KLAIPĖDOS RAJONO SAVIVALDYBĖ
Klaipėdos rajono savivaldybė administracija, Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt, Tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Savivaldybės biudžetinė įstaiga, kodas 188773688. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Pasitikėjimo telefonas tel. (8 46) 40 00 08


Prisijungimas
 • Prisijungimas gyventojams
 • GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
 • E. APKLAUSOS
 • E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
 • E. KONSULTAVIMAS
 • E. PASLAUGOS
 • Savivaldybė
 • Struktūra ir kontaktai
 • Meras
  Mero pavaduotoja
  Mero pavaduotoja
  Savivaldybės tarybos ir mero sekretoriatas
  Administracijos direktorius
  Direktoriaus pavaduotoja
  Direktoriaus pavaduotojas
  Administracija
  Valdymo schema
  Darbuotojų paieška
  Savivaldybės automobiliai
  Savivaldybės įmonės
  Savivaldybės įstaigos
  Komisijos, darbo grupės
  Kontrolės ir audito tarnyba
  Seniūnaičiai
  Vadovų darbotvarkės
 • Teisinė informacija
 • Teisės aktai
  Teisės aktų projektai
  Išvadoms gauti pateikti teisės aktų projektai
  Vyriausybei pateikti teisės aktų projektai
  Teisės aktų projektų archyvas
  Tyrimai ir analizės
  Teisės aktų pažeidimai
  Seimo kontrolierių pažymos
  Valstybės kontrolierių sprendimai
  Teismo sprendimai
  Šiurkštūs tarnybiniai nusižengimai
  Teisinio reguliavimo stebėsena
  Teisinė pagalba
  Norminiai teisės aktai
  Sprendimų projektai
  Mero potvarkių projektai
  Direktoriaus įsakymų projektai
 • Administracinė informacija
 • Veiklos dokumentai
  Planavimo dokumentai
  Darbo užmokestis
  Paskatinimai ir apdovanojimai
  Viešieji pirkimai
  Finansų dokumentai
  Biudžeto vykdymo ataskaitų rinkiniai
  Finansinių ataskaitų rinkiniai
  Ūkio subjektų priežiūra
  Informacija apie skolinius įsipareigojimus
  Administracinės naštos mažinimas
  Ataskaitos
  Biudžetinių ir viešųjų įstaigų vadovų metinės užduotys
  Viešosioms įstaigoms skiriamas finansavimas
  Bendruomenių, religinių bendruomenių ir NVO finansavimas
  Savivaldybės gaunamas finansavimas
 • Veiklos sritys
 • Švietimas
  Socialinė parama
  Kultūra
  Sveikata
  Sportas
  Informacija jaunimui
  Informacija nevyriausybinėms organizacijoms
  Valstybinė kalba
  Viešoji tvarka
  Žemės ūkis
  Civilinė metrikacija
 • Vadovų darbotvarkės
 • Komisijų ir darbo grupių posėdžiai
 • Paslaugos
 • Informacijos rinkmenos
  Viešosios ir administracinės paslaugos
  Leidimai
  Elektroniniai valdžios vartai
  Informacija apie licencijas ir leidimus
 • Nuorodos
 • Strateginis planavimas
 • Projektai
 • 2014–2020 m. ES struktūrinė parama
  Kitų finansavimo šaltinių projektai
  2007–2013 m. ES struktūrinė parama
  Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 m. programa
  ŽRVVG „Klaipėdos rajono iniciatyvos“ parama
  Lietuvos 2004-2006 m. bendrasis programavimo dokumentas
  Tarptautiniai projektai
  Tarptautinių projektų programa
  Partnerystė
 • Skelbimai
 • Darbo pasiūlymai
  Skelbimai apie visuomenei svarbių statinių projektavimo pradžią
  Teritorijų planavimo viešumas
 • Informacijos teikimo tvarka
 • Korupcijos prevencija: pasitikėjimo tel. 400 008
 • Vietinės reikšmės kelių žemėlapis
 • Civilinė sauga ir mobilizacija
 • Civilinė sauga
  Mobilizacija
 • Nuotraukų galerija
 • Horizontalus meniu
 • APIE SAVIVALDYBĘ
 • Gyventojams
 • Verslui
 • BENDRUOMENĖMS
 • Savaitės tema
  Apie paramą ir pagalbą ūkininkams

  Rudeninės liūtys, lėmusios ekstremalią situaciją rajone, tapo vienu iš didžiausių šių metų iššūkiu ūkininkams. Apie ūkininkų situaciją rajone kalbamės su Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Ligita LIUTIKIENE.

