KLAIPĖDOS RAJONO SAVIVALDYBĖ
Klaipėdos rajono savivaldybė administracija, Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt, Tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Savivaldybės biudžetinė įstaiga, kodas 188773688. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Pasitikėjimo telefonas tel. (8 46) 40 00 08


Prisijungimas
 • Prisijungimas gyventojams
 • GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
 • E. APKLAUSOS
 • E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
 • E. KONSULTAVIMAS
 • E. PASLAUGOS
 • Savivaldybė
 • Struktūra ir kontaktai
 • Meras
  Mero pavaduotoja
  Mero pavaduotoja
  Savivaldybės tarybos ir mero sekretoriatas
  Administracijos direktorius
  Direktoriaus pavaduotoja
  Direktoriaus pavaduotojas
  Administracija
  Valdymo schema
  Darbuotojų paieška
  Savivaldybės automobiliai
  Savivaldybės įmonės
  Savivaldybės įstaigos
  Komisijos, darbo grupės
  Kontrolės ir audito tarnyba
  Seniūnaičiai
  Vadovų darbotvarkės
 • Teisinė informacija
 • Teisės aktai
  Teisės aktų projektai
  Išvadoms gauti pateikti teisės aktų projektai
  Vyriausybei pateikti teisės aktų projektai
  Teisės aktų projektų archyvas
  Tyrimai ir analizės
  Teisės aktų pažeidimai
  Seimo kontrolierių pažymos
  Valstybės kontrolierių sprendimai
  Teismo sprendimai
  Šiurkštūs tarnybiniai nusižengimai
  Teisinio reguliavimo stebėsena
  Teisinė pagalba
  Norminiai teisės aktai
  Sprendimų projektai
  Mero potvarkių projektai
  Direktoriaus įsakymų projektai
 • Administracinė informacija
 • Veiklos dokumentai
  Planavimo dokumentai
  Darbo užmokestis
  Paskatinimai ir apdovanojimai
  Viešieji pirkimai
  Finansų dokumentai
  Biudžeto vykdymo ataskaitų rinkiniai
  Finansinių ataskaitų rinkiniai
  Ūkio subjektų priežiūra
  Informacija apie skolinius įsipareigojimus
  Administracinės naštos mažinimas
  Ataskaitos
  Biudžetinių ir viešųjų įstaigų vadovų metinės užduotys
  Viešosioms įstaigoms skiriamas finansavimas
  Bendruomenių, religinių bendruomenių ir NVO finansavimas
  Savivaldybės gaunamas finansavimas
 • Veiklos sritys
 • Švietimas
  Socialinė parama
  Kultūra
  Sveikata
  Sportas
  Informacija jaunimui
  Informacija nevyriausybinėms organizacijoms
  Valstybinė kalba
  Viešoji tvarka
  Žemės ūkis
  Civilinė metrikacija
 • Vadovų darbotvarkės
 • Komisijų ir darbo grupių posėdžiai
 • Paslaugos
 • Informacijos rinkmenos
  Viešosios ir administracinės paslaugos
  Leidimai
  Elektroniniai valdžios vartai
  Informacija apie licencijas ir leidimus
 • Nuorodos
 • Strateginis planavimas
 • Projektai
 • 2014–2020 m. ES struktūrinė parama
  Kitų finansavimo šaltinių projektai
  2007–2013 m. ES struktūrinė parama
  Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 m. programa
  ŽRVVG „Klaipėdos rajono iniciatyvos“ parama
  Lietuvos 2004-2006 m. bendrasis programavimo dokumentas
  Tarptautiniai projektai
  Tarptautinių projektų programa
  Partnerystė
 • Skelbimai
 • Darbo pasiūlymai
  Skelbimai apie visuomenei svarbių statinių projektavimo pradžią
  Teritorijų planavimo viešumas
 • Informacijos teikimo tvarka
 • Korupcijos prevencija: pasitikėjimo tel. 400 008
 • Vietinės reikšmės kelių žemėlapis
 • Civilinė sauga ir mobilizacija
 • Civilinė sauga
  Mobilizacija
 • Nuotraukų galerija
 • Horizontalus meniu
 • APIE SAVIVALDYBĘ
 • Gyventojams
 • Verslui
 • BENDRUOMENĖMS
 • Savaitės tema
  Ekstremali situacija dėl potvynio reikalauja naujų sprendimų

