Priekulės paveldui saugoti – dar daugiau priemonių - Klaipedos-r.lt

2019 m. liepos 18 d., ketvirtadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Liepa
    2019     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės
Naujienos
Priekulės paveldui saugoti – dar daugiau priemonių

Trečiadienį Klaipėdos rajono savivaldybės vadovams pristatyta koreguota Priekulės miesto istorinės dalies tvarkymo plano koncepcija. Tai – sudėtinė Priekulės miesto istorinės dalies nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos specialiojo teritorijų planavimo dokumento dalis, kuriuo siekiama išsaugoti miesto, kaip architektūrinio Mažosios Lietuvos atspindžio, unikalumą.

Koncepcijos rengėjai, UAB „Urbanistika“, Priekulės miesto istorinės dalies nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos specialiojo planavimo dokumento koncepcijos tris variantus pirmą kartą pristatė 2018 metų spalio mėn. Nei vienam iš trijų variantų nebuvo pritarta: rengėjų prašyta suformuoti kuo kompaktiškesnę Priekulės miesto istorinio centro saugomą teritoriją ir jos apsaugos zoną.

2018 metų gruodžio mėn. Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo taryba patikslino Priekulės miesto istorinės dalies vertingąsias savybes ir saugomos teritorijos ribas, todėl posėdžio metu buvo vertinamas koncepcijos III variantas, kuris  parengtas pagal patikslintą Vertinimo tarybos aktą.

Su parengta koncepcija gyventojai bus supažindinti, kai ją įvertins ir savo išvadas pateiks Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Klaipėdos skyrius. Žmonės galės pamatyti, į kokio pobūdžio teritoriją patenka jų sklypai, kokiam saugojimo režimui (autentiškos paskirties ar tausojamojo naudojimo) priskirta ši teritorija, susipažinti su jiems taikomais paveldosaugos reikalavimais bei išsakyti savo pastabas ir pasiūlymus.

Koncepcija rengiama siekiant užtikrinti Priekulės miesto istorinės dalies ir jos teritorijos išsaugojimą, teritorijoje ir apsaugos zonoje taikomų paveldosaugos reikalavimų įteisinimą, taip pat nustatyti arba pakeisti Priekulės miesto istorinės dalies teritorijos bei apsaugos zonos ribas, nustatyti paveldosaugos reikalavimus ir konkrečių tvarkymo priemonių sistemą teritorijoje ir apsaugos zonoje.

Patvirtinus Koncepciją, žemės darbų, statinių ir įrenginių statyba, taip pat statinių aukštis, tūris, užstatymo tankis ir intensyvumas, naudotinos išorės apdailos medžiagos, apželdinimas, želdinių parametrai bus analizuojami ir pateikti šio projekto sprendinių konkretizavimo stadijoje.

Gintarė Plungienė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.