  Šie metai ūkininkams pilni iššūkių. Kaip Savivaldybė padeda ūkininkams?  

  Šie metai ūkininkams buvo išbandymų metai, dar vasarą ūkininkai galėjo džiaugtis derliumi ir turbūt niekas nesitikėjo tokių gamtos išdaigų rudenį. Klaipėdos rajone ūkininko ūkio registro duomenimis, yra 3886 ūkiai, kuriuose sunkiai dirbama, kad būtų gaunamas pelnas, ūkiuose kuriamos darbo vietos. Liūtys sugriovė ūkininkų planus, pelno skaičiavimus ir jau dabar akivaizdu, kad ši žemės ūkiui ekstremali situacija, ko gero, nebus paskutinė, todėl reikia ruoštis panašiems įvykiams. Rekomenduojame ūkininkams drausti savo turtą, pasėlius, ieškoti pagalbos ir atsakymų į klausimus Savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriuje.

  Per 2017 m. į Žemės ūkio skyrių kreipėsi 11 ūkininkų, kurie apdraudė 3695,97 ha pasėlių. Apskaičiuota kompensacijos suma – 18293,41 eurai pagal Valstybės pagalbos taisykles ir 26516,21 eurų pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos priemonės „Rizikos valdymas“ veiklos sritį „Pasėlių, gyvūnų ir augalų draudimo įmokos (pasėlių ir augalų draudimo įmokų kompensavimas)“.

  Pagal tos pačios priemonės veiklos sritį „Pasėlių, gyvūnų ir augalų draudimo įmokos“ (ūkinių gyvūnų draudimo įmokų kompensavimas) gautos 2 paraiškos apdraudusių ūkinius gyvūnus. Kompensacijos suma – 6540 eurų.

  Skiriama papildoma parama ir bičių maitinimui reikalingam cukrui įsigyti. Dėl to į Savivaldybę kreipėsi 112 rajono bičių laikytojų, turinčių 3133 bičių šeimas. Numatoma parama bitininkams turėtų siekti apie 18 tūkst. Eur.

  Ar bus kompensuojami ūkininkų patirti derliaus nuostoliai?

  Šių metų rugsėjo, spalio ir lapkričio mėnesiais iškritę gausūs krituliai lėmė tai, kad susikaupė perteklinis vandens kiekis, kuris daro įtaką darbams laukuose, derliaus nuėmimui, žiemkenčių sėjai bei jos kokybei.

  Dėl patirtų derliaus nuostolių į Savivaldybę kreipėsi 113 žemės ūkio veiklos subjektų, ūkininkų. Iš deklaruotų žuvusių pasėlių labiausiai nukentėjo vasariniai rapsai, grikiai ir vasariniai kviečiai. Žuvusių arba nebegalimų nuimti rapsų plotai sudaro 284 ha, grikių – 234 ha, vasarinių kviečių – 208 ha. Bendras žuvusių 2017 metų pasėlių plotas 1233,69 ha.

  Turime informacijos iš 122 ūkių, kurie jau skaičiuoja nuostolius 2018 metų derliui. 2017 metų rudenį negalėjo būti pasėta arba pasėjus užmirko ir žuvo apie 4749 ha žieminių pasėlių, kurių plotus teks naudoti pavasarį vasarinėmis kultūromis.

  Kol nukentėję žemdirbiai laukia kompensacijų iš Europos Sąjungos, Savivaldybė ruošia projektą dėl liūčių padarytos žalos žemdirbiams, žemės mokesčio sumažinimo arba atleidimo nuo jo Savivaldybės biudžeto sąskaita.