  Šią savaitę Klaipėdos rajono savivaldybės Administracijos direktoriui Sigitui Karbauskui teko kasdien atsakinėti į gyventojų ir žurnalistų klausimus apie potvynį kai kuriose Klaipėdos rajone teritorijose. Su potvynio padariniais kasmet susiduriame Priekulės seniūnijoje, tačiau šiemet gamtos stichija palietė ir nemažai Sendvario seniūnijos gyventoju, žiniasklaidoje mirgėjo fotografijos iš vandenyje paskendusių Purmalių.

  Šią savaitę į posėdį rinkosi Ekstremalių situacijų komisija, kokie sprendimai buvo priimti?

  Neeiliniame Esktremaliųjų situacijų komisijos posėdyje Minijos potvynis ties Priekule įvertintas ir įvardytas kaip stichinė nelaimė, pritarta, kad būtų skirta Savivaldybės administracijos direktoriaus rezervo lėšų stichinės nelaimės padarinių šalinimui. Nuostolius įvertins ir lėšų poreikį nustatys specialiai tam sudaryta komisija.  Kiekvienu atskiru atveju specialistai įvertins nuostolius ir teiks pasiūlymą, kiek prie situacijos sprendimo iš biudžeto gali prisidėti savivalda.

  Priekulės seniūnijoje dėl stichinio vandens lygio Minijos upėje apsemti gyvenamųjų namų rūsiai Stragnų II k. Pylimo gatvėje. Gyventojai savo lėšomis pumpuoja vandenį iš lietaus surinkimo šulinių. Apsemti ir pakabinami tiltai per Miniją Priekulės II ir Gropiškių kaimuose.

  Priešgaisrinės tarnybos pareigūnų prašymu Savivaldybė perka 2 naujus vandens siurblius, kuriais greičiau bus galima išsiurbti vandenį iš apsemtų rūsių. Savivaldybės tarybai rekomenduota katastrofinių bei stichinių meteorologinių reiškinių padarinių šalinimui Savivaldybės administracijos direktoriaus rezerve 2018 m. numatyti 50 tūkst. eurų.

  Kiek savivaldybės, seniūnijų  specialistai galėjo prisidėti prie potvynio padarinių šalinimo?

  Tikrai galiu pasidžiaugti visų specialistų sutelktu darbu, pastangomis ir operatyviu reagavimu. Tiesa, kai vyksta gamtos stichija, atsiliepti į visų lūkesčius tuoj pat – sudėtinga.  Tačiau seniūnijų darbuotojai pagal savo galimybes tikrai daug dirbo – nusiurbė vandenį, kasė pralaidas, valė užsikimšusiais, bėre skaldos nepravažiuojamose keliuose ir t.t.

  Lietaus surinkimo sistemų įrengimas visame Klaipėdos rajone – opi problema. Šių tinklų kolojimas, pasak Statybos ir kelių priežiūros vedėjo Algirdo Ronkaus, kainuoja kone tiek pat, kiek nutiesti asfaltą. Dabar teturime tik 15-20 proc. paklotų lietaus tinklų, būtina investuoti, kai kuriais atvejais atidžiau prižiūrėti veikiančius.

  Manau, kad šią savaitę vykusi stichinė nelaimė parodė, kad į lietaus tinklų klojimą būtina investuoti daugiau, tačiau to padaryti vien iš savivaldos lėšų nepavyks. Pavyzdžiui, didesni mietsai, kuriuose gyventojų kiekis viršija 20 tūkstančių, gali pretenduoti ir į Europos Sąjungos lėšas lietaus tinklams kloti, tuo tarpu mes investuojame vien biudžeto lėšas. Vyriausybei siūlysime dalį vandentvarkos ir nuotekų tinklams kloti skirtų europinių lėšų perskirstyti būtent investicijoms į lietaus surinkimo sistemų įrengimą.

