Savivaldybės darbuotojų profsąjunga jungiasi prie Lietuvos valstybės tarnautojų, biudžetinių ir viešųjų įstaigų darbuotojų profesinės sąjungos - Klaipedos-r.lt

2019 m. kovo 24 d., sekmadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
25262728010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Kovas
    2019     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės
Naujienos
Savivaldybės darbuotojų profsąjunga jungiasi prie Lietuvos valstybės tarnautojų, biudžetinių ir viešųjų įstaigų darbuotojų profesinės sąjungos

Kovo 14 dieną vyko Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos darbuotojų profesinės sąjungos ataskaitinis-rinkiminis susirinkimas, kuriame dalyvavo per 80 Savivaldybės administracijos darbuotojų, Administracijos direktorius Sigitas Karbauskas, Klaipėdos teritorinės muitinės darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė, Lietuvos valstybės tarnautojų, biudžetinių ir viešųjų įstaigų darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkės pavaduotoja Virginija Gražinienė.

Kadangi susirinkime dalyvavo reikiamas skaičius profsąjungos narių – profesinė sąjunga šiuo metu vienija 146 narius – ir esamų balsų užteko kvorumui, ilgai nedelsiant buvo pradėti spręsti šiuo metu aktualiausi klausimai.

Pirmiausia, prieš prasidedant rimtiems klausimams, buvo apdovanoti sausio, vasario ir kovo mėnesiais jubiliejus šventę ir švęsiantys profsąjungos nariai. Vėliau pereita prie rimtosios dalies: profesinės sąjungos pirmininkė Laima Tučienė pristatė Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos darbuotojų profesinės sąjungos veiklos ataskaitą už 2017–2018 metus.

2017–2018 metais profesinės sąjungos deleguotas atstovas dalyvavo darbuotojų vertinimo komisijos darbe, Vietinių užimtumo iniciatyvų projektų atrankos komisijos prie Klaipėdos teritorinės darbo biržos Gargždų skyriaus darbe. 2017 metais profesinė sąjunga kreipėsi į merą, prašydama užtikrinti, kad Tarybos nariai laikytųsi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo bei Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento VIII sk. ,,Tarybos narių paklausimai“ nuostatų ir įvairiais savo dažnai nepagrįstais prašymais bei reikalavimais pateikti įvairią informaciją netrikdytų administracijos darbuotojų ir neatitraukinėtų jų nuo savo tiesioginio darbo ir pareigų. Taip pat merui buvo įteiktas ir kreipimasis dėl Tarybos narių elgesio, kuris galimai neatitinka Lietuvos Respublikos valstybės politikų elgesio kodekso principų. Profsąjunga perspėjo, kad ateityje netoleruos galimai neetiško politikų elgesio darbuotojų atžvilgiu ir, įvykus tokiems faktams, kreipsis į Etikos komisiją.

Keičiantis darbo užmokesčio apskaičiavimo tvarkai, profesinė sąjunga prisidėjo prie to, kad atlyginimai būtų socialiai teisingi, augtų darbo užmokestis, mažėtų atotrūkis tarp seniūnijų ir skyrių darbuotojų. Taip pat 2018 m. buvo patvirtinta pagal naująjį Darbo kodeksą atnaujinta Kolektyvinė sutartis, galiojanti tik profesinės sąjungos nariams. Gegužės mėnesį planuojamai nauji aptarti Kolektyvinę sutartį ir galimus jos pakeitimus. Kaip teigė profesinės sąjungos pirmininkė Laima Tučienė, viena gražiausių sąjungos narių bendravimo ir poilsio formų – kelionės. 2017 metais aplankyta dalis pagal LEADER programą Savivaldybėje įgyvendintų projektų, lankytasi Ukrainoje, 2018 m. – Šiaurės Lenkijoje, Rokiškyje, Zarasuose, Pakruojyje. Šiemet jau suplanuota kelionė į Estiją.

Vėliau Vaidotas Jasas pristatė ir Kontrolės komisijos ataskaitą. Pažymėta, kad jokių pažeidimų nustatyta nebuvo, lėšos buvo naudojamos tinkamai ir skaidriai.

Po to buvo sprendžiamas vienas svarbiausių klausimų – stojimas į Lietuvos valstybės tarnautojų, biudžetinių ir viešųjų įstaigų darbuotojų profesinę sąjungą. Priklausymo šiai profesinei sąjungai naudą pristatė Klaipėdos teritorinės muitinės darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė, Lietuvos valstybės tarnautojų, biudžetinių ir viešųjų įstaigų darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkės pavaduotoja Virginija Gražinienė. Nors sprendžiant šį klausimą kilo diskusijų dėl finansinių įsipareigojimų, tačiau balsų dauguma buvo nuspręsta stoti į šią sąjungą, taip plečiant ir sustiprinant savo veiklą.

Susirinkimo metu vyko treji rinkimai: pirmininko, Komiteto bei Kontrolės komisijos. Pirmininke buvo perrinkta Laima Tučienė. Komiteto nariais buvo išrinkti Raimonda Kučinskaitė, Laima Kaveckienė, Vaidotas Jasas ir Gintautas Bareikis. Kontrolės komisijos nariais tapo Ona Nekrevičienė, Egidijus Gedrimas, Audrius Kampas.

Kalbant apie 2019 metų veiklos gaires, nuspręsta pirmiausia prisistatyti naujai susiformuosiančiai valdžiai, aptarti bendradarbiavimo galimybes.

Susirinkime žodį tarė ir plojimais pasitiktas Administracijos direktorius Sigitas Karbauskas, kuris pažadėjo visuomet palaikyti Administracijos darbuotojus, džiaugėsi, kad darbuotojai jaučia poreikį būti kieno nors dalimi, jungiasi į profesinę sąjungą. Direktorius linkėjo ir toliau atsakingai dirbti rajono žmonėms.

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos darbuotojų profesinė sąjunga įkurta 2011 metais.

Daugiau nuotraukų čia

Ernesta Badalova

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.