Klaipėdos rajono nusikalstamumo prevencijos ir kontrolės programos 2018 m. priemonių vykdymas - Klaipedos-r.lt

2018 m. gruodžio 15 d., šeštadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272829300102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31010203040506
Gruodis
    2018     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės
Naujienos
Klaipėdos rajono nusikalstamumo prevencijos ir kontrolės programos 2018 m. priemonių vykdymas

Klaipėdos rajono nusikalstamumo prevencijos ir kontrolės komisijos posėdyje aptartas Klaipėdos rajono nusikalstamumo prevencijos ir kontrolės programos 2018 m. priemonių vykdymas.

2018 m. buvo vykdomas prevencinis darbas tarp vaikų ir jaunimo, įtraukiant į veiklą tėvus, pedagogus, rizikos grupes. Buvo organizuojamos popietės „Padėk sau ir kitiems“, kuriose dalyvavo Plikių I. Labutytės pagrindinės mokyklos 5–10 klasių moksleiviai bei Gargždų „Minijos“ progimnazijos penktokai. Su vaikais bendravo vaiko teisių apsaugos specialistai, prokuratūros, policijos atstovai, gydytoja V. Jasmontaitė.    

98 socialinę riziką patiriančioms šeimoms, kuriose auga 206 vaikai, teiktos socialinių įgūdžių ugdymo ir palaikymo šeimoms, patyrusioms socialinę riziką, paslaugos. Buvo teikiamos ir dienos centrų paslaugos socialinės rizikos ir atskirties šeimų vaikams: Priekulės socialinių paslaugų centre teiktos paslaugos 49, Gargždų socialinių paslaugų centre – 35 vaikams.

Gargždų atviras jaunimo centras, bendradarbiaudamas su Klaipėdos rajono policijos komisariatu ir Teisininkų asociacija 2018 m. lapkričio 28 d. organizavo teisinių žinių viktoriną-konkursą  „C.S.I. Gargždai“, kuriame dalyvavo  7 komandos, iš viso 30  jaunuolių.

Pagerėjo sporto situacija. Įrengta 10 lauko treniruoklių devyniose seniūnijose, 4 futbolo aikštelės Gargždų miesto ikimokyklinių įstaigų teritorijose, atnaujintos 3 sporto aikštelės Veiviržėnuose, Šiūpariuose ir Gargžduose, pagal seniūnijų seniūnų pateiktą poreikį atnaujintas inventorius sporto aikštelėse, įrengtos 8 vaikų žaidimo aikštelės: 3 iš jų Gargžduose, likusios Priekulėje, Vėžaičiuose, Veiviržėnuose, Plikiuose, Ginduliuose. Iki metų pabaigos planuojama įrengti dar 6 vaikų žaidimo aikšteles.

2018 metais Klaipėdos rajono jaunimui atstovavo 15 veikiančių  jaunimo organizacijų. Jaunimo veiklas organizuoja ir neformalios jaunimo grupės: 6 kaimo bendruomenių jaunimo klubai, 17 mokinių savivaldų, 20 neformalių jaunimo grupių, susibūrusių pagal pomėgius. Aktyviai veikia 6 su jaunimu dirbančios organizacijos. Iš Klaipėdos rajono savivaldybės jaunimo politikos plėtros 2017–2019 m. programos finansuoti 4 jaunimo organizacijų galimybių plėtojimo ir institucinės paramos projektai (2 560 Eur) ir 19 jaunimo iniciatyvų skatinimo projektų (8 390 Eur).

Vienas iš jaunimo politikos prioritetų – užtikrinti kokybiškas paslaugas jaunimui tolygiai savivaldybėje vykdant mobilų darbą su jaunimu. Gargždų atviro jaunimo centro  jaunimo darbuotojai 1 kartą per savaitę organizavo veiklas jaunimui Veiviržėnuose, Priekulėje ir Kvietiniuose. Veiklose dalyvavo 50 unikalių jaunuolių. Jaunimui suorganizuota apie 30 įvairių veiklų: diskusijų, kino vakarų, akcijų, renginių. Gruodžio mėn. bus  organizuojama „Gyvoji biblioteka“.

Kovo 26 d. Gargždų atvirame jaunimo centre suorganizuotas tarpinstitucinis susitikimas „Nepatogus jaunimas – iššūkiai ir galimybės“, kuriame dalyvavo 26 dalyviai iš įvairių įstaigų, dirbančių su problematiškais jaunuoliais.

Klaipėdos rajono policijos komisariato specialistai jaunimo kvietimu dalyvavo rugsėjo 1-osios jaunimo  renginyje ir pristatė paslaugas jaunimui bei suteikė informaciją apie policijos veiklą.

Svarbu ir tai, kad Gargždų atviro jaunimo centro jaunimo darbuotojų iniciatyva ir pagalba  Klaipėdos apygardos kriminalinei policijai padėta išaiškinti jaunuolių seksualinio  išnaudojimo byla.

2018 metais Lietuvos probacijos tarnybos Klaipėdos regiono skyriaus registre priežiūra vykdoma  45 asmenims nuo 14 iki 29 metų.  Probacijos tarnyboje šiems asmenims vedama elgesio pataisos programa „Elgesys−Pokalbis−Pasikeitimas“ bei organizuojamos grupinės smurtinį elgesį keičiančios programos. Šiais metais su Gargždų atviru jaunimo centru buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis ir kartu įgyvendintas Probacijos tarnybos projektas „Vasaros spalvos“. Suorganizuoti trys renginiai, kurių metu Drevernoje menininkų dirbtuvėse buvo gaminami būgnai bei kiti muzikos instrumentai. Gargždų atviro jaunimo centro kiemelyje  iš medinių palečių buvo gaminami ir spalvinami  lauko baldai.

