KLAIPĖDOS RAJONO SAVIVALDYBĖ
Klaipėdos rajono savivaldybė administracija, Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt, Tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Savivaldybės biudžetinė įstaiga, kodas 188773688. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Pasitikėjimo telefonas tel. (8 46) 40 00 08


Prisijungimas
 • Prisijungimas gyventojams
 • GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
 • E. APKLAUSOS
 • E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
 • E. KONSULTAVIMAS
 • E. PASLAUGOS
 • Savivaldybė
 • Struktūra ir kontaktai
 • Meras
  Mero pavaduotoja
  Mero pavaduotoja
  Savivaldybės tarybos ir mero sekretoriatas
  Administracijos direktorius
  Direktoriaus pavaduotoja
  Direktoriaus pavaduotojas
  Administracija
  Valdymo schema
  Darbuotojų paieška
  Savivaldybės automobiliai
  Savivaldybės įmonės
  Savivaldybės įstaigos
  Komisijos, darbo grupės
  Kontrolės ir audito tarnyba
  Seniūnaičiai
  Vadovų darbotvarkės
 • Teisinė informacija
 • Teisės aktai
  Teisės aktų projektai
  Išvadoms gauti pateikti teisės aktų projektai
  Vyriausybei pateikti teisės aktų projektai
  Teisės aktų projektų archyvas
  Tyrimai ir analizės
  Teisės aktų pažeidimai
  Seimo kontrolierių pažymos
  Valstybės kontrolierių sprendimai
  Teismo sprendimai
  Šiurkštūs tarnybiniai nusižengimai
  Teisinio reguliavimo stebėsena
  Teisinė pagalba
  Norminiai teisės aktai
  Sprendimų projektai
  Mero potvarkių projektai
  Direktoriaus įsakymų projektai
 • Administracinė informacija
 • Veiklos dokumentai
  Planavimo dokumentai
  Darbo užmokestis
  Paskatinimai ir apdovanojimai
  Viešieji pirkimai
  Finansų dokumentai
  Biudžeto vykdymo ataskaitų rinkiniai
  Finansinių ataskaitų rinkiniai
  Ūkio subjektų priežiūra
  Informacija apie skolinius įsipareigojimus
  Administracinės naštos mažinimas
  Ataskaitos
  Biudžetinių ir viešųjų įstaigų vadovų metinės užduotys
  Viešosioms įstaigoms skiriamas finansavimas
  Bendruomenių, religinių bendruomenių ir NVO finansavimas
  Savivaldybės gaunamas finansavimas
 • Veiklos sritys
 • Švietimas
  Socialinė parama
  Kultūra
  Sveikata
  Sportas
  Informacija jaunimui
  Informacija nevyriausybinėms organizacijoms
  Valstybinė kalba
  Viešoji tvarka
  Žemės ūkis
  Civilinė metrikacija
 • Vadovų darbotvarkės
 • Komisijų ir darbo grupių posėdžiai
 • Paslaugos
 • Informacijos rinkmenos
  Viešosios ir administracinės paslaugos
  Leidimai
  Elektroniniai valdžios vartai
  Informacija apie licencijas ir leidimus
 • Nuorodos
 • Strateginis planavimas
 • Projektai
 • 2014–2020 m. ES struktūrinė parama
  Kitų finansavimo šaltinių projektai
  2007–2013 m. ES struktūrinė parama
  Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 m. programa
  ŽRVVG „Klaipėdos rajono iniciatyvos“ parama
  Lietuvos 2004-2006 m. bendrasis programavimo dokumentas
  Tarptautiniai projektai
  Tarptautinių projektų programa
  Partnerystė
 • Skelbimai
 • Darbo pasiūlymai
  Skelbimai apie visuomenei svarbių statinių projektavimo pradžią
  Teritorijų planavimo viešumas
 • Informacijos teikimo tvarka
 • Korupcijos prevencija: pasitikėjimo tel. 400 008
 • Vietinės reikšmės kelių žemėlapis
 • Civilinė sauga ir mobilizacija
 • Civilinė sauga
  Mobilizacija
 • Nuotraukų galerija
 • Horizontalus meniu
 • APIE SAVIVALDYBĘ
 • Gyventojams
 • Verslui
 • BENDRUOMENĖMS
 • Savaitės tema
  Švęskime pažindami savo rajoną!

