapais nušvis visas Klaipėdos rajonas.

„Esame dėkingi, kad valdžia rodo tokią iniciatyvą ir realiai susitinka su gyventojais, seniūnijos aktyvu. Žmonės turi galimybę iš valdžios lūpų išgirsti tų problemų, kurios mums labiausiai skauda, sprendimus ir galimybes. Atėję į seniūniją gyventojai prašo, reikalauja vieno ar kito dalyko ir kai mes, seniūnai, pasakome, kad nėra galimybių ar reikia palaukti, nelabai mumis tiki. Kada realią finansinę situaciją išgirsta iš Savivaldybės vadovų, kurie atstovauja vykdomajai valdžiai, patys stengiasi suprasti esamas galimybes“, – sakė Endriejavo seniūnė L. Šunokienė.

Gintarė Plungienė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.