Savivaldoje − suplanuotų darbų užbaigtuvės - Klaipedos-r.lt

2018 m. sausio 18 d., ketvirtadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Sausis
    2018     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės

 

Savaitės tema
Savivaldoje − suplanuotų darbų užbaigtuvės

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Karbauskas tikina, kad spalis administracijos komandai svarbus iššūkiais, darbų pabaigtuvėmis ir planavimu, kaip perskirstyti biudžeto lėšas, atsižvelgiant į papildomas pajamas ir suplanuotų, bet dėl objektyvių priežasčių neįvykdytų darbų sąrašą.

Kokiomis aktualijomis įsibėgėjus rudeniui gyvena Klaipėdos rajono savivaldybės administracija?

Spalį mums labai svarbu tinkamai pasirengti mėnesio pabaigoje vyksiančiam Tarybos posėdžiui. Tai svarbiausiais laikas, kai dar galime perplanuoti į biudžetą surinktų lėšų naudojimą, spėti nupirkti kai kurias paslaugas ar darbus, įvertinti, diskutuoti ir nuspręsti, kaip naudosime biudžeto lėšas paskutinius du metų mėnesius.

Rugsėjį teko įveikti ne vieną iššūkį siekiant spėti įsisavinti Vyriausybės investicijų programos (VIP) lėšas. Kai kuriuos viešųjų pirkimų konkursus jų dalyviai apskundė, teko laukti, kol bus tinkamai atliktos visos teisinės procedūros, dėl to vėluoja kai kurių darbų pradžia. Šiandien jau galiu būti beveik ramus, kad visas lėšas įsisavinsime, bet posėdžių, sprendimų paieškų, diskusijų dėl to būta nemažai. Pagrindinė problema, kodėl šiek tiek vėluoja projektų iš VIP lėšų vykdymas ta, kad savivaldybė iš anksto nebuvo pasiruošusi pastatų renovacijų, gatvių rekonstrukcijos projektų. Pirkome projektavimo ir rangos darbus iš karto, viena sutartimi, todėl, pasirašius sutartis, dar užsitęsė projektavimas, o darbai kai kuriuose objektuose bus pradėti tik šį mėnesį. Vis dėlto džiaugiuosi, kad spėsime išasfaltuoti ir Durpyno gatvę Dauparuose, įsisavinime 300 tūkst. eurų lėšų tikslinę dotaciją Karklės keliui, pradėsime ir iki metų pabaigos užbaigsime Kvietinių darželio-mokyklos, Agluonėnų mokyklos salės renovacijas.

Pamoka ateičiai – planuojant darbus būtina iš karto skirti lėšų projektavimui ir projektams rengti. Geriau tegul atliktas projektas ilgiau paguli ant lentynos, bet, pavykus rasti ir pritraukti papildomų lėšų, darbus galėsime vykdyti iš karto nupirkę rangos darbus.

Pasiteisino ir Administracijos sprendimas kuo daugiau biudžeto lėšų skirti darbams vykdyti, o pinigus būtiniems Administracijos ir iš biudžeto išlaikomų įstaigų darbuotojų algoms suplanuoti ir paskirti tik spalio Tarybos posėdyje. Mano prognozės, kad į biudžetą iki metų pabaigos surinksime pakankamai viršplaninių lėšų, kad jų užtektų atlyginimams, todėl svarbiau pirmiausiai vykdyti konkrečius darbus, buvo tikslios ir atnešė naudą.

Šią savaitę įvyko pirkimas, pasirašyta sutartis ir dar spėsime panaudoti 83 tūkst. eurų kelių asfaltavimui Dovilų, Kretingalės, Veiviržėnų ir Endriejavo seniūnijose. Taip pat daugelyje seniūnijų bus tęsiami ir kelių žvyravimo darbai.

Kokių gerų naujienų galite pranešti Klaipėdos rajono gyventojams?

Didžioji dalis suplanuotų darbų yra įvykdyti arba vykdomi ir bus pabaigti iki metų pabaigos. Lėšos į biudžetą renkamos gerai, pajamos viršija suplanuotąsias, todėl visiems darbams, atlyginimams sumokėti jų pakaks.

Nekasdienis darbas – visuomenės svarstymui jau pristatytas Gargždų daugiafunkcio sporto centro projektas. Džiugi žinia ta, kad po kelių posėdžių Aplinkos ministerijoje, susitikimų su Būsto energijos taupymo agentūros direktoriumi Valiumi Serbenta šią savaitę gavome patvirtinimą, kad šis projektas, kartu su dar dviejų šalies savivaldybių projektais dalyvaus konkurse gauti lėšų iš Vokietijos aplinkos, gamtos apsaugos, statybų ir reaktorių saugos ministerijos programos. Pradėjome ruošti dokumentus šiam konkursui. Paprastai tariant, didelė tikimybė, kad inovatyviai daugiafunkcio sporto centro daliai – šiuolaikiškoms inžinerijos, šildymo ir šaldymo sistemoms įrengti, tikėtina, gausime 80−100 proc. finansavimą iš specialios Vokietijos vyriausybės aplinkosaugos „KfW energijos efektyvumo didinimo“ programos.

Taip pat rugsėjį dalyvavau susitikime su Kūno kultūros ir sporto departamento direktoriumi, kuris preliminariai patvirtino, kad departamentas skirs lėšų šiam sporto centrui statyti, jei savivaldybė iš biudžeto ar kitų šaltinių gaus ar skirs bent 50 proc. lėšų. Kitą reikalingų lėšų dalį tokiu atveju įsipareigotų padengti Kūno kultūros ir sporto departamentas. Taigi, daugiafunkcio sporto centro statyba nėra vien tik planas ar graži svajonė, mūsų noras pastatyti Klaipėdos rajono gyventojams patrauklią, šiuolaikišką erdvę sportui tampa vis realesnis.

Klaipėdos rajono savivaldybės informacija

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.