Nuoseklus ir tęstinis socialinio emocinio ugdymo programų įgyvendinimas rajono mokyklose turi įtakos patyčių mažėjimui, gerina mokinių akademinius pasiekimus, tobulina mokinių bendravimo įgūdžius su bendraamžiais, mokytojais, vyresniaisiais, padeda ugdyti empatija ir toleranciją, moko priimti atsakingus sprendimus, atsispirti neigiamai įtakai, spręsti problemas. Todėl 2018 m. Švietimo centras vykdė 8 rūšių mokymus pagal Klaipėdos rajono savivaldybės finansuojamą programą „Jaunimo atsakomybės už savo sveikatą skatinimas, mažinant rizikos veiksnių paplitimą tarp jaunimo“.

Savivaldybė įgyvendino ir rėmė Smurto ir prekybos žmonėmis prevencijos projektus. 2000 Eur skirta finansuoti projektą „Smurtas artimoje aplinkoje: prevencija, pagalba, profesinė kompetencija“. Klaipėdos rajono bendrojo ugdymo mokyklų mokiniai supažindinti su gebėjimu atpažinti smurto artimoje aplinkoje apraiškas, sužinojo apie teikiamų institucijų pagalbą patyrus smurtą.

Bendradarbiaujama ir su policija, kuri dalyvauja visuose rajono renginiuose, susitikimuose su gyventojais, bendruomenių atstovais, seniūnaičiais, saugios kaimynystės grupių nariais. Iš viso rajone yra 21 policijos rėmėjas. Savivaldybė skyrė lėšų policijos rėmėjų ir jaunųjų policijos rėmėjų liemenėms, kepurėms, lipdukams (Policijos rėmėjas, jaunasis policijos rėmėjas) įsigyti. Rajone veikia 96 saugios kaimynystės grupės. Policijos pareigūnai koordinuoja rajono įstaigų, organizacijų veiklą nusikalstamumo prevencijos ir kontrolės srityje, teikia informacinę-konsultacinę pagalbą, skatina prekybos, viešojo maitinimo, laisvalaikio leidimo ir kitas rajono įstaigas palaikyti viešąją tvarką savo veiklos teritorijoje.

Siekiant didinti rajono gyventojų užimtumą, šalinti socialinės aplinkos įtaką, 2018 m. įdarbinta (pastovus + terminuotas) 2463 asmenys. Į profesinio mokymo programas įtraukta 311 gyventojų. Pagal remiamo įdarbinimo priemonę įdarbinti 242 gyventojai. 

Nakvynės namuose gyveno 23 asmenys. Nepasiturintiems teikiama parama maisto produktais, nuolat renkama ir perduodama informacija specialistams ir asmenims apie gydymosi nuo priklausomybių galimybes (NVO, VšĮ  įsteigtose įstaigose, programose).

Kad būtų formuojama saugi aplinka, Gargždų mieste vykdomas vaizdo stebėjimas 20 vaizdo kamerų.

Kad būtų užtikrintas operatyvus policijos pareigūnų nuvykimas į įvykio vietą, Savivaldybė skyrė 3000 eurų pareigūnų kuro išlaidoms. Nuomojamas automobilis „Škoda Octavia Scout“ (nuomai skirta 8166,48 Eur). Automobilis skirtas Gargždų, Dauparų−Kvietinių seniūnijas aptarnaujantiems pareigūnams. 

2018 m. buvo atlikti narkotinių medžiagų aptikimo testai 7 jaunimo erdvių aplinkoje. Narkotinių medžiagų pėdsakų rasta 2 atvirose jaunimo erdvėse. Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis narkotinių medžiagų aptikimo testai atlikti 15 vaikų ugdymo įstaigų. Narkotinių medžiagų pėdsakų rasta 7 ugdymo įstaigose. Tai blogiausia situacija per keletą metų, tačiau narkotinių medžiagų pėdsakų radimas labai nenustebino specialistų, nes padaugėjo nusikalstamų veikų, susijusių su disponavimu narkotinėmis medžiagomis ir jų kontrabanda. Situacija dėl narkotinių medžiagų aptikimo aplinkoje aptarta su kiekviena įstaiga. Įstaigos koreguoja savo planus, numato veiksmus. Taip pat situacija aptarta Bendruomenės sveikatos tarybos posėdyje. Gruodžio mėnesį organizuojama konferencija tema „Narkotikų prevencija ir nepilnamečių kriminalinė justicija“. Tam Savivaldybė skyrė 550 Eur.

Organizuoti saugiausios ikimokyklinio ugdymo įstaigos bei veikliausios saugios kaimynystės grupės konkursai. Įsigytos edukacinės priemonės, kurios leidžia ugdymo įstaigose efektyviau tobulinti saugaus eismo įgūdžius. Policijos pareigūnai, reprezentuojant policijos įvaizdį, dalyvavo įvairiuose renginiuose, kuriuose organizavo edukacines viktorinas, švenčių dalyviams dalino atšvaitus  (2098,52 Eur). Gyventojų eismo saugumo gerinimui taip pat buvo perkamos dovanėlės mokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikams, dalintos saugaus eismo renginiuose, paskaitose, susitikimuose bei prevencinių renginių metu.  

Neatlygintinai teikta specialistų pagalba vaikams, patyrusiems seksualinę prievartą ir smurtą.

Per 2018 metų 10 mėnesių Klaipėdos rajono policijos komisariate užregistruota 509  nusikalstamos veikos. Išaiškintos – 282. Ištyrimo rodiklis – 48,6 proc.

Klaipėdos rajono savivaldybės informacija

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.