  Šventinis laikotarpis – tai metas, kai visi sugrįžta namo. Tačiau šiandien šventės jau nėra tik sėdėjimas prie stalo, grįžtantys nori patirti naujų įspūdžių, pažinti rajoną iš naujo. Apie tai, ką Klaipėdos rajone galima pamatyti, ką nuveikti šventiniu laikotarpiu, kalbamės su Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja, Turizmo tarybos pirmininke Rūta CIRTAUTAITE.

  Per šventes į Klaipėdos rajone esančius namus susitikti su savo šeima grįžta daug kituose miestuose ar užsienyje gyvenančių žmonių. Ką jie gali nuveikti grįžę?

  Visų pirma norėčiau visus šventėms grįžtančius emigrantus pakviesti gruodžio 28 d. atvykti į Klaipėdos rajono savivaldybės organizuojamą šventinį susitikimą-disuksiją. Pristatysime, ką nuveikėme, kokių turime planų, išklausysime jūsų pasiūlymų ir diskutuosime, kaip juos įgyvendinti. Registracija vykdoma el. paštu daiva.beliokaite@klaipedos-r.lt.

  Iš tiesų šventinėmis dienomis į Klaipėdos rajoną sugrįžtą studentai, kituose Lietuvos miestuose, rajonuose gyvenantys bei užsienyje laimės ieškantys namiškiai, kurie nori aplankyti savo artimuosius. Tai metas, kai prie šventinio stalo susėda visa šeima. Galime pastebėti, kad šiandien šeimos šventes nori pasitikti ne tik sedėdamos už stalo, bet ir patirdamos naujų įspūdžių.

  Grįžusieji, ypač iš užsienio, pasiilgsta ne tik savo artimųjų, namų, bet ir paties Klaipėdos rajono. Juk čia – tiek gražių vietų, kurias galima aplankyti kartu su šeima, taip su artimaisiais praleistas laikas įsimins dar labiau, įspūdžių bus daugiau. Rajono lankymas su artimiausiais žmonėmis ne tik leis prisiminti, ką tose vietose jau esate patyrę, bet ir dovanos galybę naujų prisiminimų, galėsite stebėti, kaip keičiasi ir gražėja mūsų rajonas. Siūlyčiau rajoną pažinti keliaujant šiaurine ar pietine Klaipėdos rajono dalimi.

  Ką galima pamatyti keliaujant šiomis kryptimis?

  Pasirinkus aplankyti šiaurinę Klaipėdos rajono dalį, Pajūrio regioninį parką, pamatysite nuostabią gamtą ir, žinoma, kultūros paveldo objektus vienoje vietoje.

  Klaipėdos rajono perlas – Karklė, lankytojų laukia visais metų laikais.                                                                                                                                                                                                                      Pajūrio regioninio parko lankytojų centre veikia ekspozicijos, kurios supažindina su gintaro gaudymu, žvejyba, pajūrio žuvimis, kultūros paveldu, gyvūnų buveinėmis, jūrų kopų susidarymu. Pajūrio regioniniame parke galima stebėti gausius žiemojančių paukščių būrius, mėgautis pušyno gaiva. Žinoma, vienas įspūdingiausių reginių – Olando Kepurės skardis, nuo kurio atsiveria įspūdingas žemiškos Baltijos vaizdas. Pajūrio reginioniame parke yra ir kultūros paveldo objektų: vokiečių kariniai įtvirtinimai su ekspozicija, etnografinis Karklės kaimas. Verta aplankyti ir neseniai atrastą Kukuliškių piliakalnį.  