  Visoms investicijoms savivalda naudoja biudžeto lėšas. Vieniems gyventojams aktualu asfaltas, kitiems – naujas darželis, tretiems – lietaus surinkimas. Piliečiai patys yra savivaldos šeimininkai ir į jų nuomonę bei tikruosius poreikius atsižvelgdami skirstome lėšas, tačiau visi suvokiame, kad visiems poreikiams patenkinti lėšų nėra. Reikia ieškoti įvairiausių išeičių. Pavyzdžiui, savivaldybė taip pat ketina glaudžiau bendradarbiauti su valstybės įmone „Klaipėdos regiono keliai“, nes didesnė dalis pagrindinių rajono gyvenviečių kelių yra prižiūrimi būtent šios įmonės. Įmonės specialistai nedidelėmis sąnaudomis galėtų profilaktiškai patikrinti visas lietaus surinkimo sitemas, išvalyti griovius, atstatyti sugriuvusius, tai kainuotų nedaug, bet būtų efektyvu, tarsimės, raginsime, kalbėsimės.

  Vieni specialistai tikina, kad jau dešimt metų nebuvo tokio lietaus, kiti aiškina, kad prieš 40 metų panašaus sudėtingumo situacija rajone buvo. Bet kuriuo atveju, pamatėme trūkumus ir nuosekliai kuriame planą, kaip juos ištaisyti.

  Į lietaus surinkimo sistemų atnaujinimą ar naujų įrengimą savivaldybė investuoja kasmet. Kokios investicijos padarytos pastaruoju metu  ir kokios planuojamos ateityje?

  Pastaruoju metu buvo nupirkta ir rengiama nemažai lietaus kanalizacijos tinklų įrengimo projektų. Pagal atliktus projektus, preliminariai Gargždų mieste Parko gatvėje ir dalyje Žemaičių gatvės, lietaus kanalizaiją įrengti atsieitų 241 tūkst. 879 eurus. Projekto įgyvendinimui reikalingos didelės investicijos. Atsiradus galimybei šį projektą finansuoti, projekto įgyvendinimas po įvykusių darbų viešųjų pirkimų procedūrų galėtų prasidėti dar 2018 metais. Šį klausimą spręsime formuodami 2018 metų biudžetą. Lietaus vandens surinkimo sistemos įrengimas Gagžduose nuo teismo pastato iki Minijos upės, pagal atliktą projektą, preliminariai kainuotų 636 tūkst. 303 eurus. Šie lietaus kanalizacijos tinklai padėtų išspręsti paviršinio lietaus vandens surinkimą nuo maždaug 30 proc. Gargždų miesto teritorijos. Dalies Jakų kaimo lietaus vandens sistemos įrengimas kainuotų 1 mln. 447 tūkst. eurų. Vėžaičių pagrindinės mokyklos teritorijoje įrengti lietaus susrinkimo sistemą, pagal atliktą projektą, prireiktų 94 tūkst. eurų.

  Gargžduose šiemet buvo įrengta lietaus kanalizacija atkarpoje tarp Klaipėdos g. 26 namo ir kino teatro „Minija“. Taip pat įrengta lietaus kanalizacija, kuri surenka lietaus vandenį nuo Klaipėdos g. 22 namo. Planuojama suprojektuoti ir įrengi lietaus kanalizacijos trasą išsprendžiant lietaus vandens surinkimą ir nuvedimą nuo sodininkų bendrijos „Gargždelė“ Statybininkų tako.

  Visi darbai planuojami atsižvelgiant į galimybes. Po šio rudens įvykių lietaus surinkimo klausimas tapo itin aktualus, todėl savivaldybė ieškos ir naujų sprendimų, ir galimybių, kaip išspręsti išryškėjusias problemas viso Klaipėdos rajono teritorijoje.

  Klaipėdos rajono savivaldybės informacija

  Atgal Spausdinimo versija Archyvas

  Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
  © 2011 Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
  Cituojant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.