Valdančiosios daugumos darbų programoje pagrindinis dėmesys – švietimui - Klaipedos-r.lt

2019 m. birželio 26 d., trečiadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Birželis
    2019     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės
Naujienos
Valdančiosios daugumos darbų programoje pagrindinis dėmesys – švietimui

Klaipėdos rajono savivaldybės taryboje nuo šių metų balandžio mėn. pradėjusi dirbti naujoji valdančioji dauguma, sudaryta iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, LR liberalų sąjūdžio ir visuomeninio rinkimų komiteto „Bendrai geriau“, patvirtino darbų, kurie bus pradėti įgyvendinti jau šiais metais, programą.

Pagrindinis darbų programos tikslas – pagerinti savivaldybės teikiamų paslaugų kokybę – turėti ir dirbti pagal paslaugų standartus, sumažinti paslaugų kaštus, pagreitinti procesus, pritraukti papildomai lėšų iš kitų sektorių – verslo, valstybės ar ES fondų. Pagrindinius darbus, dėl kurių sutarė koalicija, pristatė koalicijos partnerių atstovai: meras Bronius Markauskas, vicemerė Audronė Balnionienė, Administracijos direktoriaus pavaduotoja Rasa Petrauskienė ir Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkas Vaclovas Macijauskas.

Pagrindinis dėmesys darbų programoje skiriamas švietimui. Bus sprendžiama vietų darželiuose trūkumo problema, iki 200 eurų per mėn. didinama kompensacija tėvams, kurių vaikai lanko privačius darželius Klaipėdos rajone, peržiūrimas švietimo tinklas, atsisakant neracionalaus turto ir valdymo sprendimų. Planuojama miestelių ir kaimų darželius prijungti prie mokyklų, kai kurias mokyklas, neformaliojo ugdymo įstaigas sujungti, atsižvelgiant į dabartinį vaikų skaičių, demografinius rodiklius. Ruošiamasi sukurti centralizuotą duomenų bazę popamokinio ugdymo įstaigoms bei prašyti tėvelių proporcingai prisidėti prie neformalaus vaikų ugdymo. „Svarbu tai, kad visas sutaupytas lėšas žadame nukreipti į švietimo kokybės bei švietimo darbuotojų atlygio didinimą, jos nebus skiriamos keliams ar kitiems projektams“, – akcentavo Švietimo, sporto ir kultūros komiteto pirmininkas Vaclovas Macijauskas.  

Imamasi ir didžiųjų infrastruktūrinių projektų. Meras Bronius Markauskas, pristatydamas darbų programą, teigė, kad, pradėjęs dirbti meru, rado daugybę suplanuotų projektų, kurių įgyvendinimas – nepakeliama našta Savivaldybės biudžetui: „visi projektai bus peržiūrimi, greičiausiai jie bus įgyvendinami mažesne apimtimi nei planuota anksčiau. Projektams ieškome finansavimo ir iš kitų šaltinių, todėl jau dabar bendraujame su Vyriausybe, ministerijomis, siekdami pritraukti lėšas iš įvairių investicijų programų“.

Gargždų daugiafunkciam sporto centrui Dariaus ir Girėno gatvėje konkurso būdu bus pradėta ieškoti privataus investuotojo, kuris turėtų atlikti statybos darbus ir valdyti didžiulį sporto kompleksą daugiau nei dvidešimt metų. „Egzistuoja rizika, kad privataus investuotojo, kuris ne tik pastatytų, bet ir valdytų daugiafunkcį centrą, rasti nepavyks, todėl siekiame pusę projektui reikalingų lėšų pritrauki iš valstybės biudžeto ir lygiagrečiai pirkti projektavimo, statybos darbus mažesnės apimties sporto kompleksui šalia Gargždų miesto stadiono su baseinu ir universaliai sporto sale“, – teigė vicemerė Audronė Balnionienė.

Daugiafunkcio centro Sendvario seniūnijoje vystymui ir darželių problemos sprendimui kasmet planuojama skirti iki 1 mln. eurų. Bus siekiama pritraukti finansavimą ir iš valstybės biudžeto. Artimiausiu metu bus sprendžiama, ar šiam daugiafunkciam centrui ieškoti investuotojo, ar projektą įgyvendinti etapais. Valdančioji dauguma, siekdama spręsti vietų darželiuose trūkumo problemą, jau bendradarbiauja su Nacionalinė žemės tarnyba, ieškodama darželių statybai tinkamų valstybinių sklypų.

