S. Karbauskas: „Linkiu pozityviau vertinti vienas kito darbus“ - Klaipedos-r.lt

2019 m. liepos 20 d., šeštadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Liepa
    2019     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės
Savaitės tema
S. Karbauskas: „Linkiu pozityviau vertinti vienas kito darbus“

Besibaigiant 2018-iems metams, Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Sigito Karbausko paprašėme įvardinti svarbiausias savivaldybės darbų pabaigtuves, apžvelgti praėjusius metus, gruodžio aktualijas.

Džiaugiuosi, kad šį gruodį baigiami du dideli projektai – Dovilų etninės kultūros centro ir Dauparų Gobergiškės mokyklos renovacijos. Tai buvo gana sudėtingi projektai, nes rekonstruoti senus pastatus sunkiau ir brangiau, nesisekė su konkursą laimėjusiais Dovilų kultūros centro rangovais. Vis dėlto projektai sėkmingai įgyvendinti, pastatai bendruomenių poreikiams atrodo estetiškai. Sukurtos jaukios erdvės vaikams, darbams, ugdymui, kultūrai ir susibūrimams. Džiugina, kad daug anksčiau baigiami ir 176 sklypų kvartalo sutvarkymo darbai. Rangovai nusprendė pabaigti darbus anksčiau nei nurodyta sutartyje ir palaukti kitų metų, kol, kaip planuota, atsiskaitysime už atliktus darbus iš kitų metų biudžeto.

Šią savaitę lankiausi Gobergiškės mokykloje ir nustebau, kad, užuot įvertinę pokyčius, bendruomenės nariai, mokyklos darbuotojai priekaištavo, kad trūksta keleto smulkmenų. Pagalvoju, kad mums visiems kartais pritrūksta pozityvumo, vis norime bambėti, reikšti nepasitenkinimą dėl ne tokių ir reikšmingų detalių ir nebematyti esmės. Kaip tame posakyje, kad galima matyti degančią šventinių lempučių girliandą ir džiaugtis jų šviesa, arba piktintis, kad girlianda sugedusi – dvi lemputės iš šimto nedega.

Kad ir žiniasklaidoje pasirodžiusi informacija, esą gargždiškiai kritikuoja miesto eglutės grožį. Ar tikrai? Gal fotografija nevykusi paskelbta? Gal tik girdėjot, gal nematėt? Aš manau, kad Gargždų eglė papuošta šventiškai, puošniai. Ne vien man eglė graži, bet vis tiek kažkam kyla noras padejuoti, kritikuoti. Gal vis dėlto žiūrėkime į viską pozityviau?

Adventiniu laikotarpiu ypač norėtųsi gebėjimo pamatyti vienas kitą, įvertinti vienas kito darbus, padėkoti, pasakyti gerą žodį, netaupyti pagyrimo, įkvėpti vilties. Ne taip jau ir blogai gyvename – ir eglė graži, ir pokyčiai vyksta, ir gana turtingoje bei gerai tvarkomoje savivaldybėje kuriame savo gyvenimus. Kita vertus, kritika gali varyti ir į priekį. Galbūt kaip tik dėl to, kad ne taip ir prastai gyvename, esame vis reiklesni sau, aplinkai, savivaldai? Aišku, dabar dar ir priešrinkiminis laikotarpis, kai oponentai kelia daug įtampos, išsakoma daug kritikos. Ir čia norisi linkėti visiems supratimo, kad kiekvienas dirbame savo kraštui, kiekvienas dirbsime jam ir rinkimams pasibaigus. Galbūt tik pasikeis forma, vaidmenys, bet argi ne svarbiau yra tikslas – kartu kurti daugumos poreikius, lūkesčius atliepiančią savivaldą, darbus Klaipėdos rajono bendruomenei? Kurti palaikant vienas kitą, padedant, bendradarbiaujant visose srityse, kalbantis su visuomene, dalijantis idėjomis ir prisiimant atsakomybę.

Aišku, savivaldybės ir administracijos darbe susiduriame su sunkumais. Sudėtinga situacija dėl viešuosius pirkimus laimėjusių rangovų, kurie vėluoja atlikti darbus ar nutraukia sutartis. Reikia suprasti ir verslininkus, konkursus jie laimėjo anksčiau, kainos šiuo laiku jau pasikeitė, išaugo atlyginimai, medžiagų kainos. Nepaisant to, darbai juda, kiekvieną situaciją sprendžiame atskirai, lanksčiai.

Opozicijos nuogąstavimai, kad biudžete pritrūks pinigų atlyginimams ar atsiskaitymams su rangovais, nepasitvirtino. Metus baigiame su mažesniais kreditoriniais įsiskolinimais nei pernai, lėšų atlyginimams pakanka.

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos darbuotojams pirmiausiai dėkoju už nuveiktus darbus, o linkiu įpareigodamas – kiekvienoje situacijoje, spręsdami problemas, žiūrėkime ne į tai, ko įstatymas nedraudžia, taigi – galima padaryti, o ne tik į tai, ką leidžia.

Kalbant apie besibaigiančius metus, manau, kad metai buvo įsimintini, palikę daug įspūdžių vien dėl švenčiamo Lietuvos šimtmečio renginių, įspūdingos Gargždų jubiliejinės miesto šventės. Kad ir savivaldybės iniciatyva dovanoti trispalves nepasiturintiems gyventojams galbūt ne tik įkvėps daugiau žmonių pasikabinti vėliavą prie savo namų per Valstybines šventes, bet ir širdyje įžiebs patriotiškumo jausmą, kai trispalvė ir meilė Lietuvai įsižiebs viduj.

Linkiu kiekvienam Klaipėdos rajono gyventojui pozityvmo, meilės savo kraštui, auginti patriotiškumą savo širdyse. Turėkime tikėjimą, viltį, atminkime, kad kiekvienas kuriame savo Lietuvą.

Klaipėdos rajono savivaldybės informacija

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.