Rekonstruojamos gatvės ir tiesiamos naujos - Klaipedos-r.lt

2019 m. sausio 18 d., penktadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
31010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031010203
Sausis
    2019     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės
Savaitės tema
Rekonstruojamos gatvės ir tiesiamos naujos

Apie baigiamus Savivaldybės kelių rekonstrukcijos darbus, projektus ir perspektyvas kalbamės su Administracijos direktoriaus pavaduotoju Česlovu Banevičiumi.

Regis, šiemet ypač lietingas ruduo sutrukdė ir nemažai kelių rekonstrukcijos ir tvarkymo darbų?

Taip, deja, šis ruduo nepalankus keliams ir jų tvarkymo darbams – patiriame nuostolių ir dėl pagrindinių mūsų įgyvendinamų projektų, − dalis rekonstruojamos Karklės Placio gatvės darbų persikels į kitus metus. Iš Kelių direkcijos šiai gatvei rekonstruoti buvom gavę 1 mln. 100 tūkst. eurų tikslinių lėšų. Nepavykus panaudoti 139 tūkst. eurų, šios lėšos bus grąžintos, tačiau kitais metais tikimės jas atgauti ir sėkmingai baigti darbus.

Vienas iš svarbių ir senų Savivaldybės įsipareigojimų – Gargždų 176 gyvenamųjų namų kvartalo naujų gatvių tiesimo projektas jau pradėtas įgyvendinti, − kiek lėšų jam skirta ir kada jis bus baigtas?

Džiaugiamės, kad pagaliau šis projektas pajudėjo, − iš viso atsieisiantis beveik 1 mln. 200 tūkst. Kelių plėtros programos lėšų. Šiemet šiam projektui skirta 140 tūkst. eurų, − bus įrengta lietaus vandens siurblinė Pušų gatvėje. Gatvės su visa reikalinga infrastruktūra bus nutiestos iki 2020 m.

Prie naujų gatvių tiesimo darbų neprisideda patys kvartalo gyventojai, nes tai buvo senas Vyriausybės vėliau perduotas savivaldybei įsipareigojimas, − grąžinus žemes įrengti visą infrastruktūrą. Tačiau dabar mes skatiname ir toliau skatinsime gyventojus ir juridinius asmenis patiems prisidėti prie kelių ir gatvių infrastruktūros įrengimo, nes ir toliau plečiantis naujiems kvartalams, Savivaldybė neturi galimybių nutiesti tiek daug naujų gatvių, − ypač jei to tikimasi sparčiai.

Ar gyventojai teikia paraiškas dėl prisidėjimo įrengiant viešąją infrastruktūrą?

Šiuo metu turime dvi paraiškas iš gyventojų prisidėti savo lėšomis įrengiant gatves. Iki lapkričio 1 d. laukiame ir daugiau.  

Neįvykus Gargždų Kvietinių gatvės šaligatvių viešojo pirkimo konkursui, kai buvo pasiūlyta per didelė kaina, buvo perskirstytos lėšos kitiems objektams? Kam jos atiteko?   

Šios lėšos panaudotos pėsčiųjų takų ir automobilių stovėjimo aikštelės asfaltavimui prie Gargždų „Saulutės“ darželio ir prie „Minijos“ progimnazijos, taip pat ir prie „Kranto“ pagrindinės mokyklos. Bus sutvarkyti ir privažiuojamieji keliai prie Priekulės bei Drevernos vaikų darželių.

Kokie dar svarbūs nauji darbai paminėtini?

Taip pat pradėta H. Šojaus gatvės rekonstrukcija. 180 tūkst. eurų skirta šiemet, − visa projekto vertė – 650 tūkst. eurų.

Kaip toliau vyks dviračių takų plėtra?

Gyventojai jau gali džiaugtis nauju dviračių taku Gargždai−Dovilai. Šis dviračių takas svarbus toliau populiarinant Skaidriuosius karjerus kaip rekreacinę zoną. Taip pat planuojame pirkti projektavimo darbus palei Kretingos plentą nuo esamo dviračių tako iki Užuovėjos gatvės. Šiam dviračių takui tikimės gauti Europos Sąjungos paramą.

 


 Nuotraukose:
 pagrindinio ir didžiausio objekto Karklė Placio gatvės rekonstravimas; dviračių tako Gargždai-Dovilai įrengto asfalto dangos kontrolinis tikrinimas

Kokie dar kelių ir gatvių projektavimo darbai numatomi artimiausiu metu?  

Pradėtas neeilinis Priekulės Klaipėdos gatvės rekonstrukcijos pirkimas, kurį vykdome kartu su Kelių direkcija. ŠĮ pirkimą vykdome mes, o įgyvendinsime kartu su Kelių direkcija, kuri rūpinsis važiuojamosios gatvės dalies rekonstrukcija. Kita projekto dalis atiteks Savivaldybei ir apims šios gatvės stovėjimo aikštelių, šaligatvių, tinklų, apšvietimo linijų projektavimą.

Tikimės, kad projektavimo darbai bus baigti per 2018 metus.    

Projektuojamos Sendvario seniūnijos Lenkviečių (Mazūriškių kaime) ir Danės gatvės (Trušelių kaime), Jakų kaime – Pašto gatvė, baigiama projektuoti Mėtų gatvė.  

Kokie einamieji darbai laukia?

Pasibaigus liūtims numatomi žvyrkelių tvarkymo darbai seniūnijose: keliai bus žvyruojami ir greideriuojami. Prašome gyventojų kantrybės ir supratingumo.

Kalbėjosi Daiva Beliokaitė

 

 

 

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.