Jau kitąmet tikimasi pradėti Gargždų kultūros centro renovaciją. Gargždų parką planuojama tvarkyti etapais, kasmet iš Savivaldybės biudžeto tam skiriant apie 100 tūkst. Eur. Dar 250 tūkst. eurų žaliųjų plotų ir želdinių sutvarkymui tikimasi gauti iš ES fondų. Tvarkymo darbus ruošiamasi atlikti racionaliai, pradedant nuo želdinių sutvarkymo ir parko viršutinės dalies infrastruktūros. Prie parko tvarkymo darbų bus kviečiami prisidėti ir gargždiškiai, bendruomenės.

Ieškoma galimybių atnaujinti ir Savivaldybės pastatą. Artimiausiu metu bus sprendžiami klausimai ir dėl kito Savivaldybės turto racionalaus naudojimo. Politikai sutaria, kad būtina vykdyti viešosiose teritorijose esančio turto apskaitą, taip mažinant neprognozuojamas išlaidas ar perviršius, mažinti priežiūros sąnaudas, skaidrinti ir optimizuoti valdomą turtą.

Nutarta rengti verslo investicijų pritraukimo ir skatinimo strategiją, siekiant įtraukti ne tik Savivaldybės turimus instrumentus, bet ir Klaipėdos miesto savivaldybę, Klaipėdos universitetą. Artimiausiu metu bus peržiūrima Savivaldybės išduodamų licencijų ir leidimų tvarka ir įkainiai. Bus siekiama trumpinti procedūras ir daugiau paslaugų teikti el. būdu. Taip pat kartu su verslu bus įvertintas mokesčių lengvatų poreikis, jų taikymas.

Naujoji valdančioji dauguma turi aiškų tikslą – į viešųjų paslaugų teikimą kuo plačiau įtraukti bendruomenes ir nevyriausybines organizacijas. Todėl bus padidinta parama nevyriausybiniam sektoriui nuo 96 tūkst. Eur iki 150 tūkst. Eur. Konkurso būdu bendruomenės, sporto klubai, kultūros ir socialinio sektoriaus įstaigos įgyvendins didesnius projektus. Prioritetas bus teikiamas toms bendruomenėms, kurios finansuos projektus rėmėjų lėšomis, atliks daugiau savanoriško darbo arba įgyvendins „kietuosius“ (infrastruktūrinius) projektus. Taip pat matome poreikį bendruomeninėms organizacijoms  investuoti į save, ugdytis, semtis patirties ir augti. Klaipėdos rajone veikiančios bendruomenės ir nevyriausybinės organizacijos privalo telktis, stiprėti ir būti patikimu partneriu savivaldybei.

Daugiau finansavimo bus skirta ir gyventojų iniciatyvoms. Kelių tvarkymo programai, kuria gyventojai ir Savivaldybė prie kelių asfaltavimo prisideda lygiomis dalimis, dar vadinama „50+50 programa“, bus padvigubintas finansavimas. Planuojama jau kitąmet šiai programai skirti 0,5 mln. Eur lėšų iš savivaldybės biudžeto.

Savivalda turi būti orientuota į žmogų ir rezultatą, todėl, pasitelkus išorės ekspertus, bus atliekama savivaldybės veiklos ir funkcijų analizė. „Tai bus atliekama ne tam, kad atleistume darbuotojus, o tam, kad paslaugos būtų suteikiamos greičiau ir kokybiškiau“, – teigė Administracijos direktoriaus pavaduotoja Rasa Petrauskienė. Siekiant efektyviau valdyti Savivaldybės strateginius projektus ir pokyčius, laiku identifikuoti kylančias rizikas ir pasiekti iš anksto suplanuotus rezultatus, bus diegiami projektinio valdymo principai, LEAN metodai ir įrankiai. Bus siekiama sukurti rezultatais ir pridėtinės vertės kūrimu pagrįstą darbo kultūrą.

Valdančioji dauguma, dirbanti vos daugiau nei 2 mėn., tikina, kad jų požiūris į savivaldą ir rajono gyventojus – kitoks: rajono ateitis nebebus planuojama kadencijomis, 4 metams į priekį, bus siekiama ilgalaikio rezultato, įtraukiant bendruomenes, greitai sprendžiant problemas, bendradarbiaujant su valstybinėmis institucijomis, kaimyninėmis savivaldybėmis ir tariantis su gyventojais.

 

Ernesta Badalova

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.