  Ūkininkai gauna ir tiesiogines išmokas už žemės ūkio naudmenas ir pasėlių plotus. Ar tos išmokos auga?

  Taip, palyginus su 2016 metais, tiesioginės išmokos už žemės ūkio naudmenas ir pasėlių plotus augo. Šiemet buvo priimtos 2636 paraiškos, deklaruotas didesnis nei 61 tūkst. ha plotas. Ūkininkai taip pat deklaravo daugiau nei 24,6 tukst. ha ploto daugiamečių ganyklų ir pusiau natūralių pievų.

  Jei 2016 m. pagrindinė išmoka buvo 59,37 Eur už ha, tai  2017 m –  62,78 Eur už ha. 2016 m. už pirmuosius 30 ha išmoka buvo 51,81 Eur už ha, 2017 m. –  56,25 Eur už ha. Išmokos jaunajam ūkininkui nekito.

  2018 metams jau yra patvirtintos naudmenų deklaravimo taisyklės siekiantiems gauti ES tiesiogines išmokas už valdomus naudmenų plotus. Tačiau jose nėra esminių pokyčių. Kaip ir kiekvienais metais, primename ūkininkams, kad paraiškas išmokoms gauti už žemės ūkio naudmenas ir pasėlių plotus galima užsipildyti patiems, prisijungus prie el. bankininkystės.

  Taip pat džiugu, kad žemės ūkio sritis neatsilieka nuo naujovių ir ūkininkų ūkių ir žemės ūkio valdų registravimas, duomenų atnaujinimas nuo 2018 m. sausio 1 d. persikelia į elektroninę erdvę – tai bus galima padaryti neišeinant iš namų, nes pradės veikti bendras Žemės ūkio ir kaimo verslo ir ūkininkų registrų portalas.

  Į kokią paramą ūkininkai gali kandidatuoti 2018 metais?

  Dar šiemet ūkininkus raginame iki gruodžio 15 d. teikti paraiškas pagal KPP priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos sritį „Parama ekonominės veiklos pradžiai kaimo vietovėse“. Šiais metais paraiškas gali teikti ne tik naujai įsteigtos ir kaimo vietovėje registruotos labai mažos įmonės, bet ir viešosios įstaigos socialiniam verslui vykdyti. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad paslaugų žemės ūkiui teikimo veikla neremiama, kai paraišką teikia pareiškėjas, vykdantis žemės ūkio veiklą.

  Kitąmet smulkieji ūkininkai, siekiantys ūkius modernizuoti ir padidinti jų konkurencingumą, gali pasinaudoti parama pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklą „Parama smulkiems ūkiams“. Paraiškos bus teikiamos nuo 2018-05-02 iki 2018-06-29.

  Taip pat ūkininkams primename, kad nuo 2018-08-01 iki 2018-09-28 bus galima teikti paraiškas paramai pagal priemonę „Parama investicijoms, skirtoms ekonominės veiklos kūrimui ir plėtrai“. Tikslinės sritys: veiklos įvairinimas, mažųjų įmonių kūrimas ir plėtojimas, taip pat darbo vietų kūrimo lengvinimas.

  Dar viena priemonė, kuria gali pasinaudoti ūkininkai, tai „Parama ekonominės veiklos pradžiai kaimo vietovėse“. Paraiškos bus priimamos nuo 2018-11-02 iki 2018-11-30. Pagal veiklos sritį remiama ekonominė ne žemės ūkio veikla.

  Visą informaciją mūsų rajono ūkininkams visuomet maloniai suteikia Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyrius, kuriam vadovauja Genovaitė Valauskienė. Raginu ūkininkus nedvejoti ir atvykti į Savivaldybę dėl jums rūpimų klausimų.

  O artėjančių gražiausių metų švenčių proga bei kopiant į Naujuosius metus linkiu visiems laimės, sėkmės, derlingų ateinančių metų, kantrybės, sveikatos, geros nuotaikos ir kuo gražiausių švenčių visiems ūkininkams, jų šeimoms bei Klaipėdos rajono gyventojams.

  Ernesta Strakšytė

  Atgal Spausdinimo versija Archyvas

  Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
  © 2011 Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
  Cituojant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.