  Pasirinkus keliauti pietine Klaipėdos rajono dalimi, vertėtų aplankyti Agluonėnus, Priekulę bei Dreverną. Agluonėnuose vertėtų užsukti į Agluonėnų etnografinę sodybą, Priekulėje  kviečiame apsilankyti I. Simonaitytės memorialiniame muziejuje bei Tremties ir rezistencijos muziejuje, Drevernoje neaplenkite J. Gižo etnografinės sodybos. Apžvalgos bokštas Drevernoje leis pasigrožėti saugomomis marių teritorijomis, pažvelgti į „mirusias“ kopas.  Grįžtant iš Drevernos galite užsukti ir aplankytį ilgiausią Lietuvoje kabamąjį tiltą rekordininką – Lankupių tiltą, kuris dėl didelio kritulių kiekio, šių metų povynių yra ypač įdomus.

  Kokios pramogos laukia parvykusių šventėms?

  Klaipėdos rajone parvykusieji gali ne tik grožėtis gamta, lankyti įvairius kultūros paveldo objektus, bet ir patirti visai šeimai smagių, o kartais net ir ekstremalių, įspūdžių.

  Klaipėdos rajone esantis ir regiono gyventojams puikiai žinomas Utrių slidinėjimo kalnas šiemet, jei leis orai, pasitiks jau ketvirtąjį sezoną. Žiemos sporto mėgėjai kviečiami išbandyti net tris skirtingo lygio slidinėjimo trasas, apsilankyti austriško stiliaus lauko kavinėje. Neturintiems savo inventoriaus neteks nusivilti. Čia taip pat veikia ir slidžių nuomos punktas.

  Gargždų miesto pasididžiavimas – moderniausias Lietuvoje kino teatras „Minija“, kuriame naujasius kino filmus gali žiūrėti visa šeima. Salėje įrengtas skaitmeninis projektorius ir 3D vaizdo įranga, itin aukštos kokybės ekranas, erdvinio garso sistema, sumontuotos 162 ergonomiškos kėdės, iš kurių 30 – su vibro plokšte. Kino teatras pritaikytas ir neįgaliesiems. Kino teatro patalpose įsikūrė ir kino bei fotografijos technikos ekspozicija „Kino kelias“.

  Siūlome išbandyti ir Klaipėdos rajono amatų centro, esančio Veiviržėnuose, žemaitiško kulinarinio paveldo degustaciją, kurios metu kviečiama prisiminti tradicinio plokštainio, cibulinės ar naminės giros skonį. Gimtojo krašto skoniai tikrai sužadins gerus prisminimus iš svetur grįžusiems, o gal paskatins juos ir pasilikti.

  Kreipkitės ir į mūsų rajono gidus, kurių pasakojimai leis iš naujo pažinti ir pamilti mūsų kraštą. Jų kontaktus ir visą informaciją galite rasti puslapyje www.klaipedosrajonas.lt. Šventiniu laikotarpiu Klaipėdos rajone vyks daugybė įvairių kalėdinių edukacinių užsiėmimų, skirtų ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Taip pat daugelis Klaipėdos rajono turizmo sodybų yra įsikūrusios labai gražiose vietose, todėl ilsėdamiesi jose galėsitės gerėtis gamta ir mėgautis ramybe. Informaciją apie lankomas vietas, renginius jums gali suteikti Turizmo informacijos centro specialistai.

  Gražiausias metų šventes sutikite jums svarbiausių žmonių apsuptyje. Linkiu visiems rajono gyventojams santarvės, tarpusavio supratimo, žmogiškos šilumos ir pačių geriausių ateinančių metų.

  Kalbėjosi Ernesta Strakšytė

  Atgal Spausdinimo versija Archyvas

  Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
  © 2011 Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
  Cituojant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.