Pietų Baltijos kranto rinkodaros iniciatyva pristatyta Švedijos buriuotojams - Klaipedos-r.lt

2019 m. kovo 24 d., sekmadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
25262728010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Kovas
    2019     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės
Naujienos
Pietų Baltijos kranto rinkodaros iniciatyva pristatyta Švedijos buriuotojams

Kovo 1–10 dienomis Stokholme vyko didžiausia Švedijoje tradicinė buriuotojų paroda „Allt for Sjon“. Parodoje kartu su Pietų Baltijos kranto rinkodaros iniciatyva dalyvavo Klaipėdos regiono atstovai, kurie pristatė buriavimo Kuršių mariose galimybes bei regiono turizmo išteklius.

Pagrindiniame projekto stende lankytojų akį traukė Nidos kopų vaizdai (nuotraukoje – regatos „Gdanskas−Kaliningradas−Klaipėda 2018“ akimirka; autorė E. Valaitytė).

Projektas sujungia krantus

Pietų Baltijos krantas – Europos Sąjungos finansuojama rinkodaros iniciatyva, kuria siekiama skatinti buriavimą ir vandens sportą pietinėje Baltijos jūros dalyje, populiarinti turizmą ir uostus Pomeranijos (Vokietija), Vakarų Pomeranijos (Lenkija), Pomeranijos (Lenkija), Bornholmo (Danija), Kaliningrado (Rusija) ir Klaipėdos (Lietuva) regionuose. Projektas įgyvendinamas nuo 2016 m. ir apima įvairias viešinimo veiklas – leidžiami uostų gidai, regionus pristatantys žurnalai, dalyvaujama parodose.

Klaipėdos regione šiais metais planuojama įrengti informacinį punktą Smiltynės jachtklube, kuriame į uostą atplaukę svečiai galėtų gauti informaciją tolesniam maršruto planavimui regione. Taip pat pradėta rengti galimybių studija dėl laivybos kliūčių šalinimo Kuršių mariose. Laivyba ir vandens turizmas Kuršių marių teritorijoje nėra pakankamai išplėtoti dėl įvairių problemų ir kliūčių. Pagrindinis galimybių studijos rengėjams keliamas tikslas – konkrečiai įvardinti ir detaliai aprašyti šias problemas ir kliūtis bei įvardinti galimus jų sprendimus.

Pietų Baltijos kryptis – nauja

Pietų Baltijos kranto projekto partnerių dalyvavimu parodoje Stokholme buvo siekiama paskatinti buriuotojus Skandinavijos šalyse rinktis Pietų Baltijos kranto maršrutą. Švedai linkę rinktis keliones jachtomis į Suomiją, Estiją ir Latviją, ar buriuoti motoriniais pramoginiais laivais aplink uolėtą Švedijos pakrantę.

Siūlomas maršrutas palei smėlingą Pietų Baltijos krantą parodos lankytojus itin sudomino. Jiems buvo pristatomi galimi buriavimo maršrutai, uostai ir prieplaukos pietinėje Baltijos jūros pakrantėje bei pristatyti regionų turizmo ištekliai.

Parodoje – ir Klaipėdos regionas

Klaipėdos regionui parodoje atstovavo Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Raimonda Kučinskaitė ir vyriausioji specialistė Evelina Valaitytė bei UAB „Smiltynės jachtų uosto operatorius“ direktorius Karolis Dobrovolskas. Susidomėjusiems Klaipėdos regionu buvo pristatyti galimi turizmo maršrutai, teikta informacija apie laivybos sąlygas Kuršių mariose, pristatytos uostus ir prieplaukas turinčios Klaipėdos ir Šilutės rajonų, Neringos ir Klaipėdos miesto savivaldybės.

Sukėlė susidomėjimą

Parodos metu kalbantis su vietiniais buriuotojais pastebėta, jog jie į Lietuvą dažniau atvyksta keltu, automobiliu, negu jachtomis. Pasak parodos lankytojų, jiems itin patiko regiono kraštovaizdis, o didžiausią įspūdį paliko smėlėti paplūdimiai, Baltijos perlu vadinamos Nidos kopos, išsaugotos senosios žvejų tradicijos, istorinis Klaipėdos miesto senamiestis. Kai kurie sutiko, jog norėtų pakartoti šią kelionę ir išsamiau susipažinti su krašto istorija, aplankyti nematytas vietas. Parodos lankytojus sudomino žvejų kaimai Šilutės rajone, atsinaujinęs vėtrungėmis ir skulptūromis papuoštas Drevernos mažųjų laivų uostas.

Šiais metais Pietų Baltijos kranto rinkodaros iniciatyva domėjosi itin daug buriavimo entuziastų iš Švedijos.

Vis dėlto, daugelis Klaipėdos regiono stende apsilankiusių žmonių teigė, jog norėtų atplaukti čia savo jachta – tai būtų unikali patirtis. Todėl lankytojai norėjo sužinoti daugiau apie specifines buriavimo sąlygas Kuršių mariose, domėjosi apie lankytinas vietas ir turizmą Klaipėdos regione.  

Dešimt dienų Švedijoje vykusioje parodoje Pietų Baltijos kranto projektas sulaukė nemažai susidomėjimo ir lankytojų. Tikimasi, kad projektas padės atskleisti Klaipėdos regiono išskirtinumą, plėtoti laivybą regiono vandenyse bei ateityje daugės buriuotojų, atplaukiančių į Kuršių marias.

Evelina Valaitytė,

Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyriausioji specialistė


Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.